Skocz do zawartości

KFC-WPS1200F vs S3-1224 do skrzyni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam KAC9106D monoblok 1000W~2 Ohm >1%THD/ 500W~4 Ohm <1%THD  grający obecnie z głośnikiem Kenwood KFC-W3012 400W Rms 4 Ohm.Myślałem o zmianie na lepszą jakość i zależy mi na spasowaniu wzmacniacza i głośnika, ze skrzynią 79L na wymiar robioną pod bagażnik. Mam relatywnie mały bagażnik i nie mogę sobie pozwolić na większą dlatego w tym połączeniu szukam coś na podmianę głośnika.

 

Miałem pod ten zestaw inny głośnik na próbę : KFC-WPS1200F i grał o niebo lepiej. Grał niżej, głośniej i czyściej pomimo, że o 50W RMS słabszy. Ma wszystkie parametry techniczne lepsze więc pewnie z tąd ta różnica. Wyszukałem inny jeszcze lepszy względem parametrów glośnik 4 Ohm 500W RMS JBL S3-1224.

 

Wszystko niby super ale wprowadziłem dane obudowy i obu głośników do WinISD i wyszło mi, że tańszy i technicznie niby gorszy głośnik Kenwood KFC-WPS1200F będzie grał lepiej niż niby lepszy JBL S3-1224.

 

Jestem nowy w temacie i nie znam wielu zagadnień. Czy ktoś byłby uprzejmy mi wyjaśnić który na prawdę jest lepszy i dlaczego ?

1.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś dużo czytałem i liczyłem różne opcje. Najprawdopodobniej spróbuję 30cm głośnika Ampire Bold124 1kW 2 Ohm. Wzmacniacz będzie się pocił i będę musiał zwiększyć bezpiecznik odcinający z 30 A do 80A. Poza tym i odpowiednim podpinaniem tych 2 cewek 4 Ohm aby wyszło finalne 2 nie będzie żadnych zmian.

 

powalla: dziękuje za podpowiedź ale mam już skrzynię złożoną w aucie więc jedyne co mi trzeba to nie nowa skrzynia lecz nowy głośnik. Skrzynia obecna była bardzo dokładnie wpasowana i liczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia zamknięta?

Przykładowo zastosowanie dla twojej skrzyni b-r dla tego Kicker'a  dla strojenia 35 Hz potrzebny jest port okrągły o średnicy 102 mm, długości 17 cm.

Lub szczelina o wymiarach 300 x 35 mm i długości 19,2 cm.

Nie wiem jaki masz otwór, więc podaję obie wersje. Szczelinę możesz sobie przeliczyć we wspomnianym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia zamknięta?

Przykładowo zastosowanie dla twojej skrzyni b-r dla tego Kicker'a  dla strojenia 35 Hz potrzebny jest port okrągły o średnicy 102 mm, długości 17 cm.

Lub szczelina o wymiarach 300 x 35 mm i długości 19,2 cm.

Nie wiem jaki masz otwór, więc podaję obie wersje. Szczelinę możesz sobie przeliczyć we wspomnianym programie.

grzeczny_52: dziękuję za odpowiedź, skrzynia ma już otwór 100mm~ i wylot o długości ok 14cm. Rozważam coraz bardziej głośnik Ampire Bold124 1kW 2Ohm który będzie zgodnie z zaleceniami producenta chciał skrzynię minimum 50L także mam zdrowy zapas a wylot 100x300mm (WinISD podaje 100x250 pod moją skrzynię) wylot znalazłem na ebay 102x400mm i go najpewniej przytnę i wyszlifuję. Czy głośnik 38cm średnicy 500W RMS 4Ohm taki jak kicker będzie grał głośniej/lepiej niż 39cm śr. 1kW Ampire 2 Ohm ?

Czy głośnik 38cm średnicy 500W RMS 4Ohm taki jak kicker będzie grał głośniej/lepiej niż 39cm śr. 1kW Ampire 2

Chodziło mi o porównanie głosnika 38cm 500rms 4 Ohm z 30 cm 1kW 2 Ohm a nie 39 jak omylnie napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem Ampire Bold 124 2x 4Ohm DVC podpięte na 2 Ohm finalne przy 1000W RMS pod wyżej wymieniony wzmacniacz Kenwood KAC9106D mono 500W rms 4ohm/1000W rms 2ohm. Musiałem sporo modelować skrzynię i powiększyć otwór na wylot i zamówić nowy , ale z wielkim sukcesem. Musiałem również zwiększyć bezpiecznik "odcinający", ten pierwszy po akumulatorze z 30A na 70A. O dziwo finalne 2 Ohm 1000W RMS dało o wiele głębszy i czystszy bas niż 400W RMS 1x 4Ohm Kenwood KFC-W3012.

 

Wszystkim serdecznie dziękuję za odpowiedzi i temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...