Skocz do zawartości

Peugeot 307 - polepszenie dźwięku z fabryki


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od 2 miesięcy jestem właścicielem Peugeota 307 który jak wiadomo do dźwięku nadaje się jak stara hala. Niby coś gra, ale nie wiadomo co. Auto pochodzi z 2002 roku, oryginalne radio wymontowalem ze względu na zaciętą płytę w napędzie CD. Wrzuciłem w zamian JVC KD-X30 i jakoś to gra. Nie mam niestety radia, bo - coś - się musiało zepsuć. Tym się zajmę później. Obecnie chciałem polepszyć bardzo płytki dźwięk, basów nie ma żadnych. 

 

Co chciałbym zmienić?

- głośniki w przednich drzwiach (5 drzwiowy hatchback) średnica bodajże 165mm. Moglibyście coś doradzić? Nie za drogiego gdyż nie planuje wygluszac tego plastika. Po prostu chce coś co pogra z basem bez suba.

- głośniki z tyłu, również nie za drogie, średnia 130mm.

Nie mówię o kwocie jaka chce wydać, bo nie mam takowej. 

Wiem, że nagłośnienie 307 bez wybebeszenia i wygłuszenia czego się da nie ma wiele sensu, ale chciałbym po prostu trochę basu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o wybebeszenie matam

Raczej wykleić matami...

To radio, a konkretnie wzmacniacz, przenosi pasmo od 40Hz. Korekcja dźwięku najniższe podbicie ma dla 60Hz z możliwością regulowania szerokości pasma podbicia (Q).

 

Sprawdzałeś jakie jest ustawienie regulacji barwy dźwięku?

 

Może po prostu jest ustawione na wartość '0' i stąd twoje niezadowolenie.

Tu głośników nikt Ci nie doradzi z prostego powodu - nikt ze "Starych" tu obecnych nie montuje przetworników no name i no parameter za niemal zerową wartość.

Zmierz jaki jest konkretnie rozmiar montażowy głośników i szukaj odpowiednich według kwoty jaka masz zamiar wydać.

Amen.

EDIT. Sprawdź polaryzację podłączenia głośników

Nie tak dawno jeden z userów miał problem z basem na serii i jak się okazało miał zamienioną polaryzację. Po sprawdzeniu i zamianie był zadowolony - wszystko się pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie 2 głośniki w drzwiach 165mm, tylne 130mm. Rozumiem, żeby brać jakiekolwiek jakiejś lepszej firmy? Ja wiem, że najlepiej by było użyć mat wygłuszających i zrobić kompleksowo auto, ale nie chodzi mi o to, aby robić sobie super audio. To auto za 6000zł, więc nie chce w nagłośnienie pakować kilku set złotych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, lepiej zobacz jakie masz drzwi to po pierwsze.

Po drugie w serii nie będziesz miał grama basu! Zapytasz czemu ? Patrz punkt pierwszy.

Jeżeli już zdecydujesz się na pracę to czeka Cię sporo pracy :)

Temat przezemnie przerabiany od dobrych 4 lat :)

O dziwo seryjne wf w zrobionych drzwiach już dawały radę pod radiem.

Pod piecem (RF 60ix) już było lepiej jak na no name papierowe we :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeżeli uda się jakos uzyskać bas w nieprzygotowanych drzwiach, to będzie to tylko początkiem problemów. A to dlatego iż boczki drzwi zaczną brzęczec w rytm basu, a to jest bardziej denerwujące niz brak basu.

A boczki w 307 lubią brzęczeć oj lubią, w takiej sytuacji trzeba wydać parę plnów na piankę bo można się zdenerwować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za maty i gąbki zapłacisz około 300zl a efekt będzie lepszy niż wymiana głośników, jestem w trakcie montażu swojego ca, drzwi zrobione i naradzie zostawiłem seryjne gowniane glosniki bo nie mam czasu puścić kabli i podłączyć wzmaka, i powiem Ci ze bas jest naprawdę dobry i to jeszcze na seryjnym radiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za maty i gąbki zapłacisz około 300zl a efekt będzie lepszy niż wymiana głośników, jestem w trakcie montażu swojego ca, drzwi zrobione i naradzie zostawiłem seryjne gowniane glosniki bo nie mam czasu puścić kabli i podłączyć wzmaka, i powiem Ci ze bas jest naprawdę dobry i to jeszcze na seryjnym radiu

 

Mówisz o 307ce ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale głośniki może wykręcić a mat juz nie zabierze. Zjeść ciastko i mieć ciastko o to chodzi autorowi zapewne. Mam złe wieści. Nie da się tak. I wymiana glosnikow tez nie pomoże a już napewno w kwestii większej ilości bejsu.

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba nie mam zamiaru wrzucać. To nie ma być dupowóz na glebie który będzie zabijał decybelami okoliczne psy tylko po prostu chciałem wymienić przednie oraz możliwe, że tylne głośniki na coś lepszego od fabryki. Widzę jednak, że mi odradzacie takie eksperymenty. Więc, jeśli nie chce wydawać set złotych na wygłuszania, wzmacniacze itp., ale chce mięć troszkę głębszy dźwięk (obecnie jest płaski strasznie) w tym taki bas który nie będzie sprawiał ze okna wylecą z uszczelkami to co najlepiej zrobić? I podkreślam, nie jestem audio maniakiem, po prostu chciałbym mieć taki średni poziom nagłośnienia z śladową ilością basu. Obecnie fabryka jest pozbawiona niskich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I podkreślam, nie jestem audio maniakiem, po prostu chciałbym mieć taki średni poziom nagłośnienia z śladową ilością basu. Obecnie fabryka jest pozbawiona niskich tonów.

Dostałeś odpowiedź wyżej  :huh:

Skoro nie chcesz wygłuszać ani dokładać wzmaków a chcesz jedynie zmienić głośniki to nic to nie da a wywalisz tylko kasę w błoto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie fabryka jest pozbawiona niskich tonow, bo drzwi w 307 sa tragicznie zrobione. Wstawienie lepszych glosnikow nic nie zmieni. Z reszta kup nowe glosniki i powiesz nam czy sie cos zmienilo. Bez sensu pchasz sie w cos co nie ma sensu. Kup dystanse, 6 mat, 4 gąbki i juz jakos zrobisz przod. Prawdopodobnie trzeba bedzie jeszcze zaslepic puste otwory e poszyciu blachą. Jak nie chcesz tefo robic, to lepiej nie rob nic, bo szkoda pieniędzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszą opcją w 307 jest wrzucenie jakiegoś suba małego. Seryjne tweety w 307 coś tam grają, głośniki przednie w drzwiach to jest nieporozumienie ale może Ci to wystarczy.

Drzwi w 307 są średnie. Sam poprawiałem je trzy razy i nie jestem jeszcze zadowolony w 100%. 

Za głośnikiem musisz wyciąć otwór bo go tam fabrycznie nie ma. Do tego konieczne jest usztywnienie tego dużego otworu technologicznego blachą, albo chociaż jakimiś grubszymi płaskownikami. Problemem w tedy staje się boczek bo za specjalnie nie chce się zmieścić bo seryjnie troszkę wchodzi w ten otwór technologiczny. Dystanse dostępne do 307 są dość głębokie i w osiągnięciu satysfakcjonującego basu to też nie pomaga. W wielu samochodach po wytłumieniu podstawowym drzwi seria gra wystarczająco (dla wielu osób), w 307 nie ma takiej możliwości tutaj musisz lecieć po całości inne rozwiązania są stratą pieniędzy i rozczarowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...