Skocz do zawartości

wybór zestawu dedykowanego do BMW


chrzanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

postanowiłem wymienić głośniki w BMW 3 F30, z racji gwarancji jedyne co mogę zrobić to kupno dedykowanego zestawu. Audio nie gra jakoś bardzo źle, DSP robi robotę. 

 

Z tego co zdążyłem się zorientować do wyboru mam następujące zestawy:

 

- Gladen -> One 201 Extreme -> tw: HG-25, mid: HG-101, wf: HG-201, zwrotka: HG-CR

 

- Audio System -> X200 PLUS EVO -> tw: HS25EVO, mid: EX80SQ, wf: AX08 PLUS EVO

 

- Audio System -> X200 PLUS EVO -> tw: HS25DUST, mid: EX80DUST, wf: AX08 PLUS EVO

 

- Focal -> Focal IFBMW-S + 2 x IFBMW-SUB -> tutaj nie mam żadnych informacji na temat zastosowanych przetworników

 

- Rainbow -> IL-C8.3 BMW F. -> tutaj nie mam żadnych informacji na temat zastosowanych przetworników

 

Od przetworników oczekuję naturalnego, pozbawionego podbarwień grania, szczególnie zależy mi na soczystej średnicy, wysokie mogą być lekko wycofane. Nie jestem fanem basu, kicka. 

Który zestaw zagra najbliżej moich oczekiwań?

 

W przyszłości, za rok, dwa wymienię fabryczny wzmacniacz albo na Helixa PP 62DSP, albo na Alpine H800 + 2 x Steg K12, ewentualnie jakiś inny wzmacniacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego planujesz używać źródła? OEM? Z dużym ekranem? Masz fabryczny wzmacniacz 676 czy 688?

Jak będziesz kiedyś w Warszawie to odezwij się -> mogę coś zaprezentować w F30 ze wstawionym PP82/86 + głośniki inne niż masz na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem będzie fabryczny zestaw 676. Jednostka centralna na wzmacniacz podaje sygnał zbalansowany, także powinno być ok. Tak jak pisałem, najpierw wymienię same głośniki, dopiero później zajmę się amplifikacją. 

 

Nie oczekuję grania na poziomie konkursowym, chciałbym utemperować krzykliwość i hałaśliwość fabrycznego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w każdym bądź razie jakbyś chciał posłuchać w wwa podłubanej F30 to daj znać ;). Wymienione tylko głośniki + wzmak dołożony od podstaw razem z wiązką bo golas był. Wzmaka można odpiąć w 20 minut, zostaną same głośniki.

 

Jak już będziesz się dobierał do wzmaka to bardzo istotna jest fabryczna jednostka. Podstawowa zazwyczaj gra tragicznie, te z dużymi ekranami i nawigacja 8,8" mają już lepszy sygnał, ale na przestrzeni lat pchali 3 czy 4 różne i każda następna była lepsza od poprzedniej. Po vinie mogę sprawdzić jaką masz ;). Może warto będzie rozważyć zmianę jednostki przed wzmakiem. Głuchy usłyszy a wiadomo - jaki sygnał na wejściu taki na wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...