Skocz do zawartości

Car audio w Chrysler Voyager III - kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa koncepcja. I wtedy brać sygnał z prawego woofera dla korzystania z opoźnienia? Jeszcze mogłoby sie okazać, że zagrałoby to znośnie bez płynnej regulacji fazy na wzmacniaczu subwoofera.

Ja i tak poszedłbym we wspólne kanały dla średniotonowego i wysokotonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marcin8282, dnia 27 Kwie 2018 - 00:03, napisał:

 

 

wziąłem przełącznik na full we wzmacniaczu na kanałach suba i gra o 2 razy ciszej niż wcześniej gdy był lpf włączony.

 

sprawa się wyjaśniła, jakbym od razu przeczytał manuala zamiast pytać, to bym wiedział, ale na pewno się komuś przyda.

 

Przy mostku i użyciu filtru lpf trzeba podać połowę sygnału, czyli użyć np rozgałęźnika  Y, ja podałem 2xrca czyli 4V

 

http://s10.ifotos.pl/img/wzmak1png_qnqqxqq.png

 

http://s10.ifotos.pl/img/wzmak2png_qnqqnpp.png

 

 

Ja i tak poszedłbym we wspólne kanały dla średniotonowego i wysokotonowego.

 

po zastanowieniu, jednak pójdę chyba w bi-amping, jednak regulacja suba się przyda, poza tym nawet teraz czasy dały mi dużo, oczywiście nie mam do czego porównać, bo za wiele ca w życiu nie słyszałem, jeżeli już to słabej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tw mam blisko głowy a midy w podszybiu, tylko w 3 Way musiałbym mieć Suba z woferem na wspólnym torze

 

Zatem

 

 

Ja i tak poszedłbym we wspólne kanały dla średniotonowego i wysokotonowego.

 

Raczej nie będzie dobrą opcją

 

Ciekawa koncepcja. I wtedy brać sygnał z prawego woofera dla korzystania z opoźnienia? Jeszcze mogłoby sie okazać, że zagrałoby to znośnie bez płynnej regulacji fazy na wzmacniaczu subwoofera.

 

Zapowiada się kolejny wykład "szkółki niedzielnej " w temacie - jak zrobić Car Audio z prawie niczego :wink2: .

To teraz podaj mi jakie masz odległości do prawego głośnika i do suba , lub podaj dla typowego autka typu Polo czy jakiś Fordzik .

 

 

sprawa się wyjaśniła, jakbym od razu przeczytał manuala zamiast pytać, to bym wiedział, ale na pewno się komuś przyda.

 

 

 

Przy mostku i użyciu filtru lpf trzeba podać połowę sygnału, czyli użyć np rozgałęźnika Y, ja podałem 2xrca czyli 4V

 

 

 

A czy Wg Ciebie różni się podanie 2 x 4 V separowane od 2 x 4 V z tego samego źródła ( chodzi o wartość ).

 

 

 

po zastanowieniu, jednak pójdę chyba w bi-amping, jednak regulacja suba się przyda, poza tym nawet teraz czasy dały mi dużo, oczywiście nie mam do czego porównać, bo za wiele ca w życiu nie słyszałem, jeżeli już to słabej jakości

 

 

Zrobisz ,  jak uważasz , ale do wniosków co jest uzasadnione jeszcze trochę czasu pozostało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwasz braku pasma? Właśnie sprawdzałem specyfikację twoich midow, jest ze gra od 150hz, jeżeli tniesz na 150/24 to pasmo niższe jest też słyszalne, np 140hz, rozumiem że nie ma się co tak trzymać sztywno specyfikacji, że nic się nie stanie z głośnikami.

 

Czy naprawdę jest tak że jeżeli pasmo wooferow nachodzi na Suba br i on nie wyrabia to może prowadzić do odwrotnego efektu? Mozebyc tak że zagrają jakby w przeciw fazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie, jeśli dowiesz się, że pasma zawsze się na siebie w jakimś stopniu nakładają? Kwestią nie jest czy, ale jak. I może istotniejszą kwestią nie jest ta wyśniona linia na teoretycznym wykresie z podziałów, a zgranie fazowe między "sąsiednimi" głośnikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie sytuacja jest trochę inna ;) Sprzęt służy do bardzo głośnego grania, to są midy a nie woofery ;) Przy normalnym graniu przeważnie tnę je na 120 a czasami nawet na 80 jak chcę "normalniej" posłuchać... Wysokie cięcie jest kwestią bezpieczeństwa tych przetworników przy bardzo głośnym graniu. Standardowe cięcia u mnie na zwykłych zestawach to sub 60/24 i wf 80/18 ;) I muszę przyznać, że swoją odpowiedź rzuciłem jako lekką prowokację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ale 8-ka zamiast woofera w drzwiach? czy jako "typowy" sub obok 12-ki? 1-ok, jak najbardziej da się. wersja 2 wg mnie nie ma to sensu, będzie problem z zgraniem tego

Woofery i 8 jednocześnie, 8 tylko do kopniecia :-)

Jednak w paśmie woofera, albo wsadzić tam typowy woofer :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...