Skocz do zawartości

Car audio w Chrysler Voyager III - kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Normalne przewody głośnikowe daj. Do zasilenia wzmacniacza spawarka bedzie może tańsza za to układa się go strasznie ciężko, sam mam 25mm2 i od rozety chce dać coś bardziej elastycznego. Jakbym miał dzisiaj wybierać to bym położył normalny do ca, miedziany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Do zasilenia wzmacniacza spawarka bedzie może tańsza za to układa się go strasznie ciężko

 

Jak się gó**o kupuje to się gó**o ma... Jakoś większość nie ma problemów z położeniem spawarki 50 czy 75mm2 a 25 to już jak sznurówka się kładzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do zasilenia wzmacniacza spawarka bedzie może tańsza za to układa się go strasznie ciężko, sam mam 25mm2 i od rozety chce dać coś bardziej elastycznego. Jakbym miał dzisiaj wybierać to bym położył normalny do ca, miedziany.

Napewno mówisz o spawalniczym a nie Lgy? Z prawdziwej spawarki 50mm2 wokół paczki fajek supeł zrobisz:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja całe życie myślałem że kupując kabel głośnikowy kupuje miedziany a tu się okazało że to cca

 

No niestety ale rynek swoje robi. Nie byłoby w tym jeszcze nic złego gdyby nie to, że te cca przeważnie jest droższe niż ofc :D

 

 

 


Napewno mówisz o spawalniczym a nie Lgy?

 

Dokładnie o tym samym pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne przewody głośnikowe daj.

Normalne głośnikowe to jakie to są ? :D pytam na serio, na alegro widze cca lub ofc 

 

 

 

 

Miał ktoś styczność z firmą Signat i głośnikiem h96 6x9?

 

edit: hehe znalazłem, musiałem jakoś dziwnie wcześniej szukać, sorry za zamieszanie

A możne da radę jakoś zrobić bass reflex w drzwiach więc teoretycznie w takim przypadku wielkie drzwi by nie przeszkadzaly 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale to uzywka,wiek nieznany, grały pod radiem, mogą wyglądać super ale nie wiadomo czy nie były dobite przez przestery w radiu, dlatego wolałem coś z nowych. Co innego jakby było to kogoś znajomego, a tamte pewnie z jakiegoś demontażu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje podejście wynika z braku doświadczenia w ca i tego że kupując używki w innej branży, laptopy, telefony i części samochodowe zazwyczaj się wkopalem. Jednak zastanawiam się mocno nad tymi głośnikami. 6x9 w drzwi te średnie w podszybie i byłoby super

 

PS. Mam 10cm od blachy do szyby, także sporo miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie jeszcze raz Panowie za pomoc , ciesze się że trafiłem na to forum.

 

 

 


Przy montażu tweeterow na słupku zwróć uwagę, że prawy słupek kończy się niżej niż lewy ;)

Demondemidi dzięki za pomoc, powiem Tobie że jestem w szoku, masz ogromną wiedzę na temat tego samochodu.

 

 

arrow dzięki za głośniki, 

 

 

Ile głośnik musi mieć miejsca na wychył membrany? np ten 6x9 bo to że tam mało miejsca jest to wiem i zastanawiam się czy nie za mało :D, pewnie bez cięcia tapicerki się nie obejdzie, niestety

 

reszta sprzętu:

skrzynia - br excursiona 12s4 (czytałem pozytywne opinie)
wzmacniacz - CRUNCH GPX 1200.4
kondensator - hollywod 1f

skoro ten infinity ma swoje zwrotnice to oczywiście pasmo na wzmacniaczu ustawiam na full?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Demondemidi dzięki za pomoc, powiem Tobie że jestem w szoku, masz ogromną wiedzę na temat tego samochodu.

 

Mam dziada i sporo przy nim robiłem więc wiedza jakaś tam jest ;)

 

 

 


Ile głośnik musi mieć miejsca na wychył membrany?

 

Jeśli wejdzie ci w fabryczne miejsce to pod tapicerką się schowa i będzie jakieś 10 mm luzu jeszcze ale... Jak zdejmiesz boczek i odkręcisz oryginalny głośnik to będziesz miał okazję zobaczyć jak miękkie są tam blachy :/ Być może po wyklejeniu wszystkiego matami i przykręceniu głośnika efekt będzie dla ciebie już zadowalający jednak ja wrzuciłem pierścień stalowy 5mm grubości dla usztywnienia całości i dopiero do niego dystans z mdf... Oczywiście w takim przypadku woofer już przed tapicerkę idzie.

 

 

 


wzmacniacz - CRUNCH GPX 1200.4

 

Raczej słaby wybór. O ile suba da się jeszcze przeżyć o tyle ten przód dobrze by było zasilić z czegoś choć względnie dobrego a w tej cenie nawet na forumowej giełdzie chyba znajdziesz kilka ciekawych piecyków ;)

 

 

 


kondensator - hollywod 1f

 

Nie potrzebujesz tego. Zrób dobrze zasilanie i będzie ok. Big3 to tu podstawa bo seryjna masa silnik-buda (albo raczej silnik-aku) wygląda słabo :D

 

 

 


skoro ten infinity ma swoje zwrotnice to oczywiście pasmo na wzmacniaczu ustawiam na full?

 

Jeśli z poziomu radia będziesz miał hpf na przód to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio reszta taka ma być?

hehe,  a myślałem że już pójdzie z górki

 

 

>>>wzmacniacz - CRUNCH GPX 1200.4

 

 

Raczej słaby wybór. O ile suba da się jeszcze przeżyć o tyle ten przód dobrze by było zasilić z czegoś choć względnie dobrego a w tej cenie nawet na forumowej giełdzie chyba znajdziesz kilka ciekawych piecyków ;)

problem w tym że moja wiedza jest słaba, i nie za bardzo wiem jakiej firmy, modelu szukać

 

 

 

>>>kondensator - hollywod 1f

 

 

Nie potrzebujesz tego. Zrób dobrze zasilanie i będzie ok. Big3 to tu podstawa bo seryjna masa silnik-buda (albo raczej silnik-aku) wygląda słabo

+ i - będzie z akumulatora bezpośrednio, kondensator raczej ma mi posłużyć aby nie katować akumulatora i alternatora

 

 

 

>>>skoro ten infinity ma swoje zwrotnice to oczywiście pasmo na wzmacniaczu ustawiam na full?

 

 

Jeśli z poziomu radia będziesz miał hpf na przód to tak.

Czyli mimo zwrotnic to i tak trzeba ciąć pasmo, to chyba lepiej jak będzie cięte na wzmaku finalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


problem w tym że moja wiedza jest słaba, i nie za bardzo wiem jakiej firmy, modelu szukać

 

Wystarczy rzucić okiem na giełdę i instalacje innych, nikt tu "śmieci" nie sprzedaje i nie montuje więc większość tego co zobaczysz będzie godna uwagi ;)

 

 

 


Czyli mimo zwrotnic to i tak trzeba ciąć pasmo, to chyba lepiej jak będzie cięte na wzmaku finalnie?

 

Trochę lektury chyba musisz nadrobić... Zwrotnica rozdziela sygnał między wf a mid i między mid a tw ale warto też, żeby wooferów nie katować niskim pasmem które należy do suba, odciąć cały przód filtrem hpf tak w okolicy 50-60hz ;) Prawie każde radio ma teraz podstawowe filtry więc z jego poziomu jest łatwiej i wygodniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...