Skocz do zawartości

Car audio w Chrysler Voyager III - kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Rodzaj muzyki jakiej słucham to głównie r'n'b i tzw. czarny rap, sporadycznie techno, dance. 

Wymagania: raczej nie jestem audiofilem, kiedyś kolega miał w golfie 3 wygłuszone drzwi, zestaw odseparowany nie pamiętam jaki, wzmacniacz Blaupunkt GTA 480, tzw. tube JBL 1000W i grało to fajnie, nie był to łomot, ja przy tym samym wzmacniaczu ale podwójnym subie LTC z bass refleksem uzyskałem raczej słaby efekt,albo właśnie ten łomot,dlatego mimo opinii o tubach jednak się nad nią zastanawiam. 

Samochód to Chrysler Voyager III, plan to wygłuszenie drzwi przednich zestaw odseparowany , sub, wzmacniacz, kondensator 

Radio: Posiadam radio fabryczne  post-23073-0-99402400-1520799959_thumb.jpg
zastanawiam się czy wymiana na nowe radio do 400zł ma sens. Czy polepszy to jakość dzwięku? 

Głośniki nie mają mini wzmaków czyli wnioskuje że jest jeden duży, czy orientuje się ktoś jakim sygnałem jest przekazywany do niego dzwięk. 
tzn. RCA(lo) czy hi-input. Jeszcze się do niego nie dokopałem także nie miałem jak sprawdzić. Jeżeli hi-input to może ma ktoś schemat pinout radia. Może jest jakieś wyjście audio out. 

Maty: Jakie zastosować maty i jaką gąbkę(choć tu się zastanawiam bo mam oryginalne wygłuszenie) do tapicerki żeby zmieścić się 200-300zł za 2szt drzwi, najlepiej coś co mógłbym znaleźć na allegro lub w jakimś pewnym źródle. 

Głośniki przód: Czy Hertz DSK165.3 na dystansach jest dobrym wyborem? Budżet około 250zł, czy może macie jakiś lepszy pomysł icon_biggrin.gif 

Kondensator: Czy opłaca się kupić używany? Lub jaki polecilibyście nowy do 150zł ? 


Wzmacniacz: Najlepiej chciałbym kupić nowy, albo prawie nowy, przeszukałem troszkę forum, modele jakie były polecane to konstrukcje 10-15 letnie. Ja zastanawiam się nad: 
Crunch GPX1000.4 - najbardziej 
MAC AUDIO APM 4.0 
SONY XM-N1004 - powystawowy 
Może macie jakieś inne propozycje godne uwagi w przedziale do 400zł 


Subwoofer: Nie wiem czy wybrać skrzynie br czy tube(dużo ludzi pisze że to łomot, choć tak jak pisałem kolega miał i bass był fajny nie jakiś łomot), ja lubię długi przeciągający się bass, choć czytając opinie zacząłem się coraz bardzie zastanawiać jednak na skrzynia br 
jeżeli chodzi o firmę zastanawiałem się nad JBL i głośnikiem z napisem 1000w, nie wiem czy uda mi się w 400zł zmieścić. 


Wielkie dzięki za wszelką pomoc. 

Może ktoś wie jak jest dźwięk w radiach z allegro 2din 7 cali dotykowe i wodotryski za około 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Maty:

 

Nie uwierzysz ale mamy kilkadziesiąt tematów o matach ..

 

 

 


Głośniki przód: Czy Hertz DSK165.3

 

Krew z uszu ...poczytaj przed zakupem , a najlepiej posłuchaj! 

 

 

 


Kondensator:

Po co Ci to? Tu tez śmiało możesz użyć szukajki i ...tak tez polecam czytanie!

 

 

 


JBL i głośnikiem z napisem 1000w,

 

Kupuj te z napisami min 100000W , bo te marne tysiąc to bida z nędzą!  :wink:

 

 

 


Może ktoś wie jak jest dźwięk w radiach z allegro 2din 7 cali dotykowe i wodotryski za około 300zł

 

Do tego  nie mogę się odnieść, bo składnia jak u dzieciaka z przedszkola i nie za bardzo wiem o co Ci chodzi , no i czy to pytanie, czy stwierdzenie jakieś  :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio masz do wywalenia, zamiast z nim kombinować pomyśl czym je zastąpić... Głośniki na przód poszukaj sobie coś z morela maximo / tempo, a nie te dramatyczne hertze, ale tak jak pisali poprzednicy najpierw zaglądnij do drzwi żeby nie było zdziwka:) a co do wzmacniaczy to masz jeszcze dużo czytania, bo te które podałeś są trochę na poziomie tych głośników hertza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię troszkę... Mam Caravana '04 i do zabaw z audio jest to samochód wybitnie wredny. Tapicerki na drzwiach były różne ale u mnie nie ma opcji żeby wrzucić choćby 10mm dystans pod wf bez cięcia tapicerki a znów z tyłu ogranicza prowadnica szyby. Drzwi są ogromne przez co nie każdy wf sobie dobrze z nimi radzi :/ Na plus jest miejsce w podszybiu w które wejdzie nawet 6,5" i jako mid grający np od 180-220hz z odbicia gra bardzo fajnie. Na słupkach sporo miejsca na tw i nawet 2" znikają tam kompletnie. Ori radio to tragedia i nawet sama jego wymiana sporo wnosi przy ori głośnikach. Wracając do drzwi, duże otwory technologiczne a jednak dostęp do zewnętrznego poszycia bardzo ograniczony a ze względu na bardzo nieregularne kształty otwory ciężko blachą zamknąć :/ Oryginalne wygłuszenie na tapicerkach do wywalenia, najlepiej przed przyklejeniem pianki położyć trochę kleju konstrukcyjnego na łączenia elementów. Warto też wkleić na stałe spinki które składają się z dwóch części (tuleja w drzwiach i trzpień w tapicerce) bo później potrafią strasznie irytować ;) Tyle na początek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne radio steruje wzmacniaczem i w zestawie infinity gra to lepiej niż nie jeden zestaw złożony na tym forum. Zmiana radia i sterowanie ori wzmacniaczem dopiero wprowadza zamieszanie

 

W tych drzwiach nawet producent zastosował wygłuszenie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Oryginalne radio steruje wzmacniaczem i w zestawie infinity gra to lepiej niż nie jeden zestaw złożony na tym forum. Zmiana radia i sterowanie ori wzmacniaczem dopiero wprowadza zamieszanie

 

Tylko w wersji z systemem infinity ;) Niestety większość to śmieszne głośniki zasilane z końcówki radia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w vgc II, czyli wersja przed potocznie zwaną jajkiem nie miałem infinity a i wzmacniacz i subwoofer w aucie się znajduje. Wsadziłem jakieś dwa diny z chin i kurna słuchać się tego nie da, ale zmuszony byłem bo radio cd nie chciało łykać, a tuner w systemie na stany i tylko maryja popitalała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile wersji tego autobusu wychodziło? ;) Samych boczków na drzwi były przynajmniej cztery różne rodzaje a o wersjach elektrycznego wyposażenia już lepiej nawet nie mówić :D Plus jest taki, że dość łatwo można doposażyć o ile body comp dany dodatek obsługuje bo te też różne były :/ W moim przypadku (brak wzmacniacza i zasilanie głośników z końcówki radia) sama zmiana jednostki pozwoliła całości zacząć względnie grać o ile można o graniu w takim przypadku mówić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem i ja do swojej pakowałem graty od pacyfiki, a ile się naszukałem żeby odpalić wzmacniacz ... Bidulka zakończyła żywot pod drzewem jak padła jej skrzynia, ale mam plan żeby ją zreanimować (tylko czasu brak ) Nie mniej wsadziłem do niej sekwencje staga i serce puka bo naprawdę zacnie się tym autobusem z v6 pod maska odpycha  

 

O graniu kompletnego infinity w tym aucie nie można mówić że to badziewie, ale wszystko sprowadza się do tego co kto oczekuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpycha się bardzo fajnie, kilku już było zdziwionych na mieście :D Szkoda tylko, że to przód napęd bo z tyłem byłoby bardzo ciekawie ;)

 

Co do ori infinity to miałem okazję słuchać i gra to jakoś, szału nie ma ale przeciętny Kowalski już powinien być zadowolony :) Niestety nie można tego powiedzieć o podstawowym zestawie który tylko wydaje z siebie dźwięki... Choć właśnie po zmianie jednostki nawet on jakoś tam już potrafił umilić jazdę :) 

 

Co do samego samochodu to dla smaczku dodam, że mam wersję kanadyjską ze znaczkiem dodge która też mocno różni się od Europejczyków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to przód można zrobić w 2.5-3 way gdyby dopaść jajka i midy np zieloną kappę ;)

 

 

 

czytałem że te kappy były fajne ale problem w tych czasach je wyrwać

 

 

Tu masz zestaw infinity reference

https://www.olx.pl/oferta/infinity-reference-6913-cs-systems-CID5-IDr8x9R.html#4173c46207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię troszkę... Mam Caravana '04 i do zabaw z audio jest to samochód wybitnie wredny. Tapicerki na drzwiach były różne ale u mnie nie ma opcji żeby wrzucić choćby 10mm dystans pod wf bez cięcia tapicerki a znów z tyłu ogranicza prowadnica szyby. Drzwi są ogromne przez co nie każdy wf sobie dobrze z nimi radzi

Mam ten sam rok, auta bliźniacze,

Najwyżej będę musiał wyciąć tapicerkę :D jest tam około 6cm. 

 

 

 

Drzwi są ogromne przez co nie każdy wf sobie dobrze z nimi radzi

Czy mogę do tych drzwi włożyć Audio system Mx 165 lub ground zero gzic?  Zagra poprawnie? 

 

 

Na plus jest miejsce w podszybiu w które wejdzie nawet 6,5" i jako mid grający np od 180-220hz z odbicia gra bardzo fajnie.

Mid nie potrzebuję być zamknięty? 

 

 

 

 

Wygłuszałeś klapę?

Zastanawiam się czy nie umieścić suba za przednimi siedzeniami czy nie ma to wielkiej różnicy jak będzie w części bagażowej.

 

ps. off top na podsufitce mam zegar,wyświetlacz komputera,  nie ma wiązki ma ktoś może pinout jego,można go jakoś uruchomić? chociaż sam zegarek

 

 

 

 

Tu masz zestaw infinity reference

 

https://www.olx.pl/o...html#4173c46207

 

 

 

zagrają lepiej niż 165mm ? Jeżeli tak, burzy to wszystko o czym czytałem, że 6x9 to lipa itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 czyli masz pewnie boczki z kieszeniami i okrągłą maskownicą i elektrycznie uchylane tylne boczne szyby?

 

Ad.2 wsadzić możesz wszystko ale nie wszystko tam zagra dobrze... Gzic bym sobie chyba odpuścił na starcie, mx165 słuchałem w dużych drzwiach i jakoś to grało więc może dadzą radę. U mnie bardzo fajnie się sprawdzały DD CS6.5.

 

Ad.3 w tym przypadku używałem wf jako mida więc komora nie była konieczna ;)

 

Ad.4 No u mnie to trochę inaczej wygląda, klapa w kilku miejscach już dawno pękła,  podobnie jak dach ;) Jeśli chodzi o miejsce to bagażnik (przedział bagażowy) jest dobrym miejscem, najlepiej gra tu sub ustawiony w klapę ;)

 

Ad.5 kostkę od podsufitki masz na dole słupka B po stronie pasażera, może wystarczy dokupić wiązkę z sufitu i ruszy? Jak nie to szukać na schemacie.

 

Ad.6 powszechnie sprzedawane "jajka" trzy cztero czy sześcio drożne to rzeczywiście zło, zwłaszcza zamontowane w półce. Inaczej sprawa wygląda w przypadku samego wf 6x9 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 czyli masz pewnie boczki z kieszeniami i okrągłą maskownicą i elektrycznie uchylane tylne boczne szyby?

Dokładnie, maskownica delikatnie jajowata

 

Czy wy ładujecie przewody beztlenowe nawet do tańszych zestawów? Jakbym miał kupić takie przewody to kosztowały by drożej niż w wzmak :)

 

Do zasilania + i - dam chyba spawalnicze prosto z aku.  Zastanawiam się czy do głośników i suba  dać te cca czy lepiej zwykła miedź jak dla elektryków typu linka niby lepiej niż aluminium hehe co o tym myślicie. 

 

Dziękuję za bardzo pomocne odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...