Skocz do zawartości

Znów Peugeot i problemy :-(


kmil13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zawież do normalnego mechanika. 

uszczelka pod głowicą 4 stówek na pewno nie kosztowała coś kombinuje, uszczelka+rozrząd+planowanie+olej+śruby+inne+ robocizna to koszt między 1000 a 1500zł

przez forum nie da się naprawić, więc dobry meches, a tamtego ścigaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz zajeździć silnik lej....co do rozrządu to nie zakłada się paska dwa razy, napinacz też powinno się wymienić, co do oleju to nie czyścił ci góry bloku?

jeśli czyścił to syf wpadł przez otwory technologiczne do oleju, i teraz sobie ten syf krąży bo nie sądze że filtr wszystko wyłapie, coś mi się wydaje że cię orżnął i nic z głowicą nie robił albo nie ma zielonego pojęcia jak to się powinno robić.

teraz tylko czekają cię większe koszta, przykre ale tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak daj to. komuś kompetentnemu? ? nie czaje??

stawiasz auto do mechanika, naprawia co trzeba w tym przypadku głowica, odbierasz, wyjeżdżasz, szarpie telepie etc. wracasz mówisz ze nie jedzie jak powinno i zostawiasz auto. po co je wogole odebrałes? ? nie kumam. przecież po to postawiłeś do warsztatu czy nie? nie musisz się znać na cewkach, luzach zawororowych itd.

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znaczyć np. to, że silnik jest w słabej kondycji. Jeśli załóżmy, że głowicę wyremontował mechanik, uszczelnił gniazda zaworowe i zawory, to ciśnienie uchodzi na dół silnika poprzez słabe pierścienie. Mogły pierścienie również się zapiec. Spróbować możesz zalać na noc cylindry naftą, tylko nie do pełna oczywiście, jakieś 100 ml max na cylinder, tylko wtedy olej będzie pewnie do wymiany, a i trzeba wypalić naftę z wydechu (nie zdziw się, jak będzie po rozgrzaniu silnika i wydechu kopcił niemiłosiernie, po prostu musi się wypalić nafta, która później częściowo pójdzie w wydech).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie wnikam, przez internet nie sprawdzę. Ogólnie, to nie wiadomo co tam zostało zrobione przy tej głowicy. Nikt z nas tego nie może sprawdzić, nie widzi co tam się dzieje. Przerabiałem swojego Puga, więc czegoś tam się nauczyłem o nim, ale przez internet nie pomogę dokładnie zdiagnozować, pozostaje tylko podpowiadanie i gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja na kolegi miejscu oddał bym samochód z powrotem do tego mechanika i zarządzał naprawy samochodu

 

Taki żarcik ? zażądać zwrotu kosztów i jechać do normalnego warsztatu.W życiu bym takiemu drugi raz nie oddał,najwyżej do umycia auta bym go dopuścił a nie do kolejnej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kolego bez spiny... Droga prawna więcej go wyniesie kasy niż ten cały remont warty a o nerwach i straconym czasie nie wspomnę..

 

Spiny ? daleki jestem od tego :)  tylko to co piszesz jest po prostu nie logiczne i nigdy nie wchodzi się 2x do tego samego szamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem z normalnym mechanikiem do ładu z tym autem. Wymieniłem wtryskiwacze (nie domykał się jeden później trzy) więc kupiłem całą listwę i nowe świece auto dostało Kopa i nie kopci już. Wiadomo po odpaleniu było siwo ale tak jak wyżej pisałeś w tumiku została benzyną i trzeba było ją wypalić. Auto teraz chodzi jak dawniej. Dziękuję bardzo za rady i podpowiedzi. ;-)

A co do mechanika nie wiem co zrobił z wtryskami ale mechanik który znalazł chwilę czasu i jest ogarnięty w tych tematach (francuzy) powiedział że nie zepsuły się wtryski same od siebie lecz ten "magik" co robił mi uszczelkę pod głowicą coś tam zepsuł już auto nie kopci. Zobaczę jak z braniem oleju ale myślę że będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...