facebook

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Audi A3 8L - subwoofer Bose - czy nadchodzi jego śmierć?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ult1mateer

Ult1mateer
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 19:13

Cześć wszystkim, dawno mnie tu nie było :) Mam problem z moim ori subem od Bose, mianowicie dzieje się to co na filmiku (im głośniej, tym efekt przerywania, charczenia, itd się nasila).

https://youtu.be/4swBkhgCSc0

Co może być tego powodem? Głośniki umierają? Chciałbym załatwić to jak najtańszym kosztem, więc inna skrzynia raczej nie wchodzi w grę, ewentualnie brałbym pod uwagę wymianę głośników w skrzyni którą aktualnie posiadam. A może to nie jest wina głośników? Liczę na jakieś sugestie i rady, z góry dzięki i pozdrawiam :) 

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:D

#2 lexanii97

lexanii97
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 00:39

Sprawdź połączenie głośnika z kablem, czy przypadkiem podczas uderzeń basu nie rozłącza 

JVC X330BT <----> Helix Hxa400 <----> Audio System M165 Evo 

#3 endinet

endinet
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 12:22

Dokładnie, sprawdź kable. Może jakiś jest naderwany bądź przecięty i nie będziesz musiał nic wymieniać poza kablem.

#4 Ult1mateer

Ult1mateer
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 18:04

Nie znam się na budowie głośnika, ale to na pewno jego wina. Odpiąłem go i problem zniknął (problem był z górnym), nagle nic nie przerywa i nie trzeszczy. Z numerów seryjnych które znalazłem wyczytałem, że ten głośnik ma 1 Ohm co mnie dość mocno zdziwiło :) Czy znajdę w Polsce osoby które regenerują takie głośniki? Czy po prostu je na jakieś wymienić? Co, gdybym oba zamienił na takie, które mają 4 Ohm każdy? 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych