Skocz do zawartości

Megane 2 2008 cabrio, jak zamontować dystanse


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje zamontować w mojej megance dystanse, ale pojawił się problem, którym jest blacha, prawdopodobnie nie da się za bardzo przykręcić do niej dystansu ponieważ za fabrycznym miejscem montaż głośnika jest dziura. Przeglądając internet widziałem, że dystanse przykręcają lub przyklejają klejem na gorąco do tapicerki i teraz pytanie czy jak tak zrobię to czy nie będzie drgań ? Niby na allegro sprzedają dystanse do montażu w fabryczne miejsca głośnikowe ale sam nie wiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie zamontować dystanse tylko właśnie prosiłbym o odpowiedz czy to nie będzie tak samo drgać jak bez dystansu bo widziałem, że przyklejali dystans klejem na gorąco od wewnątrz do boczku, ale jaki efekt był nie wiem. Tak będę wygłuszał wstępnie wygłuszę blachę, która jest od zewnątrz drzwi, a potem zobaczy się co dalej. Oczywiście wiem,że będę musiał też przyciąć plastiki z boczku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamocowanie dystansu do boczku drzwi nie jest tu na forum jakimś niespotykanym rozwiązaniem.

W dziale instalacje jest dość dokładnie opisane jak się za to zabrać, tyle że autor pomysłu nie wpadł na zastosowanie termo gluta w charakterze remedium na wszystkie bolączki tego świata.  :wink2:

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/14990-gazownik-zmagania-z-ca-i-nie-tylko/page-4

 

Tak od #70 i dalej.

 

Oczywiście jeśli upierasz się przy zastosowaniu kleju na gorąco, uszanujemy Twój wybór... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie, autor dokonał wielu starań aby usztywnić boczek i zapobiec wpadaniu przezeń w rezonanse.

Laminował go kilkoma warstwami maty szklanej, dokonał zespolenia poszczególnych elementów boczku stosownymi spoiwami oraz wykleił go matami.

Gdyby wystarczyło przykręcić dystans na wkręty zapewne tak by zrobił. (Ja tak zrobiłem... kiedyś, i jak dla mnie efekty nie były satysfakcjonujące  :kwasny: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jednak pozostaje przyklejenie na klej +obkleje wokół dystansu matą stp

Do wiosny i pierwszego słońca będzie się trzymał :rotfl:

Włącz myślenie, zamiast kleju na gorąco użyj czegoś konkretnego np. kleju do szyb( oczywiście pod warunkiem że chcesz iść na łatwiznę).

W innym przypadku trzeba zrobić drzwi i dopasować odpowiedni dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy wypowiadacie się o tym kleju jakby był tylko do klejenia kartek dla dzieci lol... a powiedzcie mi jak te maty mogą popłynąć skoro ludzie wygłuszają drzwi nimi blachę i boczki i jakoś nikt nie napisał że im taka mata spłynęła co innego jeśli wziąć pod uwagę matę bitumiczną wtedy faktycznie może spłynąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli chcesz dodatkowo wyklejac dystans mana stp to chyba nie jest mata piankowa tylko alubutyl, ktory robi sie plastyczny pod wplywem temperatury. 

Jesli chcesz dobrze zamocowac te dystanse to pare dobrych rad juz dostales. Nikt Cie nie zmusza zebys robil to konkretnie tak jak napisane... Twoj samochod, Twoje pieniadze, Twoj problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


powiedzcie mi jak te maty mogą popłynąć skoro ludzie wygłuszają drzwi nimi blachę i boczki i jakoś nikt nie napisał że im taka mata spłynęła

 

Wielu ludzi ma w salonie tapety na ścianach (niektórym się nawet nie odklejają),

czy można użyć tapet jako materiału konstrukcyjnego domu?

 

Bez względu na to czy zdecydujesz się powiesić dystanse na boczku czy na drzwiach,

połączenie to musi być sztywne... 

Inaczej zaraz zacznie trzeszczeć i brzęczeć po czym wściekły na siebie zaczniesz imprezę od nowa.

Albo powiesz że całe to car audio to o kant d**y potłuc i wrócisz do serii.  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...