Skocz do zawartości

Granie w mondeo mk4


kolekszy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kupisz raz i będzie służyć lata. Zapragniesz porządnego suba - nie ma problemu, uciągnie (mrv ma tylko 150w - mało). To nie tylko więcej watów ale ogólnej jakości dźwięku, tym bardziej, że to klasa D i tu bym nie oszczędzał tym bardziej, że apetyt rośnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę gratów przerzuciłem i progres szedł w parze z coraz wyższą półką i co się wiąże również z wyższym kosztem. Oczywiście niższe serie też będą grały. Zależy kto jakiej gry oczekuje. A jak nie widać różnicy to po co przepłacać (Dosia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest coś innego, małego wartego zainteresowania, powiedzmy do 1.5 tys? Koniecznie 5 CH .... Choć tak teraz myślę czy nie przerobić i że wzmacniacza zasilać przod i sub w mostku. A ty puścić zwyczajnie z radia

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest. Pamiętam taki mały fajny wzmak, miał 5ch chyba ze 4x100 i 1x500, porządny df, dobrą dynamikę i kontrolę. Scena i separacja też nic do zarzucenia. Kosztował jakieś 1400zł. Nie pamiętam nazwy, zaraz wiem! on był firmy "Wzmacniacz Moich Snów". Teraz na poważnie. Masz niezłe auto, zainwestowałeś już trochę kasy w materiały tłumiące, o nakładzie pracy nie wspomnę i chcesz podłączyć radio albo 5ch w cenie średniej klasy radia? Jaki Ty chcesz dźwięk z tego uzyskać?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj dołożyć filtr Hollywood. u mnie pomógł a też altka słyszałem.

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

a czasem te filtry nie tną pasma? ja kiedyś miałem przez kilkanaście minut,wpięty i wolałem słyszeć gwizd niż mieć wykastrowaną gorę

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem styczność z tymi filtrami, nie polecam.

Jak będzie cieplej to zmienię miejce masy do wzmacniacza, jest duże prawdopodobieństwo że " upychając" sygnałówki pod dywanik są blisko tego kabla masowego.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja:

Tak jak pisałem, upychając kable zasilanie pokryło się z sygnałowym. Zmieniłem punkt masy, inaczej poprowadziłem sygnałówki i cisza;).

 

Jest ciepło więc będę robić żywiczne boczki i myślę nad subkiem w boczek. Polecacie gotowce bassera z mdf-u czy lepiej wylaminowac boczek ?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że samochód autora to nie kombi a limuzyna. Do limuzyny skrzynka bassera to 15L dla głośnika 25cm. Nie będzie to za mało? Jest dużo głośników co potrzebują tych 20-25L żeby wystarczająco nisko zagrały.

A to mnie miniaturka zmyliła. Jak basser robi 250mm na 15l to bym w to szedł, na pewno nie w 200mm. 15l styknie np. dla Helixa P10, Bety 10, SB10. Dwa ostatnie trochę kosztują ale problem będzie w czym innym - z racji niskobudżetowego wzmaka będzie cinko z prondem żeby dobrze ruszać suba w małym klozecie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Napisano 19 minut temu

szymin89, dnia 03 Kwie 2018 - 22:40, napisał:

Wydaje mi się że samochód autora to nie kombi a limuzyna. Do limuzyny skrzynka bassera to 15L dla głośnika 25cm. Nie będzie to za mało? Jest dużo głośników co potrzebują tych 20-25L żeby wystarczająco nisko zagrały.

A to mnie miniaturka zmyliła. Jak basser robi 250mm na 15l to bym w to szedł, na pewno nie w 200mm. 15l styknie np. dla Helixa P10, Bety 10, SB10. Dwa ostatnie trochę kosztują ale problem będzie w czym innym - z racji niskobudżetowego wzmaka będzie cinko z prondem żeby dobrze ruszać suba w małym klozecie.  


 

Zdajesz sobie sprawę że ta skrzynia jest z 12mm mdf ? jak kolega ma możliwość i chęci to rękawy w górę i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że JBL gto 804 to 8" BULI kiedyś miał chyba ten sub więc pytaj jego o wrażenia. A z 25 -tek do 15-20 litrów to może RE audio 10 lub Excursion 10" w sumie to chyba to samo ale Excursion tańszy...

Z 8" Excursion albo RE audio grają już od 8 litrów i zadowalają się małą mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ruszając dalej z tematem stoję z ciężkim dla mnie wyborem. Czy kupić wzmacniacz 5 CH( widziałem dobra Alpine w bazarku) zasilać przód ,tył lekko przyciszony + dodany sub. Czy zrezygnować z tyłu i zasilacz z radia a pozostać przy przodzie i sub. Większość powiewie że tyłu nie słuchamy, ale radio przy głośniejszym słuchaniu generuje duże zniekształcenia i głośniki zamiast grać ,pierdzą...

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit,

Zakasam rękawy i działam z boczkiem. Powiedzcie mi boczek zrobić z żywicy i wysmarować pasta drzewną( nie wiem czy to dobre określenie, ale mam na myśli trociny zmieszane z klejem. Gdzieś tutaj widziałem taki patent.) Czy iść na łatwiznę z gotowcem bassera. Celuje ok15l pojemności.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...