Skocz do zawartości

Corsa D prośba o pomoc w zbudowaniu CA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja proponuję abyś podjechał na jakiegoś spota u siebie tam jest wiele osób które z chęcią ci podpowiedzą co zrobić i jeszcze posłuchasz jak auto może grać, może coś zrozumiesz.

a Kondrax trochę w temacie jest obeznany, 

ja mam astrę 3 w kombi radio było takie jak twoje i próbowałem tak jak ty od głośników że radio da radę, potem wymiana radia, aktywka w radiu.... itd. za każdym razem było lepiej ale nie super.

dalej walczę ale słucham rad ludzi 

powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Również jeżdżę Astra H i tam na seryjnym radiu nie ma sensu dotykać czegokolwiek, miałem to samo cd30. Fakt w kostce nie masz plusa po stacyjce ale to nie problem, poszukaj w wiązce od klimy czy gdziekolwiek w okolicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w zapalniczce jest plus po stacyjce bo często jest plus stały...

 

A co myślicie, żeby podpiąć się pod plus od najbliższej lampki podświetlenia jako sterowanie dla małego przekaźnika (remote)?

 

Wtedy przekaźnik dołączyłby głównego plus z kostki radia do pinu remote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował za podpowiedzi, niestety dopiero nie dawno wróciłem z roboty i nie zdążyłem dziś już zajrzeć czy jest ten plus po stacyjce (ale jak mamusa mówi że nie ma to na pewno tak jest bo już gdzieś o tym czytałem) ale i tak to sprawdzę.
Najprościej by było podłączyć się pod gniazdo 12V iż najłatwiejszy dostęp i 30 cm przewodu trzeba tylko przeciągnąć, z ciekawości jak wracałem z roboty to wpiąłem ładowarke do gniazda i sprawdziłem kiedy się rozłącza (no i niestety rozłącza się już po zejściu z pozycji 2 na pozycję 1 kluczyka) szkoda bo bez zapłonu nie będzie można uruchomić radyjka. No ale to też nie jest jakiś większy problem bo w sumie słucham gdy się poruszam rzadko na postoju, acz kolwiek miło by było gdyby działało jak fabryczne, że w każdej chwili można uruchomić.
Jeszcze sprawdzę czy jest jakieś napięcie na bezpiecznikach w pozycji kluczyka 1
Acha i pytanie jak rozwiązali w oplu to, że radyjko gaśnie z automatu dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki? poprzez szynę can?
Hmm z tym przekaźnikiem to nie głupie tylko też wtedy będzie musiało świecić całe podświetlenie auta :/
Kolego Barth chyba nie ma się co martwić jaki pobór ma ta cewka w tym przekaźniku, podejrzewam, że  to będą  ilości rzędu dziesiątki mA :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tym przekaźnikiem to nie głupie tylko też wtedy będzie musiało świecić całe podświetlenie auta :/

Kolego Barth chyba nie ma się co martwić jaki pobór ma ta cewka w tym przekaźniku, podejrzewam, że  to będą  ilości rzędu dziesiątki mA :)

 

Racja... sprawdzałem teraz w tabelkach i cewki przekaźników samochodowych pobierają średnio około 0,5W - 2W...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ma ktoś z was takie radyjko Pioneer DEH-80PRS ? ewentualnie czy polecacie ten model?
Szukając radyjka natrafiłem na te i to mi się wizualnie też najbardziej podoba, ale nic o nim więcej nie wiem :/
Warte uwagi? Zauważyłem, że polecacie Alpiny, nie twierdze, że są złe tylko gdzieś ich design mi nie leży :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ma ktoś z was takie radyjko Pioneer DEH-80PRS ? ewentualnie czy polecacie ten model?

Szukając radyjka natrafiłem na te i to mi się wizualnie też najbardziej podoba, ale nic o nim więcej nie wiem :/

Warte uwagi? Zauważyłem, że polecacie Alpiny, nie twierdze, że są złe tylko gdzieś ich design mi nie leży :)

 

Zgadzam się, ale zacytuje jeszcze raz:

"CA wymaga kompromisów" - także nie patrz w pierwszej kolejności na wygląd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w każdym aucie zawsze mam zasilanie radia na stałe i nigdy nie narzekałem na problemy z odpaleniem. Panel i tak zawsze zdejmuje jak z auta wysiadam i nawet jak raz mi się zdarzyło zostawić cały system włączony na noc to rano bez stresu odpaliłem... A nie mam samego radia w aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w każdym aucie zawsze mam zasilanie radia na stałe i nigdy nie narzekałem na problemy z odpaleniem. Panel i tak zawsze zdejmuje jak z auta wysiadam i nawet jak raz mi się zdarzyło zostawić cały system włączony na noc to rano bez stresu odpaliłem... A nie mam samego radia w aucie ;)

 

Jasne, że można tak zrobić, ale to nie jest prawidłowe rozwiązanie.

Włączony sprzęt pozostawiony bez nadzoru to nie jest bezpieczna sytuacja (zwarcie lub inne niespodzianki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w każdym aucie zawsze mam zasilanie radia na stałe i nigdy nie narzekałem na problemy z odpaleniem. Panel i tak zawsze zdejmuje jak z auta wysiadam i nawet jak raz mi się zdarzyło zostawić cały system włączony na noc to rano bez stresu odpaliłem... A nie mam samego radia w aucie ;)

To jest kwestia radia. Poprzednia Alpinke miałem na stałe (7893) i nic się nie działo. Baby F1 żre prąd jak opętana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jasne, że można tak zrobić, ale to nie jest prawidłowe rozwiązanie.

Włączony sprzęt pozostawiony bez nadzoru to nie jest bezpieczna sytuacja (zwarcie lub inne niespodzianki)

 

A czy po zdjęciu panelu lub przełączeniu w standby sprzęt jest włączony? Wyraźnie napisałem, że raz mi się zdarzyło zapomnieć wyłączyć radia ;) Panel zdejmuje odruchowo nawet jak tankuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po zdjęciu panelu lub przełączeniu w standby sprzęt jest włączony? Wyraźnie napisałem, że raz mi się zdarzyło zapomnieć wyłączyć radia ;) Panel zdejmuje odruchowo nawet jak tankuję ;)

Musi być po zapłonie. Bo Ci np. kobieta rozładuje jak ty będziesz w Castoramie 30 min wkrętów szukał [emoji23] A jak się nudziło to sobie słuchała [emoji23]

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to rozwiązać na jeszcze jeden sposób, przynajmniej tak mi logika podpowiada. Pamięć podpięta na stałe a drugi na przełączniku On-on (spdt). W normalnych warunkach ustawiamy go na pozycję z przewodzenia 12v po stacyjce a jak chcemy słuchać bez kluczyka przelaczamy na przewodzenie stałego plusa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Musi być po zapłonie. Bo Ci np. kobieta rozładuje jak ty będziesz w Castoramie 30 min wkrętów szukał A jak się nudziło to sobie słuchała

 

Kurde no widzisz... Jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło ;) 

 

 

 


Pamięć podpięta na stałe a drugi na przełączniku On-on (spdt). W normalnych warunkach ustawiamy go na pozycję z przewodzenia 12v po stacyjce a jak chcemy słuchać bez kluczyka przelaczamy na przewodzenie stałego plusa.

 

To też jest sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no widzisz... Jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło ;)

 

 

To też jest sposób.

Ja tak nie miałem ale słyszałem. Ale dwa razy na spocie odpalaliśmy na kable [emoji16]

 

Masz po zapłonie, masz zawsze pewność że leżysz w wyrku na wieczór i nie masz myśli - wyłączyłem radio ? A może pstryczka zapomniałem itp.

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to rozwiązać na jeszcze jeden sposób, przynajmniej tak mi logika podpowiada. Pamięć podpięta na stałe a drugi na przełączniku On-on (spdt). W normalnych warunkach ustawiamy go na pozycję z przewodzenia 12v po stacyjce a jak chcemy słuchać bez kluczyka przelaczamy na przewodzenie stałego plusa.

Miałem to rozwiązanie i to był pierwszy raz jak wzywałem taxi z kablami rozruchowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, kompromisowe ale jak ktoś jest gapa to i kluczyk w stacyjce na noc może pozostawić ;) wydaje mi się że to łatwe i jednak dość bezpieczne rozwiązanie biorąc pod uwagę fakt że na codzień nie słuchamy na wyłączonym aucie, a pozycję "stały plus" będziemy używać sporadycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...