Skocz do zawartości

Corsa D prośba o pomoc w zbudowaniu CA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Drodzy koledzy proszę was o podpowiedzi na jakich podzespołach zbudować system by możliwie dobrze to zagrało.
auto to opel corsa D 3d, jak to w oplu grało to tragicznie, radio CD30mp3, więc zacząłem od wygłuszenia drzwi matami stp, no i tu zdecydowana poprawa (ale tylko teoretycznie) tzn. na pewno gra to lepiej, ale już w drugim dniu zaczęło mnie to granie męczyć, ogólnie, dźwięk nie ma żadnego wykopu, brak jakiejkolwiek średnicy jak delikatnie pod kręcę bass przykładowo na +3 to znowu dudni, średnicy absolutny brak, gdy podciągnę wtedy wysokie tony jest niby lepiej, ale znowu wsiadając na następny dzień do auta i uruchamiając radio buczy a wysokie kłują po uszach.. , no i znowu wszystko na zero, i kolejny dzień wsiadamy uruchamiamy płytkę i wtedy gra to płasko jak w garnku.. i tak w kółko, sprzedawca pod fabryczne radyjko doradził focale iss 165, zamontowane i co? zagrało gorzej niż seryjne głośniki, wtedy się załamałem tygodniowe głośniki sprzedałem za pół ceny radio wyjąłem i przestałem słuchać muzyki.
Teraz znowu mi się za nią tęskni :)
Podpowiedzcie coś jak zacząć aby znowu pieniążków nie wtopić?
Problemem jest radio? nie chciał bym go zmieniać jeśli to możliwe?
Jaki zestaw odseparowany założyć?
Nie chciał bym montować woofera, czy da się zrobić możliwie dobre granie bez subwoofera?
Muzyka której słucham to duża większośc tego co na czasie ot tak takie komercyjne kawałki radiowe , jakiś tam hip-hop od czasu do czasu, i ogólnie stare czasy muzyki dyskotekowej.
budżet to około 2tyś zł
Posiadam jakiś tam kilka fotek z wygłuszania drzwi mogę podesłać jak to wygląda
Wyjadacze tematu podpowiedzą coś? :)
Pozdrawiam, mam nadzieję że ktoś coś podpowie
Jeszcze raz pozdrawiam, niech dźwięk będzie z wami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po pierwsze przywitać się w odpowiednim temacie (to punkt regulaminu).

 

Po drugie może by te focale zagrały lepiej ale nie pod tym radiem ;) Zacznij od lepszego źródła, jego zmiana nawet fabryczne głośniki potrafi nakłonić do przyjemniejszej gry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybkie sugestie, ale focale już sprzedałem i tego nie zmienię.
Co do słuchania muzyki to drzwi robiłem jesienią w październiku zeszłego roku, jeszcze było ciepło :)
Potem stwierdziłem że jak mam słuchać takiego buczka to wole nie słuchać wcale, jeździłem bez radia :D
Około 2 tyg temu znowu założyłem bo wiecie jak to jest, człowiek se myśli może się przekonam do brzmienia itd itp :D
Ale nie! to nie gra! i koniec stąd tu prośba do was co i jak zrobić budżet podałem jak jesteście ogarnięci w temacie, a na pewno tak jest :) i spowodujecie że pojawi mi się znowu uśmiech na twarzy to będe wam wdzięczny po stokroć do końca życia :D

Fotek mam tylko kilka, ogólnie robiłem jak uważałem za słuszne, zerwałem folie, porządnie odtłuściłem i wałkowałem :) trochu poczytałem i wyszło jak wyszło. Uważam że dobrze.
Jeżeli chodzi o drzwi wewnątrz to zaznaczam, że są oklejone matą do połowy wysokości, na prawdę ciężko było się dostać wyżej przez otwory technologiczne z wałkiem do góry :)
Pianek nie naklejałem bo jakimś audiofilem to Ja nie jestem i wtedy nie sądziłem że tak wiele wniosą w brzmienie (zawsze po waszych sugestiach mogę to poprawić)

post-23044-0-16947400-1520165850_thumb.jpg
post-23044-0-56519500-1520165857_thumb.jpg
post-23044-0-95025200-1520165882_thumb.jpg
post-23044-0-70450200-1520165938_thumb.jpg
post-23044-0-11182900-1520165947_thumb.jpg
post-23044-0-90195600-1520165954_thumb.jpg
post-23044-0-86259400-1520165962_thumb.jpg
post-23044-0-86259400-1520165962_thumb.jpg
post-23044-0-19419400-1520166060_thumb.jpg
post-23044-0-84079100-1520166068_thumb.jpg
post-23044-0-08662900-1520166076_thumb.jpg
post-23044-0-69977500-1520166093_thumb.jpg
post-23044-0-65119200-1520166102_thumb.jpg
post-23044-0-46170400-1520166111_thumb.jpg
post-23044-0-64907100-1520166118_thumb.jpg

 

post-23044-0-19980600-1520165969_thumb.jpg

post-23044-0-02580800-1520166084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik wysokotonowy jest fabrycznie wewnątrz umieszczony pod skosem w stronę głowy kierowcy jak i lekko w górę (tak są wyprofilowane uchwyty) moim zdaniem nie najgorzej (za dużo roboty jest z montażem w słupkach) także tego się nie podejmę (nie lubię szpachlowania :P  )
Czy kolega jest pewny że inne radio poprawi znacząco brzmienie?
Jeżeli chodzi o radyjko to nie mam żadnych pomysłów (nie sądzę aby jakaś marketówka za 500-1000zł zagrała lepiej niż ta fabryka) w końcu końcówki są zasilane tylko 12V niskie napięcie, mała moc wyjściowa mizerny efekt, no chyba że chodzi o coś z wyższej półki ale to i tak nic na znanym portalu nie znalazłem.
Może jakieś modele ktoś podpowie?
Aha no i musiał bym dodatkowo ciągnąć przewód po stacyjce bo fabryczne radio jest zasilane tylko stałym plusem :/ (a nie chce sytuacji że nowe radio będzie kraść prąd z aku) chyba że są modele energooszczędne pod stałym plusem? :)

Rozumiem że wzmacniacz podłączony pod hi input i lepsze głośniki nie  poprawią nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawią na tyle na ile pozwoli źródło, jeśli ono jest kiepskie to przy takim rozwiązaniu jak hi input czy konwerter nie będzie znaczącej poprawy jakości a w mocy jaką będziesz mógł dostarczyć głośnikom... Nie znam tego radia które masz ale w ciemno mogę walić, że choćby alpine 9812rb zagra fajniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik wysokotonowy jest fabrycznie wewnątrz umieszczony pod skosem w stronę głowy kierowcy jak i lekko w górę (tak są wyprofilowane uchwyty) moim zdaniem nie najgorzej (za dużo roboty jest z montażem w słupkach) także tego się nie podejmę (nie lubię szpachlowania [emoji14] )

Czy kolega jest pewny że inne radio poprawi znacząco brzmienie?

Jeżeli chodzi o radyjko to nie mam żadnych pomysłów (nie sądzę aby jakaś marketówka za 500-1000zł zagrała lepiej niż ta fabryka) w końcu końcówki są zasilane tylko 12V niskie napięcie, mała moc wyjściowa mizerny efekt, no chyba że chodzi o coś z wyższej półki ale to i tak nic na znanym portalu nie znalazłem.

Może jakieś modele ktoś podpowie?

Aha no i musiał bym dodatkowo ciągnąć przewód po stacyjce bo fabryczne radio jest zasilane tylko stałym plusem :/ (a nie chce sytuacji że nowe radio będzie kraść prąd z aku) chyba że są modele energooszczędne pod stałym plusem? :)

 

Rozumiem że wzmacniacz podłączony pod hi input i lepsze głośniki nie poprawią nic?

Pewnie się obrazisz jak przeczytasz co napiszę teraz ale musisz trochę z rzeczywistością się zmierzyć.

 

Przeczytaj co sam napisałeś i pomyśl.

Masz problem w stylu chciałbym granie ale tego nie zrobię, tamtego też a to mi się nie chce. A tak wogole wydaje mi się....

 

Mam dla Ciebie radę. Niestety ale musisz poczytać i to sporo i się zmusić do pewnych rzeczy jak chcesz granie.

 

Albo pośrodki i będziesz dalej niezadowolony albo zaczniesz robić zgodnie ze sztuką.

 

Takich postów i problemów na forum przewinęło się nie raz, polecam obadac.

 

A i FAQ Nazara to minimum.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się obrażał przyjąłem do wiadomości krytykę. ps. napisałem tylko, że nie chciałbym kombinować z głośniczkami w słupkach (bo aby to ładnie wyglądało to trzeba przy tym się napracować i dobrze było by mieć jakiekolwiek doświadczenie).
​A zrobienie dziury w słupku i wkręcenie tam głośnika wysokotonowego z maskownicą ot tak żeby sterczał skierowany na twarz... (nie będę już nic pisał)

Rozumiem, że są pewne zasady w CA i najlepiej było by się ich trzymać ale auto to nie laboratorium na kółkach (głosnik wysokotonowy na wysokości uszu,"ja jestem niski więc będe słyszał pięknie ale kolege mam wysokiego i on już będzie narzekał bo nie słyszy sopranów", mid bass musi być skierowany ku górze, a najlepiej to 3 way i przerobić całe auto bo inaczej sie nie da) a skończy się, że corsa to w ogóle się nie nadaje do nagłośnienia.

Ja grzecznie zapytałem jak możliwie w budżecie czyli nie oszukujmy się (TANIO) zrobić możliwie grające audio.
No ale jak mam przez głośniki wysoko jak i średnio tonowe w słupkach ograniczyć widoczność i podnieść masę auta o 100kg matami to trzeba naprawdę dać sobie spokój :)

Czy na wszystkich forach musimy się wymądrzać i przekrzykiwać?
obiecuje, że jeszcze dziś przeczytam faq nazara :)
Potem jeszcze raz na chłodno to przemyślę i podejmę decyzję, ale kolega już mnie zniechęcił więc podejrzewam jaka będzie.




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi masz zrobione więc kup jakieś fajne radyjko (na forumowej giełdzie nawet sporo jest) i zestaw na przód (choćby używane morele) i powinno to zagrać... Zestaw będzie rozwojowy bo nawet przy 9812 możesz dorzucić 4 kanały na przód i postawić system aktywnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wiedziałem że się napniesz [emoji16]

 

Pierwsze w aucie nie jest 12 a około 14V. Powinieneś mieć 14.4V chyba że ci nie działa alternator. Z tego jesteś wstanie wyciągnąć około 18W mocy z radio. Nie bierzesz pod uwagę że w radio znajduje się przetwornik cyfrowo analogowy jak i są różne kości wzmacniaczy TDA itp lepsze i gorsze już nie mówię o czym wspomniali wyżej rca czy korekcja czasu.

Fabryczne radio to z reguły tani śmieć który ma usiagnac te papierzaki w drzwiach, które w zależności od auta nie są czasem najgorsze i potem się okazuje że wymiana na jakiś inny zestaw nie poprawia dźwięku.

 

Zakładając nawet że nie robisz tweeterów w słupkach pytasz o wejście high input gdzie pewnie spotkałeś się na necie że to jest półsrodek.

 

Jak by to było moje auto to bym. Najpierw kupił dobre radio i tu do wyboru nowe np. Alpina 178, 195, 193 itp albo jak inni szedł w klasykę czyli 98.. Ale wtedy nie będziesz miał BT żeby prowadzić rozmowy.

 

Dalej dobre 2 way i tu lepiej jakiś spot i posłuchać u innych.

 

I wzmacniacz 2 lub lepiej 4 kanałowy ale w tym budżecie używka lub kupić zestaw 2way taki co uciagnie pod radiem.

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i musiał kolega jeszcze dobić z tym 14,4V no chyba każdy wie, że napięcie alternatora mieści się w granicach 13.9 - 14,5 V dobrze, że kolega nie napisał, że zapewne mam uszkodzony akumulator, bo napięcie dobrego akumulatora w stanie spoczynku powinno wynosić 12.6 - 12.8 V a nie jak napisałem 12V :D
No dobra nie odbiegajmy już od tematu :P

Podoba mi się ta alpina 178 :)
Przykładowo, że bym ją kupił, ktoś ma i wie z doświadczenia czy potrzebuje to radyjko plusa po stacyjce? chciałbym po prostu wiedzieć na ile prądożerne jest to radyjko (bo podobno są te które nie wymagają plusa po stacyjce) i przygotować się ewentualnie na dodanie przewodu.
No i kolejna sprawa to czy poleca ktoś jakiś sprawdzony zestaw na przód pod to radyjko, czy ewentualnie wzmacniacz 2 kanałowy + zestaw na przód? 
Wolał bym nowe elementy, niż z rynku wtórnego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i musiał kolega jeszcze dobić z tym 14,4V no chyba każdy wie, że napięcie alternatora mieści się w granicach 13.9 - 14,5 V dobrze, że kolega nie napisał, że zapewne mam uszkodzony akumulator, bo napięcie dobrego akumulatora w stanie spoczynku powinno wynosić 12.6 - 12.8 V a nie jak napisałem 12V :D

No dobra nie odbiegajmy już od tematu [emoji14]

 

Podoba mi się ta alpina 178 :)

Przykładowo, że bym ją kupił, ktoś ma i wie z doświadczenia czy potrzebuje to radyjko plusa po stacyjce? chciałbym po prostu wiedzieć na ile prądożerne jest to radyjko (bo podobno są te które nie wymagają plusa po stacyjce) i przygotować się ewentualnie na dodanie przewodu.

No i kolejna sprawa to czy poleca ktoś jakiś sprawdzony zestaw na przód pod to radyjko, czy ewentualnie wzmacniacz 2 kanałowy + zestaw na przód?

Wolał bym nowe elementy, niż z rynku wtórnego..

No i zaczynasz łapać [emoji16]

 

Ja mam 178 ale ona nie ms flac więź mam ipod classic 120gb i w nim WAV.

Alpine ms dziwną politykę jak jest flac to ekran jest jedno liniowy i inne takie kwiatki.

Pobierz sobie manual pdf do radia na bodajże ostatniej stronie jest rozpiska kabli.

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro po robocie sprawdzę, w sumie to najprostrzy sposób, ale już gdzieś wyczytałem że właśnie w corsach D nie ma plusa po stacyjce, gdzieś tak pisali i chyba 2 osoby to potwierdziły więc temu zawierzyłem.
ale ok, sprawdzę to nie problem, 5 min roboty, więc nastawiam się na dodanie plusa może z gniazda 12V podciągnę (bo ono się rozłącza po wyjęciu kluczyka)

Chyba zakupię tą alpine, zobaczę jak to zagra, jak mnie zadowoli to temat zamkniemy, jeżeli nie to już sam nie wiem czy wydawać więcej kasy we wzmacniacze i zestawy odseparowane, bo w to że radyjko zagra dobrze na zestawie odseparowanym jakoś nie chcę mi się wierzyć, bo no wiecie mała moc, niskie napięcie zasilania, a te głośniki odseparowane z regóły robią po 70wat RMS i w górę.
Nawet jak miałem te focale to się zdziwiłem, że zagrały ciszej niż seryjne głośniczki opla przecież focale miały 93-94dB skuteczności (żebyście widzieli moją minę szok, bezcenne) od razu pomyślałem ile skuteczności mają te papierowe głośniczki opla że zdecydowanie głośniej zagrały, wiem że w focalach były filtry 6dB ale nie wierzę że cewka w szeregu tak obcięła moc radia.
Więc tak sobie gdybając może rzeczywiście to radio opla jest bardzo słabe przykładowo 10w na kanał i po wymianie na inne gdzie można osiągnąć do około 20 w na kanał zagra to jeszcze lepiej i być może lepiej z zestawem odseparowanym.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ok, jutro po robocie sprawdzę, w sumie to najprostrzy sposób, ale już gdzieś wyczytałem że właśnie w corsach D nie ma plusa po stacyjce, gdzieś tak pisali i chyba 2 osoby to potwierdziły więc temu zawierzyłem.

ale ok, sprawdzę to nie problem, 5 min roboty, więc nastawiam się na dodanie plusa może z gniazda 12V podciągnę (bo ono się rozłącza po wyjęciu kluczyka)

 

Chyba zakupię tą alpine, zobaczę jak to zagra, jak mnie zadowoli to temat zamkniemy, jeżeli nie to już sam nie wiem czy wydawać więcej kasy we wzmacniacze i zestawy odseparowane, bo w to że radyjko zagra dobrze na zestawie odseparowanym jakoś nie chcę mi się wierzyć, bo no wiecie mała moc, niskie napięcie zasilania, a te głośniki odseparowane z regóły robią po 70wat RMS i w górę.

Nawet jak miałem te focale to się zdziwiłem, że zagrały ciszej niż seryjne głośniczki opla przecież focale miały 93-94dB skuteczności (żebyście widzieli moją minę szok, bezcenne) od razu pomyślałem ile skuteczności mają te papierowe głośniczki opla że zdecydowanie głośniej zagrały, wiem że w focalach były filtry 6dB ale nie wierzę że cewka w szeregu tak obcięła moc radia.

Więc tak sobie gdybając może rzeczywiście to radio opla jest bardzo słabe przykładowo 10w na kanał i po wymianie na inne gdzie można osiągnąć do około 20 w na kanał zagra to jeszcze lepiej i być może lepiej z zestawem odseparowanym.

 

Ta 93-94dB. Dobre. Dalej ufaj producentom. HIT dnia [emoji23]

 

Może najpierw pożycz dobre radio żeby nie pchać się w koszty.

 

W moim przypadku zmiana radia toyoty na alpine nawet na fabrycznym głosnikach była bardzo znaczna.

 

Cewka obcieła moc... I potem się dziwisz że się ludzie mądruja jak takie głupoty piszesz a to podstawy są.

 

I przestań patrzeć na te moce. Ludzie w domu maja wzmacniacze lampowe po 6 wat i głośności nie brakuje. Kwestia głośników ich wagi membrany aplikacji skuteczności itp.

Jak chcesz głośniki pod radio trzeba szukać takich które są przystosowane do radio.

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Cewka obcieła moc... I potem się dziwisz że się ludzie mądruja jak takie głupoty piszesz a to podstawy są.

I przestań patrzeć na te moce. Ludzie w domu maja wzmacniacze lampowe po 6 wat i głośności nie brakuje. Kwestia głośników ich wagi membrany aplikacji skuteczności itp.


Kurcze ale Ty się czepiasz, źle się wyraziłem, wiem co to cewka i do czego służy, nie chodziło mi o to, że obcina moc (no cholera źle to napisałem), tylko chodziło mi o to że dodatkowa rezystancja jest wpięta w szereg, a radyjko słabe.
Ale dobra widzę, że Ty tylko czekasz aby coś wytknąć.

Raz napisałem o mocy głośników, a Ty już, że patrze na moce, nie urodziłem się wczoraj i nie jestem człowiekiem wypisującym teksty typu "jak kupie głośniki 100wat RMS, to jaki wzmacniacz kupić żeby ich nie spalić, może 50wat RMS?"

Kurde jak tu jestem i pytam o porady to nie znaczy, że nie mam zielonego pojęcia o akustyce, po prostu dotychczas bardziej interesowałem się sprzętem domowym audio, a nie CA.

O wzmacniaczach lampowych się nie wypowiadam bo ich nie słyszałem i nie sądzę abyś Ty coś więcej o nich wiedział. A to, że mają niską moc wyjściową nie znaczy że zagrają cicho też każdy wie, kto wie co to skuteczność głośnika, konstrukcja kolumny, np tubowa itd  i nie mów mi proszę że do wzmacniacza lampowego powiedzmy 10Wat zapniesz zestaw małych monitorków powiedzmy na głośniczkach 5 cali i skuteczności 84dB że to zagra ze wzmacniaczem lampowym :D :D

Co do parametrów to 94dB to duża skuteczność, nie jestem w stanie stwierdzić ile miały na prawdę te focale (i nie sądzę żebyś Ty mógł to sprawdzić bez laboratorium)
W coś wierzyć trzeba choć trochę (wiem, że papier przyjmie wszystko) ale to nie są głośniki typu no name tylko jakaś tam w miarę szanująca się marka więc zaufałem że ma około tej sprawności co napisane.

Ps. o głosnikach przystosowanych pod radio już lepiej nic nie pisz, bo focale właśnie takimi były i chyba domyślasz się dlaczego to właśnie te głośniki zostały kupione? jak nie to właśnie Ci to uświadamiam, producent się chwali tym że są to głośniki które teoretycznie zagrają poprawnie już pod samym radiem, między innymi poprzez to że mają wysoką skuteczność..
A moc mocą czy wpakujesz w nie 15wat czy 70wat nic im nie będzie dopóki nie będzie prostokąta na wyjściu końcówki mocy.

Dobra ta dyskusja nie ma sensu
prześpię się z tematem, a poczytam jeszcze gdzie indziej.


 

 

 


Ja bym radził kupić radio z aktywką, np "nowa" Alpina UTE-92 kosztuje ok 500zł.

Głośniki pod radio typu Simplex160 i z samego radia można 2-way zasilić aktywnie.


Kolego miałeś tego typu radyjka? sprawdza się to?, rozumiem że jest z aktywną zwrotnicą, gdzie poprzez aplikacje można dokonać wielu zmian korektora, cięć itp?
Można wykorzystać tylne jak i przednie kanały do zasilenia osobno tweetera i woofera, aby zmienić cięcia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kurcze ale Ty się czepiasz, źle się wyraziłem, wiem co to cewka i do czego służy, nie chodziło mi o to, że obcina moc (no cholera źle to napisałem), tylko chodziło mi o to że dodatkowa rezystancja jest wpięta w szereg, a radyjko słabe.

Ale dobra widzę, że Ty tylko czekasz aby coś wytknąć.

 

Raz napisałem o mocy głośników, a Ty już, że patrze na moce, nie urodziłem się wczoraj i nie jestem człowiekiem wypisującym teksty typu "jak kupie głośniki 100wat RMS, to jaki wzmacniacz kupić żeby ich nie spalić, może 50wat RMS?"

 

Kurde jak tu jestem i pytam o porady to nie znaczy, że nie mam zielonego pojęcia o akustyce, po prostu dotychczas bardziej interesowałem się sprzętem domowym audio, a nie CA.

 

O wzmacniaczach lampowych się nie wypowiadam bo ich nie słyszałem i nie sądzę abyś Ty coś więcej o nich wiedział. A to, że mają niską moc wyjściową nie znaczy że zagrają cicho też każdy wie, kto wie co to skuteczność głośnika, konstrukcja kolumny, np tubowa itd i nie mów mi proszę że do wzmacniacza lampowego powiedzmy 10Wat zapniesz zestaw małych monitorków powiedzmy na głośniczkach 5 cali i skuteczności 84dB że to zagra ze wzmacniaczem lampowym :D :D

 

Co do parametrów to 94dB to duża skuteczność, nie jestem w stanie stwierdzić ile miały na prawdę te focale (i nie sądzę żebyś Ty mógł to sprawdzić bez laboratorium)

W coś wierzyć trzeba choć trochę (wiem, że papier przyjmie wszystko) ale to nie są głośniki typu no name tylko jakaś tam w miarę szanująca się marka więc zaufałem że ma około tej sprawności co napisane.

 

Ps. o głosnikach przystosowanych pod radio już lepiej nic nie pisz, bo focale właśnie takimi były i chyba domyślasz się dlaczego to właśnie te głośniki zostały kupione? jak nie to właśnie Ci to uświadamiam, producent się chwali tym że są to głośniki które teoretycznie zagrają poprawnie już pod samym radiem, między innymi poprzez to że mają wysoką skuteczność..

A moc mocą czy wpakujesz w nie 15wat czy 70wat nic im nie będzie dopóki nie będzie prostokąta na wyjściu końcówki mocy.

 

Dobra ta dyskusja nie ma sensu

prześpię się z tematem, a poczytam jeszcze gdzie indziej.

 

 

 

Strasznie nerwowy jesteś i słabo przymujesz krytykę a w dodatku dopowiadasz sobie pewne rzeczy.

Ja się czepiam. Ja to jeszcze łagodny jestem na tym forum.

Nikt nie powiedział wprost że nie masz zielonego pojęcia o audio ale masz braki które pokazałeś wcześniej potem mówiąc a pomyliłem się a co innego i chodziło itp.

Strasznie bierzesz wszystko do siebie i wyolbrzymiasz. Poluzuj.

 

Właśnie papier przyjął wszystko co focal napisał.

 

Dokładnie nie ma dyskusja sensu. Masz swoje racje nie potrafisz przyjąć rad i krytyki.

 

Na twoje życzenie usuwam się z dyskusji. Pozdrawiam

 

P.s.

A i jeszcze jedno nie zakładaj z góry że ktoś czegoś nie widział lub nie miał lub nie słuchał.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Bartek, przednie kanały wzmacniacza radia zasilają TW, a tylne pędzą woofery.

 

Radio ma aktywną zwrotnice oraz korekcje czasowe i EQ.

 

Miałem to radio i w tej kasie nie widzę konkurencji.

 

Jeśli nie zależy Ci na bajerach typu BT i streaming z telefonu to klasowo lepszym radiem CD z bardzo dobrą zwrotnicą aktywną i czasami jest stara Alpine CDA 9835R...

Wbudowany wzmacniacz też ma moim zdaniem lepszy... ale to stare radyjko wiec coś za coś.

Kosztuje ok 700zł używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że da się osobno podpiąć tweter jak i mid bass w alpina ute 92.
Kolego Kondrax, przepraszam Cie faktycznie nie potrzebnie się unoszę ;) Tak się dzieje jak człowiek chce na szybko coś kupić i zrobić aby w końcu zagrało.

Podziękowania panowie za podpowiedzi, a Ja po prostu sobie odpuszczę audio w aucie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że da się osobno podpiąć tweter jak i mid bass w alpina ute 92.

Kolego Kondrax, przepraszam Cie faktycznie nie potrzebnie się unoszę ;) Tak się dzieje jak człowiek chce na szybko coś kupić i zrobić aby w końcu zagrało.

 

Podziękowania panowie za podpowiedzi, a Ja po prostu sobie odpuszczę audio w aucie.

 

Bartek - CA to jest taka zabawa, że tanio nie będzie. Widać, że masz konkretne wymagania i szybko szedłbyś dalej z poprawą brzmienia.

 

Proponuje nie poddawać się od razu ;) ale przyjąć twarde zasady i być gotowym na kompromisy.

 

Polecam kupic UTE92 i puścić aktywnie fabryczne głośniki, ale też efekt końcowy zależny bedzie od odpowiedniego strojenia cięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...