Skocz do zawartości

Zmiana dwóch piecy na jeden 5-kanałowy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

bije się z myślami czy warto wymieniać moje dwa piece (Crunch GTI 4150 i Crunch GTX 750) na jeden 5 kanałowy klasy D?

 

Coś co mi wpadło w oko:

1. Phoenix Gold RX600.5

2. Hertz HCP-5D

3. Alpine PDR-V75

 

Czy w ogóle taka operacja ma sens? Zdania na temat class D są podzielone (jak to ze wszystkim bywa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, chyba skończy się tak, że zakupię wspomnianego Alpine... Naczytałem się sporo dobrego na jego temat. Tyłu nie mogę wywalić, żona często jeździ z dzieciakami z tyłu i nie raz płakała, że słabo słychać, także tył mam lekko ściszony, ale robotę robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, chyba skończy się tak, że zakupię wspomnianego Alpine... Naczytałem się sporo dobrego na jego temat. Tyłu nie mogę wywalić, żona często jeździ z dzieciakami z tyłu i nie raz płakała, że słabo słychać, także tył mam lekko ściszony, ale robotę robi ;)

Tez tak mialem.

Wytrzymaj rok, dzieci podrosna zostana z tylu same a zona wroci na przod i bedzie wilk systy o owca cala.

Ja mialem tyl przez 2 miesiace potem z powrotem odlaczylem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem.

Wytrzymaj rok, dzieci podrosna zostana z tylu same a zona wroci na przod i bedzie wilk systy o owca cala.

Ja mialem tyl przez 2 miesiace potem z powrotem odlaczylem ;)

jak żona wróci na przód, to może pokusze się o odpięcie tyłu i zrobienie aktywnego przodu :)

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ale robotę robi

 

Kto robi robotę? Żona? No bo tylne głośniki robią robotę ale raczej krecią , czyli zupełnie niepotrzebną !

 

Jeśli wiesz że tył tylko rozwala scenę , to po kij pytać na forum gdzie od dawna są jasne zasady dźwięku w aucie? Jeśli jadąc z dziećmi nie wystarczy jak gra sam przód, to chyba czas na laryngologa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto robi robotę? Żona? No bo tylne głośniki robią robotę ale raczej krecią , czyli zupełnie niepotrzebną !

 

Jeśli wiesz że tył tylko rozwala scenę , to po kij pytać na forum gdzie od dawna są jasne zasady dźwięku w aucie? Jeśli jadąc z dziećmi nie wystarczy jak gra sam przód, to chyba czas na laryngologa ...

 

robi robotę = żona nie płacze ;) jak grał sam przód, to musiało być głośniej, jak było głośniej, to było już za dużo basu... Kobicie nie dogodzisz... A tak jak pisałem wyżej, pewnie skończy się na aktywnym przodzie, jak odepnę tył ze wzmaka, ew. tył wepnę w radio i będzie wyciszony, a w razie "jęków" włączany.

 

Myślę, że zasady w aucie są mocno zbliżone do domowych... W domu jakiś czas temu nauczyłem żonę, że stereo słuchamy z 2 głośników, a nie 4 (mam 5.1). Na początku nie pojmowała, posłuchała i stwierdziła, że faktycznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpakowane głośniki w tylne drzwi, babol jakich mało... nasuwa się pytanie - drzwi przednie  wygłuszone??

 

ale żeście się czepili tych tyłów :) Przód wygłuszony, zmieniłem crunche na morele, więc crunche poszły na tył ;) Jak już wspominałem docelowo tylne kanały z pieca trafią do tweeterów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeznacz trochę więcej czasu na czytanie forum i wszystko będzie dobrze, nikt czepiał się nie będzie. Od siebie polecę Xetec Prestige P-5 EVO, coś z Genesisa np Profile lub Five Channel. Możesz poszukać 6ch jakiegoś np Hifonics Aphrodite VIII lub coś innego od Zeda

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeznacz trochę więcej czasu na czytanie forum i wszystko będzie dobrze, nikt czepiał się nie będzie. Od siebie polecę Xetec Prestige P-5 EVO, coś z Genesisa np Profile lub Five Channel. Możesz poszukać 6ch jakiegoś np Hifonics Aphrodite VIII lub coś innego od Zeda

 

 

 

Dzięki, trochę nie mój budżet z tego co przejrzałem na szybko internety - pewnie i bym uskładał, ale chyba ponad 2k na wzmaka bym nie wydał.

 

A propos głośników z tyłu, to tak jak już wspominałem na początku wątku odnośnie zdań ( że są podzielone), to na tym przykładzie się to również potwierdza:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/3342-tylne-glosniki-czy-potrzebne/

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Five Channel ponad tysiaka kosztuje resztę uda się ustrzelić poniżej 1k. Coś co jest dobre nie leży na allegroOLX i nie czeka. Trzeba poszukać lub poczekać

 

PS. Nikt nikomu nie broni montować głośników i tweeterów z tyłu - można nawet głośnik centralny zamontować lub 7.1 z kina domowego. Większość jak nie wszyscy piszący 10 lat temu te posty olało finalnie głośniki w tylnych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Five Channel ponad tysiaka kosztuje resztę uda się ustrzelić poniżej 1k. Coś co jest dobre nie leży na allegroOLX i nie czeka. Trzeba poszukać lub poczekać

 

widziałem jakieś archiwalne ogłoszenia i faktycznie się trafiają. Jak spojrzałem na cenę nowego Genesisa, to się przeraziłem (4.5k) :)

Dochodzi jeszcze jeden czynnik - wielkość, Genesis jest dość spory 45cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...