Skocz do zawartości

Problem z zapowietrzaniem się ukladu


kmil13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oby tak było ,ale tak jak opisałeś usterkę chłodnicy to powinno się z niej lać .Jak dobrze ciebie rozumiem to chłodnica na dole i na gorze ,tam gdzie aluminium łączy się  z plastikiem jest nieszczelna.Czyli szykuje się wymiana chłodnicy.Tutaj zaproponował bym ci jednak zakup używanej ,ponieważ nowe są kiepskiej jakości i może nie działać należycie (chyba że kupisz oryginał). Gdy byś kupił używaną to nie sprawdzaj jej ciśnieniowo bo łatwo przedobrzyć ,po prostu zatkaj otwory i nalej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po co to klepanie kolejnych postów ? Kolejne mądre pytania "czy to może być przyczyną, a czy tamto, a czy owamto". Słuchaj, tylko Ty widzisz komorę silnika, widzisz gdzie są jakieś nieszczelności, więc jaka by odpowiedź nie padła, to układ chłodzenia ma być 100% szczelny, następnie zalany płynem i odpowietrzony, termostat sprawny, wentylatory również. Jeśli wtedy jest problem, należy zacząć od testu na CO2. Jeśli samemu się nie ogarnia mechaniki, to oddaje się do mechanika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest chyba takie forum i internet żeby zapytać i się dowiedzieć czegoś... gdybym nie ogarnial co robię to bym się nie brał za to. Jestem wychowany w domu gdzie ojciec miał zawód mechanika bracia tez maja ten zawód. Wiec i ja podpatrywalem od najmłodszych lat i Lubie to robić wiec robie sam. I nie piszcie mi ze nie znam się a zabieram die za robotę. Pytam tylko po to by rozwiac wątpliwości. Ale tak to było przyczyną. Auto juz jeździ wiec dziękuję za porady.

Dopowiem tyle ze nie każdy jest alfa i omega i każdy całe życie się uczy wiec dlatego pytałem tutaj.

Oby tak było ,ale tak jak opisałeś usterkę chłodnicy to powinno się z niej lać .Jak dobrze ciebie rozumiem to chłodnica na dole i na gorze ,tam gdzie aluminium łączy się z plastikiem jest nieszczelna.Czyli szykuje się wymiana chłodnicy.Tutaj zaproponował bym ci jednak zakup używanej ,ponieważ nowe są kiepskiej jakości i może nie działać należycie (chyba że kupisz oryginał). Gdy byś kupił używaną to nie sprawdzaj jej ciśnieniowo bo łatwo przedobrzyć ,po prostu zatkaj otwory i nalej wody.

tak dobrze zrozumiałeś. Kupiłem nowa jakaś za 130zl myślę że do sprzedaży auta pojezdzi bez problemów a nie jestem fanatykiem katowania auta wiec myślę że będzie ok. W "używki" nie lubię się bawić od kad kupiłem w internecie zajechany silnik do Forda. No ale tak czy tak dzięki wielkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Po to jest chyba takie forum i internet żeby zapytać i się dowiedzieć czegoś

 

Chciałbym zauważyć, że to forum car audio a nie mechaniki ;)

 

 

 


Jestem wychowany w domu gdzie ojciec miał zawód mechanika bracia tez maja ten zawód.

 

I nie pytasz ich tylko na Forum car audio?  :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufam porostu mechanikom z moich okolic kazdyvnazywa ich "biznesmrnami" z każdą pierdola w aucie jeśli się pojedzie to mówią uszczelka albo coś innego kosztownego... za całą naprawdę układu wydałem z 400 zł a jeśli bym oddał do mechanika podobno najlepszego w okolicy trzeba było by dac 1000zl bo mówił bez oglądnięcia nawet auta ze uszczelka do roboty... jeszcze raz wielkie dzięki każdemu za rady.

Chciałbym zauważyć, że to forum car audio a nie mechaniki ;)

 

Napisałem tutaj aby popytać czy ktoś miał podobny problem i zaoferował jakieś rozwiązania i tyle. Ojciec miał taki zawód i bracia mają taki sam ale nie pracują jako mechanicy ale ich też pytałem i to właśnie dlatego robiłem to z nimi a nie oddałem do mechanika.

 

I nie pytasz ich tylko na Forum car audio? :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...