Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Cześć

Mam problem

Kupiłem sobie radio na Androidzie z procesorem PX6 firmy Basion. Mam problem z podłączeniem DAC. Mam Fiio BTR1K i niestety nie wydaje on dźwięku. Urządzenie jest wykrywalne w aplikacji USB Diagnostic (odczytuje jego nazwę itp), Dzisiaj jeszcze sprawdzę przez aplikację USB Audio Player PRO ale to dla mnie średnie rozwiązanie. Fiio w telefonie działa idealnie. Podłączam i jest cały dźwięk

 

Może ma ktoś rozwiązanie? W innym wypadku te radio jest dla mnie bezużyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

 

Odświeżam temat.

 

Poszukiwane źródło dźwięku.

 

Serce systemu to mosconi gladen d2 100.4 dsp.

Telefon odpada (iphone se I gen).

Myślałem nad xduoo, fioo, ibasoo z wyjściem coax. Problem z tym, że do tego potrzebny będzie konwerter coax-toslink. Czy może mieć on wpływ na jakość sygnału?

Ewentualnie jakaś inna alternatywa. Najważniejsze, to odtwarzanie flaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odświeżam temat.

 

Poszukiwane źródło dźwięku.

 

Serce systemu to mosconi gladen d2 100.4 dsp.

Telefon odpada (iphone se I gen).

Myślałem nad xduoo, fioo, ibasoo z wyjściem coax. Problem z tym, że do tego potrzebny będzie konwerter coax-toslink. Czy może mieć on wpływ na jakość sygnału?

Ewentualnie jakaś inna alternatywa. Najważniejsze, to odtwarzanie flaca.

Zerknij na X-duoo  X-10T II , masz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szukam jakieś alternatywy dla FiiO M11, głównie ze względów funkcjonalnych - wygodniejszy jest jednak iPhone. Czy znajdę na rynku jakieś urządzenie, które złapie sygnał np. poprzez AirPlay (aby jakoś z iPhone była dobra) i wypuści go poprzez coax do procesora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, nie będę powielał tematów, więc zapytam tutaj.

Jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o podłączenie transportu do procesora Helix?

 

Co u Was dało lepszy efekt DAP i wejście coax do procesora czy Smartphone z UAPP po USB do karty Helix Hex HD?

 

Od razu dodam , że brak ładowania tel przy podłączeniu po USB to nie problem , nie spędzam w aucie tyle czasu aby martwić się baterią.

 

Chodzi mi o stricte doświadczenie do "lepiej" zagrało w efekcie końcowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2022 o 10:39, khazar napisał:

Szukam jakieś alternatywy dla FiiO M11, głównie ze względów funkcjonalnych - wygodniejszy jest jednak iPhone. Czy znajdę na rynku jakieś urządzenie, które złapie sygnał np. poprzez AirPlay (aby jakoś z iPhone była dobra) i wypuści go poprzez coax do procesora?

Przecież Fiio wspiera AirPlay , dlaczego nie zostawisz go i nie użyjesz razem z iPhone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa dla wszystkiego co juz bylo wymienione w tym temacie:

 

https://www.aliexpress.com/item/4001145231072.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3a111800eYKTnW&algo_pvid=b411a539-d617-4620-a36c-ae096f895dfa&algo_exp_id=b411a539-d617-4620-a36c-ae096f895dfa-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000014888721628"}&pdp_npi=2%40dis!GBP!257.82!180.48!!!!!%400b0a182b16655190864422708e3708!10000014888721628!sea&curPageLogUid=Wxcgq8YjXr0Q

 

Paczka powinna dojsc do mnie za jakies 2 tyg. Sprawdze, poslucham i zdam relacje czy warto.

 

Mysle ze nie bedzie to audiofilskie rozwiazanie, ale w tych pieniadzach wyglada ze naprawde dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirek_smok napisał:

hex usb i chińszczyzna jest nawet hires .

Przepraszam Mirek , ale albo jestem zmęczony , albo zastosowałeś zbyt duży skrót myślowy. Możesz rozwinąć jak to rozumieć ?

HiRes mogę przesłać i coaxem i po USB , mi zaś chodzi, to co powyżej , co dało lepszy efekt końcowy z procesorem Helixa ( Ultra w moim wypadku ) , coax czy Hex plus smartphone z UAPP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko psix ale nic lepiej nie grało jak moduł usb , fioo po optyku było mniej dynamicznie ale gładszy dzwięk był , bez pazura , ostatecznie mam usb a dalej to juz bez znaczenia czy telefon czy chińskie radio ja róznicy nie słyszę . Ale ważna rzecz odtwarzacz robi róznicę ja mam powerampa , usap jakoś mi nie pasował . Są tacy co słyszą róznice coax a optyk na szczęście nie mam coaxa . Na f1 najlepiej grał ibasso z tych playerów ale jak policzysz koszta to ja wiem czy warto , i mam wrażenie że helix i tak to obrobi po swojemu w sensie sygnał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.10.2022 o 11:12, truck napisał:

Przecież Fiio wspiera AirPlay , dlaczego nie zostawisz go i nie użyjesz razem z iPhone?

Nigdy nie udało mi się czegokolwiek włączyć w tym AirPlay przez Fiio, poza tym to nie jest bezobsługowe, te Fiio trzeba ładować i przy każdym uruchomieniu samochodu trzeba się łączyć ręcznie z wifi, bo sam nie znajduje nawet jak jest zapamiętana sieć. Trochę tocuciąiwe w 2022 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję DAPa do helixa dsp3 w wyjsciem optycznym(brak coax w tym dsp). Co na dzień dzisiejszy będzie najlepszym rozwiązaniem? Zastanawiam się nad ibasso dx220, ale zastanawiam się jak z płynnością pracy u niego. Ewentualnie jakieś inne sprawdzone rozwiązania? Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...