Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od wczoraj testuję moduł:

USB PCM2704 WYJŚCIE OPT I COAX

 

Co do jakości dźwięku nie mam zastrzeżeń, lecz co jakieś 10-15 sekund słychać pyknięcie, trzask. Jest tak na Tidalu i odtwarzaczu z telefonu. 

 

Może być to spowodowane długim kablem USB - 3m, używam przejściówki OTG Micro USB i potem kabel jak do drukarki ( 3m ) i optyk 2m 

 

 

post-8190-0-89295400-1568908878_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam. Było tutaj ostatnio poruszany temat o ładowaniu telefonu przy jednoczesnym podłączeniu konwertera.

Zmontowalem coś takiego:

 

Źródło tel. Sony Xz2 z usb 3.1 -> przedłużanie usb C -> hub usb https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-adapter-3w1-hub-usb-c-hdmi-4k-macbook-8481402872?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

-> kabel usb 3m do bagażnika -> konwerter usb 119,88 zł | 192 Khz DAC USB do koncentryczny optyczne analogowe RCA R/L Audio 3.5mm dla windows xp/Win 7/8/10. z systemem Android OTG, Mac Apple systemu komputerowego

https://s.click.aliexpress.com/e/d5C7uYQk -> coax do proca.

 

Jakość podzespołów dobra mimo niskich cen. Dźwięk zdecydowanie poprawiony w stosunku do bluetooth aptx. Brak jakichkolwiek problemów z szumem, pierdzeniem itp. Co do ładowania, poziom naładowania baterii stoi w miejscu przy włączonej muzyce z Tidala i uruchomionej nawigacji przez około 3h jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Było tutaj ostatnio poruszany temat o ładowaniu telefonu przy jednoczesnym podłączeniu konwertera.

Zmontowalem coś takiego:

 

Źródło tel. Sony Xz2 z usb 3.1 -> przedłużanie usb C -> hub usb https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-adapter-3w1-hub-usb-c-hdmi-4k-macbook-8481402872?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

-> kabel usb 3m do bagażnika -> konwerter usb 119,88 zł | 192 Khz DAC USB do koncentryczny optyczne analogowe RCA R/L Audio 3.5mm dla windows xp/Win 7/8/10. z systemem Android OTG, Mac Apple systemu komputerowego

https://s.click.aliexpress.com/e/d5C7uYQk -> coax do proca.

 

Jakość podzespołów dobra mimo niskich cen. Dźwięk zdecydowanie poprawiony w stosunku do bluetooth aptx. Brak jakichkolwiek problemów z szumem, pierdzeniem itp. Co do ładowania, poziom naładowania baterii stoi w miejscu przy włączonej muzyce z Tidala i uruchomionej nawigacji przez około 3h jazdy.

Dzięki za info.

 

Kluczem jest minimum usb 3.1, niestety sporo telefonów jeszcze go nie ma, przeważa 2.0.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem (bo nadarzyła się okazja) nowy biedafon - Huawei Y5 2018 (od zawsze używam biedafonów, bo lubię zdziwienie na twarzy właścicieli flagowców, co to tylko potrafią zadzwonić i SMS'a wysłać, że na biedafonie też się da coś zrobić). Dzięki zakupowi dołączyłem do elity, mam już funkcję USB OTG, więc mogę podłączać do smartfona karty na USB. No i podłączyłem taką za pomocą kabelka "Y" razem z ładowarką. Karta działa, baterię ładuje, procentów przybywa na odpalonym odtwarzaniu muzyki i zaświeconym ekranie, a bidny ma tylko USB 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem na dwóch połączonych kabelkach (bo akurat takie mam) jak na zdjęciu. Karta to Terratec Aureon Dual USB. Są na rynku gotowe kabelki do takich zastosowań (link poniżej).

Jednak powszechnie wiadomo, że nie w każdym telefonie to działa, gdyby ktoś wiedział od czego to jest uzależnione to niech się podzieli.

https://www.google.pl/search?hl=pl&biw=1920&bih=902&tbm=isch&sa=1&ei=LgOIXcbeGsSgjga4xqeQBQ&q=otg+y&oq=otg+y&gs_l=img.12...0.0..991185...0.0..0.0.0.......0......gws-wiz-img.SGbYvr6W3-A&ved=0ahUKEwjGra2UyuXkAhVEkMMKHTjjCVIQ4dUDCAY

post-11749-0-36378100-1569196202_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie, a gdyby tak :

 

xDuoo X3II z wyjsciem line out podlaczyc do wejscia aux z ESX X-DSP ? Sterowanie volume przez rux do ESX'a reszta z duoo.

 

Ma to sens ? Pytam bo poddaje sie z wejsciem Hi-input caly czas mam trzaski i szumy. Na chwile podlaczylem telefon do DSP poprzez jack i trzaskow nie ma wiec pomyslalem ze pojde ta droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjscie jack 3.5mm do konwertera ? A bezposrednio do proca nie bedzie to samo ?

 

Już już lepiej po usb do konwertera i z konwertera optykiem do proca

 

W tym wątku jest dużo do poczytania o takich rozwiązaniach. W skrócie - konwerter jest podpięty po USB (OTG) do smartfona i działa jak karta dźwiękowa w komputerze, a z niej sygnał wychodzi po optyku (S/PDIF) do procesora. Cała ścieżka cyfrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Korzystał ktoś z FiiO M11? Interesuj mnie zarówno granie z samego FiiO M11, jak również poprzez FiiO Link, oraz w trybie wzmacniacza Bluetooth (z telefonu z aptx HD). Głównie Tidal, nagrania MQA, itp. Jak z szybkością działania tego odtwarzacza? Plan mam taki, aby użyć wyjścia coax, wpiąć się w ten sposób do DSP, używać na postoju odtwarzacza FiiO M11, natomiast w trakcie jazdy wygodniejszy byłby dla mnie telefon i Android Auto poprzez Bluetooth (aptx HD) do FiiO i dalej coaxem do DSP. Ktoś ma doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

Takie pytanie czy ktoś łączy z was iPod touch z radiem Alpine po usb?

 

Mam iPod classic i to fajnie działa z radiem, ale nie ma tam tidala czy YouTube. W iPod touch to jest i pytanie takie, czy łącząc iPod touch z radiem Alpine można streamować Youtube i tidala do radia, czy tylko pliki zapisane w pamięci urządzenia są odtwarzane?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Takie pytanie czy ktoś łączy z was iPod touch z radiem Alpine po usb?

 

Mam iPod classic i to fajnie działa z radiem, ale nie ma tam tidala czy YouTube. W iPod touch to jest i pytanie takie, czy łącząc iPod touch z radiem Alpine można streamować Youtube i tidala do radia, czy tylko pliki zapisane w pamięci urządzenia są odtwarzane?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

 

IPod czyta pliki zapisane w pamięci . Posiada Wi-Fi ale z tego co pamiętam , to istnieje możliwość przesyłu zapisanych plików w tym w gestszych formatach do 192/24 , a więc znacznie wyżej niż w danym czasie oferowały USB dla dzwieku . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę po prostu puścić czy to tidal Czy Youtuba na iPod (podłączonym do internetu) i odtwarzać online nie tylko pliki zapisane w pamięci wewnętrznej wcześniej.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma żadnego problemu -to wszystko działa tak jak napisałem. Co odtwarzasz na telefonie to leci w radiu. Nie musi być zapisane w pamięci telefonu. Regulacja głośności w telefonie jest wtedy nieaktywna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma żadnego problemu -to wszystko działa tak jak napisałem. Co odtwarzasz na telefonie to leci w radiu. Nie musi być zapisane w pamięci telefonu. Regulacja głośności w telefonie jest wtedy nieaktywna.

No i git.

Mam 137bti radio. Teraz muszę załatwić taki iPod na testy. Bo w instrukcji piszą o iPod touch 3 i 4. Ciekawe czy nowsze obsłuży lub tel nowszy. Po znajomych coś załatwię. Szkoda mi wywalić 400zł na wyższy model który nie będzie współpracować.

Dzięki za info.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...