Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wdrozylem się w temat i już wiem, że nie będzie takowa potrzebna. Do optyka i coaxa wystarczy prosty dac, który przeliczy cyferki bez wpływu na walory dźwiękowe.

 

prosty dac masz praktycznie w każdym urządzeniu które wydaje z siebie dźwięk :)

 

A DAC kreuje te walory dźwiękowe. Jedne przetworniki lepiej, drugie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

prosty dac masz praktycznie w każdym urządzeniu które wydaje z siebie dźwięk :)

 

A DAC kreuje te walory dźwiękowe. Jedne przetworniki lepiej, drugie gorzej.

Temat już był poruszany wielokrotnie, najczęściej inne składowe są istotniejsze niż sam dac.

Dobrze wiesz że te różnice pomiędzy kośćmi słychać dopiero przy znacznym zaawansowaniu całego systemu.

Ile to "tani"?

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już był poruszany wielokrotnie, najczęściej inne składowe są istotniejsze niż sam dac.Dobrze wiesz że te różnice pomiędzy kośćmi słychać dopiero przy znacznym zaawansowaniu całego systemu.

Ile to "tani"?

Inne składowe są ważne , ale nie da się zbudować dobrego DACa na byle czym .

A drugi biegun to sam fakt użycia topowego elementu nie jest gwarantem topowego brzmienia .

"Dobre" rasowe brzmienie , to nie jest przedział 300-500 PLNów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malutki Ach ten argument o innych składowych, dotyczacy wszystkiego w audio :D Sygnał akurat jest bardzo ważny ale to pewnie wiesz.

 

A ja dobrze wiem że nawet ta sama kość może grać inaczej, a wszystko zależy od jej implementacji w danym układzie/projekcie.

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ile to "tani"?

100-200zł

 

Znalazłem na AliExpres coś takiego:

 

Dac usb na układzie cm6631a + ES9023

https://m.pl.aliexpress.com/item/33018988250.html?pid=808_0016_0109&spm=a2g0n.search-amp.list.33018988250&aff_trace_key=15215c9aedf44803920156f641b9fc1b-1565819696428-07364-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=4879amp-zPTYoKleJvCZUgyseVrcew1565819816435

 

Ma to być alternatywa dla obecnie używanego bluetooth aptx. Pominmy wszystkie inne składowe systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki:

143,44 zł | PHIREE HA informacji U2S U2SX USB do SPDIF konwerter koncentryczne/optyczne HA informacji PCM/AC3/DTS wsparcie źródło wyjście

https://s.click.aliexpress.com/e/VtmqJTw

I taki

https://allegro.pl/oferta/karta-dzwiekowa-terratec-aureon-dual-usb-8241816454?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Oba działają bez zarzutu

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma pobrać sygnał audio z telefonu poprzez USB C i puścić do proca po optyku.

I znowu błąd [emoji12] w tym przypadku nie zachodzi konwersja którą ma zrobić DAC, bo to działania na sygnale cyfrowym [emoji14] a konwerter pobiera nie sygnał audio a sygnał cyfrowy ;)

 

trzeba się trzymać pewnych rzeczy i haseł bo znowu będzie jak w temacie o kondensatorze w aktywnym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czepiacie się nazewnictwa :) Wszystko jedno jak się nazywa, ma pobrać sygnał audio z telefonu poprzez USB C i puścić do proca po optyku.

Tylko jak jesze można tel ładować w tym czasie i tu jest problem.

Ładowanie bezprzewodowe jest słabe, mało wydajne.

Przejściówki do ładowania i wysyłania danych wymagają USB 3.1 minimum czyli S8, S9, S10 i iphony itp.

Lub ładowanie normalnie ale wysyłanie sygnały po aptx.

Chyba, że jeszcze coś jest ?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I znowu błąd [emoji12] w tym przypadku nie zachodzi konwersja którą ma zrobić DAC, bo to działania na sygnale cyfrowym [emoji14] a konwerter pobiera nie sygnał audio a sygnał cyfrowy ;)

 

Dziękuję za wyjaśnienie :)

 

Przejściówki do ładowania i wysyłania danych wymagają USB 3.1 minimum czyli S8, S9, S10 i iphony itp.

 

Mam sony Xz2, który posiada usb 3.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przejściówki do ładowania i wysyłania danych wymagają USB 3.1 minimum czyli S8, S9, S10 i iphony itp.

 


Note 3 (stary) ale ma już USB 3.0

 


Mam sony Xz2, który posiada usb 3.1

 

Popatrzyłem na specyfikacje S10, Note 3 i XZ2 i każdy z nich ma USB 3.1 Gen 1 czyli coś co się kiedyś nazywało USB 3.0 i zostało przemianowane na 3.1 Gen 1, czyli najstarsza wersja tego interfejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Doczytałem też, że 3,0 od 3,2 różni się tylko przepustowością danych, a zasilanie pozostaje takie samo - 4,5W (5V/900mA).W praktyce powinno być lepsze ładowanie niż w usb 2.0.

 

OT

Poza tym są ważniejsze problemy z USB :)

Szkodliwy kable USB

https://www.dobreprogramy.pl/Szkodliwy-kabel-USB.-Badacz-bezpieczenstwa-opracowal-wynalazek-a-teraz-bedzie-z-nim-walczyc,News,103204.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie gdzie ustawić wyjście USB na stałą głośność

A masz tego USB audio player pro czy bez pro ?

Mam płatną wersję, innej chyba nie ma.

Stała głośność? Czyli by tablet nie ingerowal w sygnał? Mam taką możliwość, jednak nie włączam bo wtedy nie mogę ustawić "balance'u" chyba że źle zrozumiałem ;-)

Odezwij się do mnie na pw

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...