Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Obecnie jest już trzecia generacja Chromecast, używam go w domu, włącza się ok. 15-20 sekund, nie miałem z nim problemu, nie zrywał mi połączenia, używam z Tidal (jakość Hifi bez problemu, wyżej chyba nie da rady). Dałbym mu szansę w tych pieniądzach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest już trzecia generacja Chromecast, używam go w domu, włącza się ok. 15-20 sekund, nie miałem z nim problemu, nie zrywał mi połączenia, używam z Tidal (jakość Hifi bez problemu, wyżej chyba nie da rady). Dałbym mu szansę w tych pieniądzach.

Mylisz urządzenia.

Mowa o chromecast audio. Ono ma lepszy DAC i wypluwa światło. Chromecast 3 ma gorszy DAC i ma HDMI, brak optyka.

 

A najbardziej co mnie wkurza w chromecast audio, że puszczasz muzykę z YouTube i leci z opóźnieniem w stosunku do obrazu na komórce.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli Chromecast 3, który go nie ma, bo po co miałby konwertować cyfrowy sygnał, aby na wyjściu mieć również cyfrowy (HDMI). Na tej stronie jest potwierdzenie tego :-) Gdyby tylko jeszcze DSP miało HDMI to można puścić teoretycznie bez strat? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilności Chromecasta to problemu raczej bym szukał nie w samym urządzeniu, a w "nienaturalnym środowisku" jakie mu stwarzamy korzystając w samochodzie. Łączenie do WiFi w tetheringu nie jest oficjalnie wspierane, więc może rodzić różne problemy, chociaż akurat w połączeniu z moim telefonem wypada to całkiem stabilnie, bardzo rzadko się coś wywali.

khazar - z HDMI można też wyodrębnić sygnał audio w postaci cyfrowej, są takie sprytne urządzenia do tego, ale raczej w tym przypadku nie ma to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym, chromecast audio (bo raczej o nim mowa) ale też chromecast 3 (ten z HDMI) jest bardzo stabilny w warunkach domowych gdzie ma stały sygnał wifi. W samochodzie można rozwiązać to na kilka sposobów z różnym skutkiem. Trochę używałem w aucie chromecast audio i uważam, że jest to stabilne rozwiązanie ale jeśli często wysiadamy i oddalamy się np. z urządzeniem sterującym albo z tel udostępniającym sygnał wi-fi to czasem trzeba ponownie sparować.

 

Mimo wszystko wiedząc jak to działa da się z powodzeniem używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam np. Fiio X5 MK 3 i ogólnie jest ok, tylko trochę wolno chodzi. Jest oparty na Androidzie, obsługuje Tidala, ma wyjście coaxialne (jakość tego wyjścia została już przez wielu doceniona, również profesjonalnych instalatorów) i mieści się w budżecie jako używka. Reszty grajków nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak te grajki chodzą na Androidzie to może wyciągnąć z szuflady jedną z komórek które "przestały dzwonić" (czytaj - wyszedł nowy model i trzeba było zmienić bo ten ma za mało aparatów  :hyhy: ) albo jak nie ma w szufladzie to odkupić od kogoś po taniości byle tylko miała obsługę USB OTG, do tego dołożyć kartę np. Terratec Aureon Dual USB (albo coś lepszego jak ma być "gęsto") i można grać po optyku. Do pełni szczęścia można wybrać taki model komórki, który potrafi jednocześnie się ładować i grać i może zostać na stałe w samochodzie. Internet udostępniamy z komórki "głównej" po WiFi i nie ma potrzeby utrzymywania drugiej karty SIM. Jakości wypluwanej po optyku bym się nie obawiał, ostatnio tu robiono test i wyszło na to, że w samochodzie są dużo poważniejsze problemy do rozwiązania niż jakość cyferek wypluwanych nawet z taniej karty.

 

 

 


Fiio m6 plus konwerter Jack-toslink
Onkyo DP sq plus konweret jak wyzej
Hiby r3 plus konwerter jak wyzej

 

Spojrzałem na szybko na te playery i wygląda na to, że mają tylko wyjście analogowe. Chcesz dołożyć jakieś urządzenie pośrednie konwertujące analog na cyfrę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam np. Fiio X5 MK 3 i ogólnie jest ok, tylko trochę wolno chodzi. Jest oparty na Androidzie, obsługuje Tidala, ma wyjście coaxialne (jakość tego wyjścia została już przez wielu doceniona, również profesjonalnych instalatorów) i mieści się w budżecie jako używka. Reszty grajków nie znam.

Dzięki, właśnie ostatnio uciekła mi jedna sztuka z przed nosa. Też będzie brany pod uwagę.

To jak te grajki chodzą na Androidzie to może wyciągnąć z szuflady jedną z komórek które "przestały dzwonić" (czytaj - wyszedł nowy model i trzeba było zmienić bo ten ma za mało aparatów :hyhy: ) albo jak nie ma w szufladzie to odkupić od kogoś po taniości byle tylko miała obsługę USB OTG, do tego dołożyć kartę np. Terratec Aureon Dual USB (albo coś lepszego jak ma być "gęsto") i można grać po optyku. Do pełni szczęścia można wybrać taki model komórki, który potrafi jednocześnie się ładować i grać i może zostać na stałe w samochodzie. Internet udostępniamy z komórki "głównej" po WiFi i nie ma potrzeby utrzymywania drugiej karty SIM. Jakości wypluwanej po optyku bym się nie obawiał, ostatnio tu robiono test i wyszło na to, że w samochodzie są dużo poważniejsze problemy do rozwiązania niż jakość cyferek wypluwanych nawet z taniej karty.

 

 

Spojrzałem na szybko na te playery i wygląda na to, że mają tylko wyjście analogowe. Chcesz dołożyć jakieś urządzenie pośrednie konwertujące analog na cyfrę?

Dzięki, przepatrze sprawę konwertetow dla androida na otg.

Co do wyjścia analogowego i komwersji na cyfrę, myślałem, że jest to łatwiejszy temat, ale po zglebieniu tematu pewnie pasowało by użyc jakiejś zewnętrznej karty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już rezygnuje z alternatywnych źródeł. Podpialem sterowanie radia z kierownicy i aux w 9855r znów nie działa. Poproszę na pw strony skąd pobierać muzykę w zdrowych i uczciwych formatach.

 

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co do wyjścia analogowego i komwersji na cyfrę, myślałem, że jest to łatwiejszy temat, ale po zglebieniu tematu pewnie pasowało by użyc jakiejś zewnętrznej karty..

Raczej mało szczęśliwe rozwiązanie dokładać dodatkowe urządzenie żeby konwertować analoga na cyfrę, a później drugi raz w procesorze z cyfry na analoga. To samo (tyle samo konwersji) osiągniesz podając na procesor sygnał analogowy bezpośrednio z odtwarzacza. Idź raczej w rozwiązanie, które od razu wypluwa cyfrę na wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobię.

Zacznę też od najtańszej opcji czyli konwertera usb otg, który będzie współpracował z androidem i wypluje od razu cyfrę. Może akurat będzie to rozwiązanie wystarczajce. Dziękuję wszystkim, którzy coś podpowiedzieli w temacie.

Ktoś może ma doświadczenie z takim konwerterem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - Terratec Aureon Dual USB za 60-70 zł na Allegro, całkiem przyzwoity sprzęt, m.in. w tym wątku był kilka razy przytaczany. Ma wyjście hybrydowe jack/mini toslink, do tego kabelek mini toslink -> toslink (żeby się nie bawić w adaptery) albo toslink-toslink i z jednej strony adapter (powinien być w zestawie z kartą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - Terratec Aureon Dual USB za 60-70 zł na Allegro, całkiem przyzwoity sprzęt, m.in. w tym wątku był kilka razy przytaczany. Ma wyjście hybrydowe jack/mini toslink, do tego kabelek mini toslink -> toslink (żeby się nie bawić w adaptery) albo toslink-toslink i z jednej strony adapter (powinien być w zestawie z kartą).

Ty wez mistrzu nie zniknij z forum jak 90%, bo ja mam jeszcze milion pytań odnosnie DPH 9100/9300 a wiem ze masz to opanowane... Tylko musze byc trzezwy i wyciagnac wszystko na stol w koncu.

 

Czasy sie zmieniaja, ale chce choc minimalnie dostosowac moj szafowy set do wspolczesnych zastosowan.

 

W dupowozie juz dawno przeszedlem na BT, ale youngtimera Clariona nie chce zapomniec mimo ze mam caosc wraz z CDC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...