Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dlatego dziś wrzucam drugą turę testu - skoro są osoby, ktore zauważają różnice i są pewne tego co słyszą ;) wtedy wszystko będzie jasne.

 

Po raz kolejny zadaję Ci pytanie , czy słyszysz różnice pomiędzy połączeniem coax a światłem , dla tego samego pliku pobranego tym samym konwerterem ?  Unikanie odpowiedzi nie jest tu najlepszym sposobem na dochodzenie do jedynie słusznych wniosków :wink2:.

Szkoda tylko że nikt nie wskazał różnicy przed opublikowaniem wyników.  :wink:

 

Co piernik do wiatraka , podałem nawet te ktore nie potwierdzają zgodności . Nie będę przeczył temu jak to odebrałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zadaję Ci pytanie , czy słyszysz różnice pomiędzy połączeniem coax a światłem , dla tego samego pliku pobranego tym samym konwerterem ? Unikanie odpowiedzi nie jest tu najlepszym sposobem na dochodzenie do jedynie słusznych wniosków :wink2:.

Panie Józefie nie chce być złośliwy, ale pan chyba nie tylko słyszy to czego inni nie słyszą, ale także widzi pan pytania, których pan nie zadał!?

 

Proszę zacytować, gdzie pan wczesniej w dyskusji o tym teście pytał mnie "czy słyszę różnice miedzy coaxem a światłem?"

 

Pytanie zostało postawione dopiero w ostatnim poście, a pan wysnuwa jakies insynuacje, że uciekam od odpowiedzi!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tylko nadal nie wiadomo co jest lepiej . Mamy ten sam konwerter , ten sam plik a dane wprowadzamy na wejście światlowodowe lub coaxialne . Zatem plik i sposób pobrania identyczny , dzwięk rozny - ktory "lepszy" :wink:

 

 


To może wróć do tego co napisałem powyżej , potrafisz powiedzieć dlaczego identyczny plik , identycznie pobrany , z tą samą zawartością bitową brzmi rożnie . Jak nie to po co pytasz ludzi o zdanie . Postaw moją wypowiedz , jako składnik do wyciągnięcia średniej .

Tak to odebrałem i tak to opisałem.


 

 


A teraz skoro to juz ustalone , skup się nad odpowiedzią na moje pytanie . Podobnie tutaj nie przekona mnie co jest po pierwotnej stronie ( tzn mam absolutną pewność , ze czytam ten sam plik , w ten sam sposób a nawet w tym samym czasie ) , wiem jak to słyszę u siebie i tego akurat jestem pewny :wink: .

Panie Józefie nie chce być złośliwy, ale pan chyba nie tylko słyszy to czego inni nie słyszą, ale także widzi pan pytania, których pan nie zadał!?

Proszę zacytować, gdzie pan wczesniej w dyskusji o tym teście pytał mnie "czy słyszę różnice miedzy coaxem a światłem?"

Pytanie zostało postawione dopiero w ostatnim poście, a pan wysnuwa jakies insynuacje, że uciekam od odpowiedzi!?

 

To możesz odpowiedzieć , chyba dość jasno byla zarysowana kwestia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nadal nie wiadomo co jest lepiej . Mamy ten sam konwerter , ten sam plik a dane wprowadzamy na wejście światlowodowe lub coaxialne . Zatem plik i sposób pobrania identyczny , dzwięk rozny - ktory "lepszy" :wink:

Panie Józefie w pana "pytaniu" nie ma nawet znaku zapytania. Nie chodzi, żeby się czepiać tylko naświetlam panu że enigmatycznie się pan wyraża.

 

Brzmi to raczej jak wypowiedź retoryczna:

"Plik i sposob pobrania identyczny, dźwięk różny - który lepszy"

 

Sformułowanie "sposób pobrania - identyczny" zrozumiałem jako sposób pobierania probki czyli samplowania tzn że niejako słowem "identyczny" opisał pan coax i optyk.

Stąd niejasność...

 

 

Teraz, gdy pan doprecyzował, a właściwie sformułował pytanie - z chęcią odpowiem:

 

Kolejny test, który przedstawię na forum będzie właśnie dotyczył "różnic" - coax vs optyk.

 

Czy usłyszę różnice znając wyniki? Pewnie tak :P

A tak poważnie - napisze swoje wrażenia słuchowe po teście.

 

Na dzień dzisiejszy, żyje w oparach opinii znanego instalatora oraz zebranych z różnych źródeł oraz jednego swojego doświadczenia, że jest różnica.

 

Czego sie spodziewam po teście?

 

Ano tego samego co w teście konwerterów:

Skoro skomplikowania procedura wyciagnięcia sygnału cyfrowego z telefonu przebiegła bez degradacji materiału audio, to tym bardziej prosta zamiana impulsów elektrycznych (coax) na impulsy świetlne (toslink) wg mnie także da identyczne pliki (bez żadnych różnic)

 

 

Zatem moje przeświadczenie o różnicy (Coax/Toslink) mam zamiar swoją pracą badawczą - zweryfikować.

 

 

Wyniki i pliki testowe - niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze , nie wiem dlaczego nie wiesz tego już teraz ( a w zasadzie od dawna ), podobnie nie wiem co ma pomiar do tego jak to usłyszysz , bez pomiaru nie potrafisz mieć swojego zdania  ( brak znaku zapytania ).

Dla jasności , mam sprecyzowane zdanie na ten temat , ilość opinii czy wynik pomiaru niczego w moim stanowisku nie zmieni , podobnie jak podałem je z góry przed zaistnieniem kwestii .

Ale jestem ciekawy ile osób się ze mną nie zgodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze , nie wiem dlaczego nie wiesz tego już teraz ( a w zasadzie od dawna ), podobnie nie wiem co ma pomiar do tego jak to usłyszysz , bez pomiaru nie potrafisz mieć swojego zdania.

I znowu musze zareagować na enigmatyczność wypowiedzi.

To powinny być przynajmniej dwa zdania, a nie ciąg w jednym zdaniu z przecinkami. Bo teraz nie wiem czy pan mi wytyka, że nie mam zdania czy to jest jakieś pytanie retoryczne czy może jednak pan mnie pyta...

 

 

Jako skrzypek nie mam zastrzeżeń do jakości słuchu, więc swoje zdanie co do oceny słuchowej mam, ale dlaczego oczekuje pan, że będę wypowiadał sie co usłyszałem jak jeszcze nie było testu ;)

 

 

Chyba, że pan przygotuje takie pliki do oceny - chetnie posłucham i sie wypowiem co słyszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile powinno być zdań , ale wiem od kiedy interesują mnie te kwestie .

Podaj swoje zdanie w dowolnej kolejności , a tez chętnie poznam zdanie innych na ten temat.

Wiercisz dziurę nie w tej desce , nastukasz się w klawisze , a odpowiedzi;  tak słyszę róznice / nie ma różnicy- brak .

To zabiera 5 minut odsłuchu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pogląd daje juz to co napisałeś :wink2:, ja znam odpowiedz przynajmniej od dekady.

Bardzo się cieszę.

Ja już napisałem co chce wykazać:

brak różnic,

ale nie chce tego zrobić wpisem na forum:

"wiem to od dekady" tylko jednoznacznym null-testem, aby każdy mógł sam wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie chce tego zrobić wpisem na forum:

"wiem to od dekady" tylko jednoznacznym null-testem, aby każdy mógł sam wyciągnąć wnioski.

 

Ale nie szkodzi / innym / posłuchać , chyba nic w tym złego :wink2:

Najwyżej wyrobią sobie swoją opinie o null -teście .

Zrób swoje najlepiej jak potrafisz , ja juz sporo wcześniej podłożyłem łeb pod topór :rotfl:

Gdyby to nie było wielkim problemem to poproszę o to samo pawel luk 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziucham , posłuchać dowolnego pliku , tym samym konwerterem , raz z wyjśćia coax a raz z Toslink .

Sprobować odpowiedzieć czy czymś się te przekazy rożnią , czy tez nie .

Potem lub przed tym porównaj te dwa sygnały programem .

 


Mówi pan: Wyrobić sobie opinie o null test...
To brzmi troche jak: jaka jest Twoja opinia o tym, że 2+2=4

Posłuchasz jak brzmi :wink2:

 


O to samo - czyli o co?

On zrozumie ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie porównanie: widma, średniej wartości RMS, położenie peaków i ich wartość itd dają obraz podobieństwa lub identyczności.

 

Jednak null test jest najlepszym miernikiem - tylko idealne odwzorowanie próbki da efekt ciszy. Najmniejsze odchylenie o wzoru owocuje pojawieniem sie dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Robi się pikantnie :-) 

 

 

 

 

 


Dla jasności , mam sprecyzowane zdanie na ten temat , ilość opinii czy wynik pomiaru niczego w moim stanowisku nie zmieni , podobnie jak podałem je z góry przed zaistnieniem kwestii . 

 

Jak już wcześniej wielokrotnie nadmieniałem i ja stoję po tej stronie barykady .

 

Mi też możecie głowę na pal nadziać lub na banicję zesłać :-) 

 

 

 

Pochwaliłem za starania ,oby nie za pochopnie :-) 

Nie dopytałem ,zrobiłbym to teraz ale już  chyba przeczytałem  co chciałem wiedzieć .

 

Liczyłem że Panowie słuchali  ,odsłuchiwali , na sprzętach różnej maści i klasy   poszukiwali  odpowiedzi  .

Aż doszli do wniosku że nie słyszą różnicy więc poszli dalej i zastosowali metodę przytoczonego wcześniej Pana z Hameryki .

 

A tu niespodzianka ? zaniechaliście nausznych testów ?  Jak to było ?

 

Jako osoba często kwieciście prowadząc swe wywody w moim (i nie tylko ) temacie .Liczyłem że wreszcie mi ktoś nosa utrze i zarzuci że jest taki NULL TEST i co ja na to ?

 

A tu z nienacka w zupełnie innym temacie się dyskusja toczy o różnicach lub ich braku.

 

Współpracując z mądrzejszymi ode mnie w cyfrowej  i lampowej materii przy tworzeniu DAC   mimo woli coś się tam dowiedziałem i zauważyłem .

Żaden konstruktor świadomie tworzący i   chcący zrobić porządny sprzęt za który krzyknie nie małe już pieniądze  nie wybierze przypadkowo układu wejściowego USB ani innego użytego elementu .

 

Bo nie ma różnic ?

Bo NULL Test tak twierdzi ?

 

Nie , on nie porównuje czy nagrane z jego dzieła  pliki mają sumy kontrolne .      Po prostu oceni całokształt brzmienia .

 

Ten test dla mnie dowodzi wszystkiego i niczego . Nie jest to nowe odkrycie przecie .

Jak pisałem wcześniej nie neguje i nie odrzucam takiego testu  jednak dla mnie  on jeszcze bardziej udowadnia mi i innym że nie jest to takie wszystko oczywiste .

Tak jak mój ulubiony przykład z fizyki kwantowej ze splątaniem  między -cząsteczkowym . Ludziom się w głowach nie mieści taka wiedza .

 

 

Aby przyjąć postawę odbiorcy sprzętu mogę tylko w jeden sposób przetestować dany klocek .Muszę go podpiąć i posłuchać .

W zestawieniu gwarantującym mi że pozostałe współpracujące komponenty są co najmniej dwie klasy wyżej .

Bez przygotowywania sobie specjalnych plików .

Ot trywialnie słuchamy płyt ,muzyki którą znamy lub jak w moim przypadku muzyki której mogę odsłuchać z taśmy matki w studio.

 

 

 

Jeżeli w tym teście ktoś wyłuskał że pierwszy plik jest oryginalnym to nieźle ,ja uznałem że gdyby porównywane przeze mnie elementy toru audio pokazywały tylko taką  różnicę to 

zaniechałbym tej zabawy w drążenie tematu .

Samo poszukiwanie nie jest celem samym w sobie .Jest tylko drogą po której można sobie kroczyć a cel jest jeden zbliżenie się do spektaklu na żywo i radość z obcowania z muzyką .

 

Uruchamiam  taki Tidal   

Chant - Fourplay      ( fajna nutka ) i słucham .

Nie ,nie przepuszczam sygnału poprzez kolejne elementy mogące wpłynąć w jakikolwiek sposób na wynik .

 

Odtwarzacz -testowany konwereter czy co tam ma być - wzmacniacz - kolumny  

 

No i użyte konwertery ,kable i co tam jeszcze podmieniam  powodują zmianę prezentacji dźwięku .  Większą mniejszą - jakąś .  

            Pisałem to ze mną jest coś nie tak i ....    mi z tym dobrze . Nie ma co  mnie  naprawiać .

 

 

 

 

Jest na czym porównywać a nie zawsze drożej = lepiej .

Na foto jeden z systemów referencyjnych  których używam .

 

1z6b-Y1oiuJeV3fvUqv-LTL0MPKHN2Sm4W2rFKJc

 

 

 

Właśnie  posłuchałem sobie  

 

Sarah Brightman     -  Murder In Mairyland Park  

 

Z kasety , zwykłej  chromówki .  

I dla takich chwil się to robi . Słuchałem pierwszy raz i mnie urzekło . To sobie kilka razy  przewijałem od początku.

 

Przy okazji użyłem zamiennie trzech interconectów i co ? 

A pewnie  że były różnice . A na każdym było świetnie . Bo  utwór mnie bardziej interesował niż same jako takie  tam różnice . Nie wiem czy lepiej było na Ultralink  czy na Kubala-Sosna .

Mam to w poważaniu - piosenka była fajna i tyle .

 

Więc nie ma się co spinać   Panowie  tylko sobie posłuchać  i odpłynąć :-) 

Zabawa jest fajna .

 

 

Jak jest kto chętny to ciekawostka taka jest  z mojej strony .

Posiadam dwa interconecty Ultralink CS -1  .

 

NeAusJpk2c8Kj0QGbX3K7G74sGK6jVHiIvO-HQd5

 

 

 

Zakupione razem , jednak na jednym z nich został przeprowadzony pewien zabieg  który zmienił coś . Zewnętrznie  wyglądają tak samo .

Jak są tu prawdziwi  testerzy mogę wysłać  i sobie porównacie . Opowiecie czy są różnice między takimi samymi kablami  ;-) .

A ja wtedy  opowiem jaki to zabieg .Jestem pewien że  stwierdzicie  - NIEMOŻLIWE .

 

Uff się znowu uzewnętrzniłem . To takie moje na gorąco .

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robsonbercik czy sprawdzałeś w ślepym teście czy rozpoznajesz te kable?

Czy umiesz powiedziec - teraz gra kabel XY a teraz YX?

 

Pytam serio - bez ironii.

 

 

Co do stron barykady - myśle, że wszyscy stoimy po tej samej stronie. Jeśli coś usłyszę i w ślepym teście wskaże 90% trafień to żadna teoria mnie nie przekona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

A co w tym dziwnego lub nadzwyczajnego?

Tu nie trzeba slepych albo głuchych testów :-)

 

 

Domniemam że chodzi o wspomniane Cs-1.

 

Tak jestem w stanie wskazać który jest podpięty.

Notabene nie używałem ich kilka miesięcy.

Za nim tak śmiało zaproponowałem testy to wpiąłem między Yamahe KX 500 a Maestro Settanta.

Są pewne róznice które nie pozostawiają złudzeń.

 

Róznice między niektórymi produktami są znaczne.

Np. między produktami Vovox a Proel.

 

Wiadomo trzeba mieć do czego podpiąć bo na Mancie może nigdy nie być różnicy :-)

 

Obycie że sprzętem po latach powoduje że te kwestie są oczywiste i już Cię nie dziwią. Wiedza i dobry smak przychodzą z czasem.

 

Takie tutaj nasze odkrywanie stanu rzeczy ma się ni jak do wspomnianego przeze mnie zagadnienia z mechaniki kwantowej.

Polecam poczytać, posłuchać.

To jest dopiero coś co może zmienić losy przesyłu informacji, coś szybszego od światła, niepojęte i całe teorie Einsteina obalone.

Zabawa w audio przy tym to pikuś.

 

A czy teoria jakaś nas przekonuje czy też nie... świata to nie obchodzi te rzeczy będą się dziać i bez naszego udziału .

 

Działaj sprawdzaj baw się tym. Bo to najważniejsze żeby mieć z hobby frajdę.

Ja nie będę wmawiał Tobie co i jak masz odbierać.

Sam wiesz to najlepiej.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson... ja pytam tylko, czy słyszysz, a nie że to nadzwyczajne lub dziwne ;)

 

Tak, też jestem pod wrażeniem mechaniki kwantowej i mam nadzieje, że audio nie robi nas w "balona" w chwili kiedy dokonujemy pomiaru / obserwacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :-)

Odpowiedź dostałeś.

 

Wiesz jak czytałem sobie ponad dwadzieścia kilka lat temu Audio Video Sat to nie czaiłem w jakim języku piszą ci recenzenci i jak bas może być spóźniony?

 

Potem przyszedł czas na moje próby. Dopiero jak wyszedłem z Tonsil i Radmor

mojej percepcji ukazał się inny świat, palety różnorodności.

Której nie pojmowałem wcześniej. Wtedy to zaczynałem rozumieć o czym wtedy czytałem.

Dzięki mojemu zaangażowaniu i pasji poznałem masę super ludzi.

Także producentów, manufaktur i wykonawców sprzętu do odtwarzania muzyki.

Co diametralnie i wykladniczo przyspieszyło progres i poziom zaawansowania mojej pasji.

Sam nawet na A.S. wystawiałem współtworzony produkt.

 

Czasem nie ma potrzeby rozumieć czemu tak.

Czasem trzeba tylko korzystać i jeśli jest to Twoja pasja, na serio pasja to tylko korzystać i mieć uśmiech na twarzy że jest tyle wspaniałej muzyki do słuchania.

 

Bo jeśli tylko szukasz dzióry w całym, nie potrzebnie poszukujesz różnic które są lub ich nie ma.

A muzyka nie powoduje że masz czasem gesia skórkę słuchając lub nie potrafi Cię wzruszyć aż czasem łzy do oczu napływają to

 

Rzuć to w diabły bo szkoda Twego czasu.

 

Mnie muzyka porusza a te całe sprzęty to tylko zabawki w moich rękach. Świadomie lub mniej świadomie używane.

 

Może kiedyś uda się spotkać, chętnie się czegoś od Ciebie nauczę a i może dowiem na co nie zwracałem uwagi. Bo uczymy się całe życie i nikt tu nie jest alfa i omegą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...