Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W zasadzie źle napisalem że podobne.A więc moje "ustrojstwo" tylko zmienia postać sygnału z elektrycznego(usb po kabelku OTG) na światełko.

Ten sam plik z Samsunga s3 gra w ten sposób gorzej niż z DVA po swiatełku do H701.

Urządzenie to XITEL MD-PORT DG2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie zasilania jak wylaczania rapsberry rozwiazalem w taki sposob:

http://www.ebay.de/itm/281428668069?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

3 A zasilacz micro usb wystarczy spokojnie do zasilenia raspberry jak i hdd po usb.

 

Do tego planuje najzwyklejszy przekaznik 12 V, ktorego pin sygnalowy wepne w obwod acc dla radia.


A tak wyglada appka do sterowania Xmbc po andku polecona wczesniej w watku:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zHpE2SHRDpc#t=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


trucku, jak podłączysz przez ten zasilacz to daj znać czy daje radę, bo szukam jakiejś dobrej ładowarki do tableta bo większość samochodówek ma problem z ładowaniem mojego tableta gdy korzystam z GPS'a...

 

A takie cos w zapalniczke z alle, nie szybciej i lepiej?

http://allegro.pl/super-mocna-ladowarka-micro-usb-2x-usb-4-8a-12-24v-i4744628726.html

 

Ja wzialem tamta gdyz skoro media serwer ma isc w ukrycie w zabudowe to troche bez sensu sie bawic z ladowarka pod zapalniczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy czy pod zapalniczkę czy lutowane jak to twoje aby prądowo dawała radę, ori ładowarka sieciowa ma 5V 2A, przy gps w tle i grach daje rade a samochodek używałem chińskich 3A i przy samym gps nie był w stanie ładować baterii, nawet minimalnie spadało... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy czy pod zapalniczkę czy lutowane jak to twoje aby prądowo dawała radę, ori ładowarka sieciowa ma 5V 2A, przy gps w tle i grach daje rade a samochodek używałem chińskich 3A i przy samym gps nie był w stanie ładować baterii, nawet minimalnie spadało...

 

 

Przyjdzie to sie okaze, samo berry w nowszej wersji zuzywa 600mA,typowe ssd kolejne 600 mA, dlatego wzialem troszke wiecej aby nie bylo jaj np z hifiberry po coaxie.

 

ps. Naturalnie ladowarke trzeba bedzie sprawdzic jakos czy aby te 3 A, to nie jak 3000 RMS w pizdzingu na obudowie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truck, może i SSD jest szybszy, potrzebuje mniej prądu, ale nie daj sobie wmówić, że HDD 2,5" nie da rady w samochodzie.

 

Swojego czasu użytkowałem do wav dysku 2,5". Kupiłem go chyba nawet używanego, a po roku użytkowania w zimę i po marnych drogach nic z nim nie było, jak nowy - Victoria i HD Tune. Leżał luzem w schowku owinięty w gąbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truck, może i SSD jest szybszy, potrzebuje mniej prądu, ale nie daj sobie wmówić, że HDD 2,5" nie da rady w samochodzie.

 

 

 

Swojego czasu użytkowałem do wav dysku 2,5". Kupiłem go chyba nawet używanego, a po roku użytkowania w zimę i po marnych drogach nic z nim nie było, jak nowy - Victoria i HD Tune. Leżał luzem w schowku owinięty w gąbkę.

 

Ja nie robie tego z obaw o wstrzasy, chodzi wylacznie o szybkosc (choc to watpliwe bo raspberry ma chyba z tego co kojarze USB 2.0 a nie 3.0), i mniejsze zuzycie pradu.

Uzywam juz dlugi czas w aucie Ipoda Classik 160 GB ,ma on klasyczne hdd na pokladzie i nie dzieje sie nic zlego.

Ale jak opyle Ipoda (mam mimo wszystko awersje do appla za te ich powalone Itunes i inne) to w sumie nie doloze nic albo niewiele do SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dość fajny test wyjścia audio samego raspberry vs. hifiberry , jak to bywa w kraju wroga, wszystko ładnie zmierzone, policzone na kartce itd itp...

Mowa jest oczywiście o porównaniu wyjść analogowych i ich THD , tak więc w przypadku cyfry z hifiberry powinno być lepiej:

https://www.youtube.com/watch?v=9gxcQKidXXk

 

THD rasberry to 0,1971%

THD hifiberry to 0,0209%

 

ps. Oczywiście wiem ,że to w "dziwnym" języku ale gość na tyle fajnie to wszystko po kolei przedstawił ,że myślę nie ma problemu z wyciągnięciem wniosków oglądając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jesli hifibery ma nam służyc do transportu sygnału z dysku do procesora droga cyfrową to THD malinki chyba nie ma znaczenia

 

THD hifiberry to 0,0209%

THD helix DSP Pro to < 0,0006%

 

mialoby znaczenie gdybyśmy z hifiberry dawali sygnał od razu na wzmaczniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Miałoby znaczenie , gdyby ktoś to selektywnie usłyszał :wink2:

 

Watpisz Josefie, ze ja z Adamem nie uslyszymy roznicy znieksztalcen rzedu setnych procenta? :wink:

 

A tak juz na powaznie to pozostaje jeszcze kwestia, wyboru programu, ktory pozwoli wprowadzic ustawienia dla wyjscia cyfrowego z raspberry , z pominieciem chociazby cyfrowej regulacji glosnosci itp kwiatkow... Pod windowsa sa fajne programy chociazby stary dobry foobar.

W przypadku windows mozna zastosowac wtyczki z protokolem ASIO lub WASAPI, a jak to jest z linuxem? (MW91 pytaie glownie do Ciebie, Nasz nadworny testerze... :wink2: ). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie mam.

 

Czy po podłączeniu każdego z elementów układanki, całość działa od razu czy trzeba coś ustawiać, parować itd?

 

Czy poniższe elementy łączy się "piętrowo" za pomocą pinów i kostek na płytkach?

 

Raspberry Pi Model B+

HIFI DiGi+

LCD 7" TFT

 

Co jest jeszcze potrzebne do kompletu, żeby można było używać tego w aucie do odtwarzania muzy po cyfrze z proca? Rozumiem, że dysk, zasilacze i przewody. Ale co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam.

 

Czy po podłączeniu każdego z elementów układanki, całość działa od razu czy trzeba coś ustawiać, parować itd?

 

Czy poniższe elementy łączy się "piętrowo" za pomocą pinów i kostek na płytkach?

 

Raspberry Pi Model B+

HIFI DiGi+

LCD 7" TFT

 

Co jest jeszcze potrzebne do kompletu, żeby można było używać tego w aucie do odtwarzania muzy po cyfrze z proca? Rozumiem, że dysk, zasilacze i przewody. Ale co jeszcze?

Trzeba karty Micro SD z systemem operacyjnym. Poza tym jak chcesz sterować tym urządzeniem? ten LCD jest dotykowy? Jeśli nie to potrzebna Ci klawiatura albo touchpad. HIFIBerry zajmie Ci całe złącze GPIO, więc nie będzie już miejsca na ekran. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można przypadkiem skonfigurować wcześniej maliny po hdmi w domu, z użyciem myszki i klawiatury a już w aucie sterować xmbc z poziomu tel z andkiem?

Akurat temat ekranu mam z grzywy bo jest i w stacji i w dachu, ale do samego odtwarzania czy sterowania planuje swojego starego samsunga albo jakiś tablet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...