Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sam Chromecast wstawał kilka sekund, poniżej dziesięciu. Miałem zapiętego w zasilanie gniazda zapalniczki więc wstawał razem z zapłonem a gasł 20min po wyjęciu kluczyka. Działał w tetheringu z telefonem Android, ale czasem nie chciał się połączyć, co razem z fochliwym działaniem w duecie ze Spotify i Tidal, było powodem naszego rozstania. Grał po optyku z H800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Chromecast wstawał kilka sekund, poniżej dziesięciu. Miałem zapiętego w zasilanie gniazda zapalniczki więc wstawał razem z zapłonem a gasł 20min po wyjęciu kluczyka. Działał w tetheringu z telefonem Android, ale czasem nie chciał się połączyć, co razem z fochliwym działaniem w duecie ze Spotify i Tidal, było powodem naszego rozstania. Grał po optyku z H800.

Dzięki za info. Jutro po pracy sprawdzę jak działa.

Właśnie czytałem na Google Play, że po jakiejś aktualizacji humory miał.

Dobrze, że mam go prawie w gratisie więc mogę testować.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety nie sprawdziłem.

Była ważniejsza sprawa. Coś mi szum wprowadza w aucie. I prawdopodobnie już znalazłem, bo nie miałem czasu sprawdzić na 100 procent. Będzie to ładowarka do kamery.

No radio i wzmacniacze nie szumią, sprawdziłem w domu. Tyle mi się udało.

Przy okazji przeczyściłem suwaki i poprawiłem nieładne luty. Było kilka skromnych w cynie.23faa0e97b487d1889223fc16ef02f9c.jpg533656baa797916e9f75dc3a3d45ed23.jpg8bbd42b520421a4cf5ab793e5341d3c7.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Próbował ktoś użyć jako źródło tabletu z windowsem 10? Z jednej strony pójdzie dowolna karta dźwiękowa na USB, "łyknie" każdy format, pendrive/dysk i nie ma problemu z jednoczesnym ładowaniem, ale z drugiej strony jak to obsługiwać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Nexusa 7 ale właśnie przez ten problem obsługi go wywaliłem, jakby dało się sterować z kierownicy to byłoby pół biedy. Dotyk na postoju ok, ale jadąc po niektórych naszych drogach ciężko będzie trafić w to co się chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ znachor32

 

Tablet w moim systemie pełni rolę wyświetlacza  po wi fi  :-) 

 

Poprzez VNC wyświetla zdalny pulpit z peceta który jest  zródłem dźwieku w moim systemie .

Huawei T3  8" LTE  ale to jest bez znaczenia dla tego typu zastosowania.

 

Us2doV1uWtJ0dQU3d_TKpuZ81XJAEGEL_ovUWv9j

 

 

 

Izdg5u8zrJN7cQl6612DodHFw6gF1Xr3uFPqC10j

 

 

Powiększasz jak Ci pasuje ,przecie to tablet  . I co  nie trafisz w ikonę ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki inicjatywie kolegi Herbig odbył się test porównawczy konwerterów USB->TOSLINK

 

konwerter na układzie XMOS (300zł)  VS  karta muzyczna Terratec Aureon Dual USB (ok. 90zł)

 

 

Test polegał na zgraniu materiału muzycznego kartą studyjną z wyjść optycznych obu urządzeń.

Próbkowanie 44.1Khz / 16bit

 

 

Zanim napisze swoją punktację testu zamieszczam przygotowanie próbki porównawcze w losowej kolejności (czyli "ślepy test" dla chętnych)

W każdym pliku Test1... są trzy próbki jedna po drugiej: (fragment XMOS, Terratec oraz fragment oryginalnego pliku referencyjnego)

Wszystko w fromacie bezstratnym *.WAV. Rejestrowane programem SoundForge.

 

Miłego porównywania :wink:

Dajcie znać, która próbka w każdym pliku brzmi najlepiej: A - pierwsza, B - druga, C - Trzecia...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test dał mi sporo informacji dlatego planuje kolejne...

Testy będą opierać się nie na subiektywnej ocenie słuchowej, ale na obiektywnej ocenie pomiaru.

 

Najbliższe testy będą dotyczyły wyjść optycznych zmieniarek.

 

Chciałbym porównać też wyniki 1:1 do takich znanych jednostek jak 7939/9965 itp

 

Tą samą metodą można ocenic różnice w kablach audio RCA / głośnikowych, kondensatorów w zwrotnicach czy nawet ocenić rzekomy wpływ kabla sieciowego na brzmienie systemu audio...

 

Także w wolnej chwili wpadnie kilka "recenzji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Już dawno pewien szacowny z mega doświadczeniem opublikował  

 

The NULL test  

 

 i wszelkie bolączki , spekulacje  co do różnić czy       są   lub ich    nie ma         mogą  iść precz :-) 

 

Tutaj jego filmik na YT.   i jest tego więcej . Wiadomo angielski obowiązkowy :-) 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZyWt3kANA3Q

 

 

Doświadczenie tego Pana  kompletnie burzy i miażdży  moją pozycję co do tego zagadnienia .  Ponieważ   stoję twardo po stronie  że różnice są .

Pan tutaj  podszedł konkretnie do udowadniania mi braku racji .   

 

Lecz to  nie zmienia faktu  że różnice nadal słyszę w podpinanych urządzeniach i kablach ect. 

No czaru ze mnie nie zdjął  ,  aż to pech :-) 

 

 

Nic się nie wyjaśnia i na to nie liczę .

 

Całe szczęście mogę sobie pozwolić na taki luksus i nie przejmować się  że nauka mi udowodniła to co moja percepcja odbiera inaczej.

Tak wiem  to ze mną jest  coś nie tak :-)

Ale dobrze mi z tym .

 

Wracając do  odsłuchu plików nagranych kartą  studyjną .

Posłuchałem   i  .....

Tutaj w tych plikach nie jestem w stanie z całą pewnością wskazać  tych  niby najlepszych ,no mógłbym próbować .Wiadomo jak się za dużo pomylę to będzie brechta i tyle.

Nie są to oczywiste różnice ,

inaczej . Są zbyt małe aby je brać pod uwagę . Między interconect  Reds CZARNY   a   Reds FIOLETOWY  są dużo,dużo  większe . 

 

Podczas moich wizyt w studiu nagrań Obuch Records różne kable i różne mikrofony brzmią różnie   -  niestety  :-) 

 

Na myśl mi tutaj przychodzi tylko jedne zdarzenie z mojej bogatej historii  porównawczej .

Podczas pewnej prezentacji u klienta chcąc sobie ułatwić   wykorzystałem  jego  preampa  TAG MCLaren  do podpinania   DAC   o różnicy dźwiękowej kilku klas.

Ku mojemu lekkiemu zdziwieniu  różnica zmalała na tyle że a szkoda pisać . 

Całe szczęście że mogłem jeszcze wykorzystać XLR i wszystko się wyjaśniło . Mina gościa bezcenna .

Już na kilku forach i profilach fb  nikt mi nie był w stanie ( po za negacją i stwierdzeniem że różnic być nie może , bo pomiary )   odpowiedzieć na pytanie czemu są te różnice .

 

Osobiście liczę że może uda się kiedyś  spotkać w gronie zainteresowanych gdzie z mojej strony w tylko moim systemie w Lagunie jestem w stanie podpiąć Helix DSP poprzez 

- toslink z płyty głównej ,

 - toslink ze śledzia podpiętego do tejże płyty 

i poprzez jak dla mnie najlepiej brzmiący konwerter usb /toslink . Za każdym razem jest na tyle inaczej że te nagrane pliki ktoś uzna za prowokację , bez urazy  :-) 

 

Super Panowie że także po swojemu drążycie temat i po swojemu dociekacie prawdy .  Szacun za to ,duży szacun . 

 

Jak widzicie    im dalej w las tym więcej drzew .

Ważne że karawana idzie dalej  .

 

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w identyczny sposób podszedłem do testu: czyli postanowiłem referencyjny plik puścić w fazie, a zmierzony sygnał w przeciwfazie.

Myśle, że z logicznego punktu widzenia z tym testem nie da sie dyskutować...

Obroną może być tylko "ślepy test" zdany 8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już na kilku forach i profilach fb nikt mi nie był w stanie ( po za negacją i stwierdzeniem że różnic być nie może , bo pomiary ) odpowiedzieć na pytanie czemu są te różnice

 

 

 

Super Panowie że także po swojemu drążycie temat i po swojemu dociekacie prawdy . Szacun za to ,duży szacun .

 

 

 

Może trzeba inaczej postawić pytanie , dlaczego zmiany na poziomie 1 dB  są często określane jako trudne do jednoznacznej oceny , za to doskonale obrazowane w pomiarach . Po co zatem mierzyć , skoro ktoś za każdym razem stwierdza , ze słyszy różnice przy praktycznie identycznym wyniku pomiaru a jednocześnie nie słyszy tych ewidentnie zmienionych .

Z drugiej strony do pomiarów tez używa się kabli , gdzie zakres mierzony przekracza 100 MHz , a tu dyskusja dotyczy zmiany w pasmie do 20 kHz czyli 5000 razy niższym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...