Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie reagują, to jest niemiecka myśl technologiczna, czyli konserwa, robią tylko to co sami wymyślą lub przekonają się że jest taka potrzeba.

 

np przekonali się do potrzeby 10 kanałów (choć nie wiem komu to potrzebne choć są podobno klienci którzy pytają)

 

mnie indywidualnie olali w dwóch kwestiach

1 ) wyprowadzenie w helixie DSP złącza na drabinkę rezystorową do sterowania głośnością, lub czegoś podobnego co ma każdy radioodtwarzacz - nie potrzeba ponoć po to jest pilot :DD

2) wyprowadzenia usb na ipoda

3) dołożenia karty pamięci do tego nowego sterownika dotykowego co ma wyść lada dzien, gdzie można by wbudować player jakiś i było by wszystko w jednym

 

o katę wifi zapytam, byłoby gites. :)


co do bluetootha to jego brak audiofilskości (nawet po aptX) wynika z faktu, że co by sie nie działo to na nadajniku trzeba sygnał zakodować/skompresować a na odbiorniku odkodować/zdekompresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


BT Audio Streaming auch unkomprimierter Files wie Apt-X, Wave, Flac (Apple) aber auch Lossless, Mp3, A2DP.
A2DP in höchster EDR Spezifikation von jeder Quelle wie Pads/Tabs/Phones mit iOS, Android oder Windows
Bestmöglicher Signalweg direkt in die digitale DSP Sektion, High-End pur

 

Mogłeś już przetłumaczyć chłopakom (bo nie każdy musi znać język wroga :) )

 

Przesył audio po BT , także plików nie skompresowanych jak np. Apt-X, Wave, Flac, Lossless

A2DP w najwyższej specyfikacji EDR z każdego żródła jak np, tablety, telefony na iOS, Andku, czy Windowsie

Najlepsza możliwa droga sygnału bezpośrednio do sekcji cyfrowej DSP w procesorze, Hi-endowo "czysta" (cokolwiek to znaczy :D )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-End Pur - czytaj "czysty High End" troche potocznie i euforycznie ktos sobie napisal:)

 

W starym module podano transfer Bit rate up to 2.1 Mbit/sec 

Ile to na ludzki wynosi - lub inaczej mowiac czy ta wartosc wystarcza do przesylania nieskompresowanego pliku np wave?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


3) dołożenia karty pamięci do tego nowego sterownika dotykowego co ma wyść lada dzien, gdzie można by wbudować player jakiś i było by wszystko w jednym
 

 

To byłoby coś... Skoro dotykowy, to jest i...ekran.

Skoro jest ekran to musi być jakiś system na jakim to stoi? Podejrzewam ,że koła nie odkrywali więc musi być jakiś linux, android lub winda w tle?

Skoro to sterownik do procka to jest po kablu, a skoro tak, to gdyby zrobili to co sugerujesz (post karty mini sd) to jest gotowe wszystko do sterowania i grania po jednym kabelku do procka...

 

ps. Może musiscie "uderzyć" skumulowaną siłą w nowe pomysły jako klubowicze (Ty, Tomek, Maniek? ).... Czasami może dotrze do twardych głów niespodziewanie?  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chińskie małe rączki już pilociki z ekranikiem robią, byli by samobójcami zmieniając koncept poprzez dołożenie karty gdyż cała partia w wersji 1 nadawała by się do kosza, kto by to kupił. a tak chmara klientów na dotykowy ekran sie znajdzie :)

 

z tego co widzę to mają jedną wadę, wyprodukowali bardzo dużo super sprzętu, osobiście uważam swoje matrixy x4 za arcydzieła :) (które nota bene wycofali ze sprzedaży bo MX sie nie sprzedawały) ale przez to być moze wpadli w samozachwyt i realizują pomysły, dobre sprawdzone ale jednocześnie z ubiegłej epoki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale po co? Przecież wsiadasz do auta, zanim odpalisz, zapniesz pasy, pierdniesz w stołek (żart  ) system już stoi i jest gotowy do odtwarzania muzy... więc nie demonizujmy.

Nie testowałem jeszcze maliny w aucie, ale przy odpalaniu spadek napięcia może być taki że malina się zresetuje, dodatkowo ja lubię system RaspBMC ale jak do niego dograsz mnóstwo pluginów to już ten czas wydłużysz, a nie którzy są niecierpliwi i te 30s mogą uznać za bardzooo długi czas, więc tylko zaznaczam że można go trochę skrócić korzystając z najzwyklejszego pendrive. 

 

Jeszcze tylko zaznaczę że sygnał RCA z maliny a dokładniej minijack jest bardzo słabej jakości, jakby ktoś chciał kombinować podejść to z tej strony to nie polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeszcze tylko zaznaczę że sygnał RCA z maliny a dokładniej minijack jest bardzo słabej jakości, jakby ktoś chciał kombinować podejść to z tej strony to nie polecam. 

 

Raczej wątpię by ktoś pakował minikomputer multimedialny po to aby.... podpiąć go po rca... Ale w sumie każde info w temacie wnosi coś do niego. :)


 

 


chińskie małe rączki już pilociki z ekranikiem robią, byli by samobójcami zmieniając koncept poprzez dołożenie karty gdyż cała partia w wersji 1 nadawała by się do kosza, kto by to kupił. a tak chmara klientów na dotykowy ekran sie znajdzie

 

 Żartujesz... ? Ehh szkoda ,że i taka manufaktura jak Fischerowo, po serii klocków made in Germany (nie dla każdego, ale za to perfekcyjnej jakości, bardzo rzadko spotykanej w CA) zwłaszcza jeśli chodzi o markę Brax (piece, głośniki) idzie w stronę ryżu i masówki z CHRL... :/

 

ps. Sam osobiście także uważam każdy głośnik czy piec od Braxa, za małe dzieło sztuki użytkowej, zwłaszcza jak się kupuje nowe pachnące w drewienku, otwierasz a tam szlachetna stal itp... Owszem płaci się sporo, ale i odpowiednio otrzymuje a teraz...hmmm...


 

 


na dziś faworytem jest iFi iLink, które wg producenta i niejednego testu mówi jitterowi good bye  http://www.ifiaudio....ge/micro/ilink/

 

A co Adam miałeś w zamyśle zastosować jako żródło danych po USB do niego?

 

Myślę ,że jednak mimo wszystko malinka ma swoje zalety:

-można podpiąć bezpośrednio HDD 

-nie wymaga kabli w kabinie, jeśli umiejscowić ją w ukryciu w bagażniku (a gabaryty są very user friendly  :wink:  )

-sterujesz tel na adku bez kabli

-odtworzy każdy plik a przy zastosowaniu Hi-Fi berry, także gęste , odpada kwestia żródła jako takiego jak np w przypadku iFi, jak i kable a chyba o to Nam chodzi w tym temacie?

 

Zródło zacnej jakości, najchętniej z obsługą /lub streamingiem bezprzewodowym przy zachowaniu rozsądnych kosztów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co finalnie wyląduje w aucie to się okaże. na dziś faworytem jest iFi iLink, które wg producenta i niejednego testu mówi jitterowi good bye :)http://www.ifiaudio....ge/micro/ilink/

 

03.jpg

 

 

 

A co Adam miałeś w zamyśle zastosować jako żródło danych po USB do niego?

 

Na dziś raczej nie istnieje coś takiego jak resampler asynchroniczny i Bit Perfect w jednym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś raczej nie istnieje coś takiego jak resampler asynchroniczny i Bit Perfect w jednym .

 

Panie Józefie, rozumiem, że "perfect" to perfect i jest to najlepsza osiągalna jakość dla źródła cyfrowego przed podaniem do dac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Józefie, rozumiem, że "perfect" to perfect i jest to najlepsza osiągalna jakość dla źródła cyfrowego przed podaniem do dac?

Jak w reklamie , oszczędzanie przez dodawanie .

Albo coś jest zgodne bit do bita , albo nie , bo inaczej wychodzi techniczny bełkot . 

A sam sposób przygotowania może być bardzo dobry , nawet gdy nie ma zgodności bitowej .

 

Edit

Posiadam resampler zdolny zamienić dowolną częstotliwość próbkowania i długość słowa na każdy inny . tzn 32kHz , 44.1 kHz, 48 kHz , 88 kHz, 96 kHz z długością słowa 16, 20, 24 bity i dodać do tego Dither . Moze wskażesz " najlepszy" :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Moze wskażesz " najlepszy"

 

"Śliski" temat, więc wolałbym nie podejmować się wskazywania...

Jednakże odpowiedż już uzyskałem, mnie wystarczy świadomość ,że dane rozwiązanie pozwala przesłać dokładnie taką sama ilość danych, bez żadnych ingerencji od siebie i pozwolić już przetwornikowi procka czy też dac'a zająć się jego obróbką i przetworzeniem...

Natomiast warto także sprawdzić jeśli chodzi o rapsberry czy zgodność bitowa dotyczy róznych formatów oraz gęstości plików, czyli np wave, flac i różnej częstotliwości próbkowania gdyż doczytałem (ah ten wujek google...  :wink: ) ,że bit perfect danego urządzenia wcale nie daje gwarancji, że zachowa to dla każdego formatu, czy też "gęstości pliku" i różnie z tym potrafi być... Zwłaszcza dotyczy to formatów jak i transportów opartych na dvd... rożnie z tym bywa ze względu na używane filtry itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ps. Sam osobiście także uważam każdy głośnik czy piec od Braxa, za małe dzieło sztuki użytkowej, zwłaszcza jak się kupuje nowe pachnące w drewienku, otwierasz a tam szlachetna stal itp... Owszem płaci się sporo, ale i odpowiednio otrzymuje a teraz...hmmm...

najniższa linia robiona jest w Chinach, pozostałe robione są na miejscu. ja pisałem o pilocie, wiec nie generalizujmy ze wszystko robią w Chinach bo byłem tam i widziałem linię produkcyjną w trakcie pracy :) gdzie jest robiony pilocik tego nie wiem

 

 

 


A co Adam miałeś w zamyśle zastosować jako żródło danych po USB do niego?

do iFI chciałem podłączyć samsung galaxy s4 po usb OTG

 

jak to sie sprawdzi tego jeszcze nie wiem, kusi mnie malinka bo sobie bede jakiś dysk podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie berry, poszukałem i mogę zakupić ją za 29 Eur (czyli taniej niż w PL) w Niemczech, w wersji tej nowszej czyli berry B plus.(jeśli ktoś będzie zainteresowany pomocą w zakupie to proszę o kontakt na pw (będę zamawiał w najbliższym czasie).

http://www.reichelt.de/index.html?ACTION=3;ARTICLE=146194;SEARCH=RASPBERRY%20PI%20B+

Chyba Adam się skuszę w sumie nie jakiś kosmos bo z kartą hi-fi berry wszystko zamknie się spokojnie w kwocie do 400 zł z zasilaczem modułem wi-fi, obudową...

Mnie także kusi np podpięcie dysku ssd (brak wrażliwości na wstrząsy, szybkość i mniejsze zapotrzebowanie na prąd), skoro można sterować tym z tel? To po co kombinować dalej w gąszczu?

Doczytałem także ,że będzie/lub już jest wersja karty hi-fi berry z wyjściem coax izolowanym galwanicznie.

 

http://www.hifiberry.com/digiplus/

 

ps. No i wymiary... • Abmessungen: 85 x 56 x 17 mm, karty kredytowej.  :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ps. No i wymiary... • Abmessungen: 85 x 56 x 17 mm, karty kredytowej.

Nie długo ma wyjść wersja A+, podobno ma być o ok. 2cm krótsza :)

 

Całkiem niedawno wypuścili ekran dotykowy 7" dedykowany do maliny więc na dobra sprawę jest pełen komplet :) czego więcej chcieć. 

http://botland.com.pl/wyswietlacze-lcd/2712-ekran-dotykowy-tft-7-1024x600-z-zasilaczem-dla-raspberry-pi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


"Śliski" temat, więc wolałbym nie podejmować się wskazywania...

Jednakże odpowiedż już uzyskałem, mnie wystarczy świadomość ,że dane rozwiązanie pozwala przesłać dokładnie taką sama ilość danych, bez żadnych ingerencji od siebie i pozwolić już przetwornikowi procka czy też dac'a zająć się jego obróbką i przetworzeniem...

 

Tylko poważni producenci sprzętu doskonale zdają sobie sprawę z tego co robią i na jakim etapie ingerowaać w sygnał.

Poczciwy już dziś procek Sonego XDP 4000 będzie dobiegał wieku nastu lat , posiada wewnętrzny resampler i niczego przed jego wejściem nie trzeba przetwarzać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla potomnych, aby ktoś nie wydał zbędnie paru złotych, w przypadku stosowania karty hifiberry do respberry standardowa obudowa nie pasuje i najlepiej kupić dedykowaną od hifiberry, jest dostępna na ich stronie po 15 eur w wersji przezroczystej oraz czarnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...