Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno. MX-2 trochę zbyt kosztowny, żeby teraz zamieniać. Mam też pod ręką SGS III, także potestuję temat :ok:

Na SGS iii śmiga. :)

 

Jak będziesz chciał potestowac audiotraka to pisz śmiało:) Bo rozważam zakup mx2 może mx3 a chętnie posluchalbym mx1 żeby zobaczyć czy warto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja jestem na etapie eksperymentowania z odtwarzaniem muzyki z Galaxy Tab 4 7.0. Tyle, że u mnie po WiFi będzie się odbywało tylko sterowanie. Całość będzie wyglądać tak: Galaxy Tab - RaspberryPi z Hifiberry Digi+ i podłączonym dyskiem twardym - H700. Zalety takiego rozwiązania to praktycznie nieograniczone zasoby muzyki, które są na stałe w aucie, sterowanie głośności na radiu. Muzyka wędruje do procka światłowodem, a przez to że Tablet służy jako Hot spot, nadal będzie możliwość korzystania z internetu i nawigacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


widze ze chyba narazie musze uzywac ipoda a dodatkowo kupic telefon jako telefon,szkoda bo wygodniej 2w1 ;-)

 

Nie zrozumiałeś Raflipa... :) Programy za free są takie "sobie" natomiast płatne dużo lepsze, z tym ,że ten zagorzały fan srajfonów za pierdyliard złotych, nie chciał zapłacić 5 euro za program na androida, więć program dał mu puścić (trial) jedną piosenkę, pokazał ,że działa i.... przestał bo nie zapłacił... Haha. :)

A co do stosowania androida do airplay to oczywiście jest sens, kupujesz tel za 300 zł (a nie 4000 zł jak Iphone 128 GB) wkładasz kartę sd clasy 10 za stówkę i masz to samo.


 

 


Ja jestem na etapie eksperymentowania z odtwarzaniem muzyki z Galaxy Tab 4 7.0. Tyle, że u mnie po WiFi będzie się odbywało tylko sterowanie. Całość będzie wyglądać tak: Galaxy Tab - RaspberryPi z Hifiberry Digi+ i podłączonym dyskiem twardym - H700. Zalety takiego rozwiązania to praktycznie nieograniczone zasoby muzyki, które są na stałe w aucie, sterowanie głośności na radiu. Muzyka wędruje do procka światłowodem, a przez to że Tablet służy jako Hot spot, nadal będzie możliwość korzystania z internetu i nawigacji.

 

Interesujące... Rozwinąłbyś myśl i sposób? Jak to jest spięte i funkcjonuje na drodze tablet do spdif na procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dlaczego niby mam  za coś płacić, skoro wiem ze i tak nie będę tego używać.
Z drugiej strony to nie ma nic lepszego jak iPhone

 

Taaa... Wiesz jakie posiadam zdanie z prywatnych rozmów....

Fajne produkty ale cena co najmniej dwa razy zawyżona względem wnętrza i możliwości tylko za to, że na logo jest japko , z którego przy odrobinie szczęścia może wypełznąć robal szczerząc zęby w uśmiechu z radości ,że znalazł następnego frajera lubiącego przepłacać za gadzety.  :wink:

No ale nie mój cyrk, nie mój portfel, nie moje małpy...

 

Karty micro sd nie wsadzisz , bo... Apple musi zarobić tysiąc złotych za dokładkę pamięci (chcesz więcej kup droższy model), baterii nie zmienisz, bo.... za dwa lata skończy się gwarancja, więc możesz kupić nowy model... Za appki chyba także się płaci ? Czy Gates był taki wspaniałomyślny i dał wszystko free użytownikom w appstore? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie zrozumiałeś Raflipa... :) Programy za free są takie "sobie" natomiast płatne dużo lepsze, z tym ,że ten zagorzały fan srajfonów za pierdyliard złotych, nie chciał zapłacić 5 euro za program na androida, więć program dał mu puścić (trial) jedną piosenkę, pokazał ,że działa i.... przestał bo nie zapłacił... Haha. :)

A co do stosowania androida do airplay to oczywiście jest sens, kupujesz tel za 300 zł (a nie 4000 zł jak Iphone 128 GB) wkładasz kartę sd clasy 10 za stówkę i masz to samo.
jesli ta oplata jest jednorazowa to ok ,nie mam pytan:-)

 


Dlaczego niby mam za coś płacić, skoro wiem ze i tak nie będę tego używać.

Z drugiej strony to nie ma nic lepszego jak iPhone :rotfl:
akurat po 3latach testow z roznymi "markami "telefonow stwierdzam to samo,tylko jedna rzecz mnie powstrzymuje przed kupnem 4s lub 5s ,i jest to niestety rozmiar :-( zeby mial przynajmniej 4,5-4,7" to nie zastanawialbym sie przez sekunde:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co Ci taki duzy wyswietlacz,

 

Jak bym gdzies znalazl 4s z 64gb i jeszcze iOS 6 to bym pewnie bardzo sie na niego napalil

często uzywam telefonu w pracy czy drodze do pracy,po pracy(nie jestem kierowcą ;-)) i jednak przy troszkę większym ekranie lepiej mi sie wszystko ogarnia;-)ps.w de. do 300euro jest od cholery 4s z 64gb pamieci;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja jestem na etapie eksperymentowania z odtwarzaniem muzyki z Galaxy Tab 4 7.0. Tyle, że u mnie po WiFi będzie się odbywało tylko sterowanie. Całość będzie wyglądać tak: Galaxy Tab - RaspberryPi z Hifiberry Digi+ i podłączonym dyskiem twardym - H700. Zalety takiego rozwiązania to praktycznie nieograniczone zasoby muzyki, które są na stałe w aucie, sterowanie głośności na radiu. Muzyka wędruje do procka światłowodem, a przez to że Tablet służy jako Hot spot, nadal będzie możliwość korzystania z internetu i nawigacji.

A jak z jakością tego.

I taka prośba jak Trucka, czy możesz rozwinąć jak to jest spięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całości u mnie to jeszcze nie zagrało, bo czekam na kartę dźwiękową, która ma przyjść ze Szwajcarii, ale poszczególne ogniwa zostały sprawdzone i działają dobrze. Jak to działa?

Tablet pełni funkcję routera i zdalnego pilota z wyświetlaczem odtwarzania. RaspberryPi jest podłączony do sieci, która udostępnia tablet. Karta dźwiękowa w RaspberryPi ma toslinka i coaxa. Potem leci sygnał światłem do trzeciego wejścia toslink w H700 i ustawiając źródło na radiu Tuner i po wykryciu światła to procek ignoruje sygnał analogowy i odtwarza sygnał z RaspberryPi, a głośność mamy na radiu. Na chwilę obecną są małe problemy z podpinaniem dużych dysków do RaspberryPi, ale rozwiązaniem jest aktywny Hub USB, który zapewni odpowiednie zasilanie.

 

Edit

Producent karty zapewnia BitPerfect, ale dopiero po przetestowaniu będę w stanie to określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całości u mnie to jeszcze nie zagrało, bo czekam na kartę dźwiękową, która ma przyjść ze Szwajcarii, ale poszczególne ogniwa zostały sprawdzone i działają dobrze. Jak to działa?

Tablet pełni funkcję routera i zdalnego pilota z wyświetlaczem odtwarzania. RaspberryPi jest podłączony do sieci, która udostępnia tablet. Karta dźwiękowa w RaspberryPi ma toslinka i coaxa. Potem leci sygnał światłem do trzeciego wejścia toslink w H700 i ustawiając źródło na radiu Tuner i po wykryciu światła to procek ignoruje sygnał analogowy i odtwarza sygnał z RaspberryPi, a głośność mamy na radiu. Na chwilę obecną są małe problemy z podpinaniem dużych dysków do RaspberryPi, ale rozwiązaniem jest aktywny Hub USB, który zapewni odpowiednie zasilanie.

 

Edit

Producent karty zapewnia BitPerfect, ale dopiero po przetestowaniu będę w stanie to określić.

 

Początkowo planowałeś przesył pliku z tableta do kompa .

Zasugerowałem użycie tableta jedynie do funkcji sterującej , a sam plik nigdy nie będzie transitowany ( Wi- Fi ) pomiędzy urządzeniami .

Nadal nie jestem przekonany czy nie jest to przerost formy nad treścią , ale z sympatią przyglądam się postępowi tego projektu.

 

Natomiast komputer w samochodzie otwiera dużo nowych możliwości i gdyby wykorzystywać go znacznie szerzej niż tylko do odtwarzania muzyki to jak najbardziej tak .

 

 

Na chwilę obecną są małe problemy z podpinaniem dużych dysków

Masz na myśli dyski 3.5 cala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 


Natomiast komputer w samochodzie otwiera dużo nowych możliwości i gdyby wykorzystywać go znacznie szerzej niż tylko do odtwarzania muzyki to jak najbardziej tak .

 

Dlatego nie chciałem się bawić w  malinki ,jeżynki i takie tam i zrobiłem  zwykły pecet,   zwykły windows 7 ,wyświetlacz z dotykiem w deskę i multimedialnie wsio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był plan przesyłu danych z tabletu, ale aktualne rozwiązanie jest prostsze technicznie, aczkolwiek będę jeszcze kombinować, żeby obie opcje były możliwe. Jeśli chodzi o dyski to mam na myśli przenośne dyski twarde. Np. Mój 1TB dysk do pracy potrzebuje około 1A, a RaspberryPi ma na złączach USB tylko 100mA. Podpięcie aktywnego HUBa USB rozwiązało problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malina to miał być możliwie tani i wszystko mogący komputer, a dostarczenie zasilania w samochodzie dla talerza, to akurat mały problem.

A gadki o uszkodzeniach dysków chyba piszą tylko Ci, co mieli Seagaty ;)

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był plan przesyłu danych z tabletu, ale aktualne rozwiązanie jest prostsze technicznie, aczkolwiek będę jeszcze kombinować, żeby obie opcje były możliwe.

Tylko po co , odtwarzanie bezpośrednio z dysku i dodatkowe wejśćie USB rozwiązuje chyba wszystkie potrzeby .

Zalety natomiast to brak ograniczeń w wewnętrznej pamięci tabletu , a także możliwość obsługi całości przez chyba każdy współczesny  telefon z systemem operacyjnym. To spora redukcja kosztów.

Tak jak pisałem z przyjemnością będę sie przyglądał rozwojowi tego projektu i ew służe radą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 

Dlatego nie chciałem się bawić w  malinki ,jeżynki i takie tam i zrobiłem  zwykły pecet,   zwykły windows 7 ,wyświetlacz z dotykiem w deskę i multimedialnie wsio. 

Jesli sie ma zasobny portfel mozna powiedziec - a po co mi osobne skrzynki dyski wyswietlacze i to w dechawicznej konfiguracji... Taki gosc wyciaga pliki peelzetow 

i ma wszystko w jednym w mega konfigu:)

http://allegro.pl/microsoft-surface-pro-3-i7-8gb-ram-512gb-ssd-i4717474478.html

 

A tak z innej beczki wszystko pieknie ladnie tylko mnie zastanawia ile trzeba odczekac az te wszystkie kombinacje alpejskie sie odpala skomunikuja z soba zanim muza w aucie zacznie grac (pomijam okazjonalne resety gdy cos z czyms sie nie chce akurat dogadac). Dodatkowo to taki rozpraszacz mocny przy kierowaniu - jak kros jezdzi po bzdziochowicach malych lub slucha radia na parkingu lub w garazu to ok ewentualnie bezstresowa jazda autostradowa. Ale jazda po sporym miescie to czesto walka o przezycie i celowanie palcem w ekran dotykowy uwazam za wielce niebezpieczne dla siebie i dla innych i jak dla mnie przyciski manualne i galka lub sterowanie w kierownicy to  duzo lepsze rozwiazania i dlatego z uporem maniaka staram sie trzymac rozwiazan przeznaczonych stricte do samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W co trzeba sie jeszcze zaopatrzyc aby podlaczyc SG S3 jako zrodlo do Audinst hud-mx2?

 

W Twoim przypadku potrzebujesz jedynie kabelka USB Host OTG - http://dslrcontroller.com/devices.php

 

 

 

 

Mam podobny problem ale z TAB 4 i Audinstem HUD-MX 1  :hyhy:  :wink:

 

Niestety Tab 4 nie obsługuje USB Host Mode  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie 8,5 k w pln -ach    :mur1:

 

Nie wiem jak tam w innych "kombinacjach alpejskich "

Ja mogę tylko opisać jak to przy mojej najprostszej   nie dychawicznej   kombinacji  wygląda. 

 

 

 


ile trzeba odczekac az te wszystkie kombinacje alpejskie sie odpala skomunikuja z soba zanim muza w aucie zacznie grac

 

Tyle ile wstaje seven z dysku SSD - około 20 sek.i słuchasz muzyki.

 

 

 

 


Dodatkowo to taki rozpraszacz mocny przy kierowaniu

 

Jeżeli to takie rozpraszające dla kierowcy to niech nie słucha podczas jazdy  :wink:

 

 

 

 

 


Ale jazda po sporym miescie to czesto walka o przezycie i celowanie palcem w ekran dotykowy uwazam za wielce niebezpieczne dla siebie i dla innych i jak dla mnie przyciski manualne i galka lub sterowanie w kierownicy to  duzo lepsze rozwiazania i dlatego z uporem maniaka staram sie trzymac rozwiazan przeznaczonych stricte do samochodu

 

Osobiście jak już jestem na postoju lub w garażu to sobie listy odtwarzania tak "wrzucam" lub układam pod siebie i nie mam potrzeby przeskakiwania utworami co 10 sekund.

A że mnie jakaś pojemność nośnika nie ogranicza to muzyki jest dużo.

 

Podzielności uwagi tez jakoś super specjalnej nie mam tylko taką przeciętną jak większość      ale jak jadę to wolę tej muzyki słuchać a nie pykać na okrągło.

Ewentualnie automapie  lub yanosikowi    trzeba coś  tam  kliknąć. 

 

 

 


jak dla mnie przyciski manualne i galka lub sterowanie w kierownicy to  duzo lepsze rozwiazania

 

 

Jak najbardziej że tak

dlatego w podłokietniku zamontowana  klawiaturka bezprzewodowa i pod ręką są przyciski manualne co by sobie pauze włączyć ,głośniej zrobić czy już ostatecznie zmienić utwór lub liste .

Jak będę miał czas to pod pilota tego przy kierownicy  dla  jak to piszesz "dużo lepszego rozwiązania" bym to jeszcze podpiął.Czy się uda nie wiem.

 

 No niestety albo rybki albo pipki   i    zawsze coś  . Trzeba kombinować  i rzezbić niestety . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SGS iii śmiga. :)

 

Jak będziesz chciał potestowac audiotraka to pisz śmiało:) Bo rozważam zakup mx2 może mx3 a chętnie posluchalbym mx1 żeby zobaczyć czy warto:)

Jeszcze wrócę do tematu. W instrukcji producenta MX2 jest wyraźnie zaznaczone, że ładowarka musi być podłączona przy korzystawniu ze smartphone. Muszę zorganizować SGSIII i sprawdzić, czy to zadziała bez podłączonej ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...