Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

mozesz napisać jak to jest skonstrowane?

czy to raspbery pi  nie potrzeba jakiegos ekranu zeby to działało? i jaki koszt ogólny

Jak to jest podłączone to już opisałem. Jeśli chodzi o oprogramowanie to próbuję na razie wszystkiego co działa na raspberrym. Działa bez ekranu. Koszt na chwilę obecną to około 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada w airplay sprawa przsylu dzwieku z powiedzmy dwoch programow na raz - dajmy na to wimp i dzialajacy w tle navigon. W przypadku bluetooth dziala to miod malina jesli chodzi o sychronizacje wzajemna  - na czas komendy glosowej z navi scisza sie muzyka. Pytanie jak to dziala i czy wogole w airplay...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo podpięte pod zapalniczkę. System startuje po przekręceniu kluczyka.

 

Bardzo fajnie ,że pociągnąłeś temat... Myślę ,że jeśli pójść za ciosem to szykuje się bardzo fajne(tanie, małe, nie prądożerne) , solidne jakościowo (bit perfect), uniwersalne (hdmi, wyjście wizji po rca, spdif, coax) żródło audio i wideo do auta.

Niestety jako że jedynie poczytałem odrobinę w sieci (bo mnie zainteresowałeś) nie wiem do końca jak funkcjonuje sterowanie nim?

Jeśli dobrze zrozumiałem to malinka z modułem wi-fi, do której z kolei stworzymy router na podstawie tel z andkiem, da Nam możliwość sterowania maliną z poziomu tel ?

Jeśli żle to odebrałem popraw mnie.

Czy probowałeś tej wersji oprogramowania stworzonej na podstawie XMBC lub inaczej... Czy jest możliwe sterowanie dokładnie taką malinką:

http://botland.com.pl/moduly-i-zestawy-raspberry-pi-/2638-zestaw-media-center-xbmc-wifi-raspberry-pi-b.html

z poziomu tel na adroidzie? Jeśli tak to dla mnie byłaby petarda, wsiadam do auta, puszka w bagażniku z sygnałem bitperfect, włączam apkę w tel włączam ulubioną play listę i gotowe. :)

 

Tutaj dla również zainteresowanych (jak np ja) wklejam link z w miarę przystępnie napisanym artykułem odnośnie użycia do multimedii:

http://www.frazpc.pl/artykuly/925542-1,malinowe-htpc---raspberry-pi-jako-domowe-centrum-rozrywki.html

 

polecam też film jak to śmiga już realnie :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck, wszystko działa tak jak piszesz. Próbowałem XBMC, też działa.

 

No to jesteś gość... :) Mój szacunek i uznanie.  :ok:

 Mam więc prośbę czy po fazie testów, i wybraniu najlepiej się sprawującego systemu (głównego) jak i oprogramowania do odtworzenia plików, podzieliłbyś się swoimi spostrzeżeniami... Niestety chyba zaspałem z nowinkami i nie czuję się na siłach sam chodzić po omacku po systemach typu ubuntu ,debian i ich pierdyliardzie odmian... :)

 

 

ps. jaka apka jest wymagana pod andka w tel do sterowania? To jakoś działa na zasadzie mirror link?

 

 

Zawsze można wgrać system na dobrego pendrive i skrócić ten czas

 

 

Ale po co? Przecież wsiadasz do auta, zanim odpalisz, zapniesz pasy, pierdniesz w stołek (żart  :wink: ) system już stoi i jest gotowy do odtwarzania muzy... więc nie demonizujmy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żebym mógł coś powiedzieć w temacie co się sprawdza najlepiej to potrzebuje jeszcze czasu. To samo tyczy sie aplikacji androidowych. Nie ma aplikacji uniwersalnych. Zmiana OS prawie zawsze wiąże się ze zmianą aplikacji. Truck, mimo wszystko czas bootowania im krótszy tym lepiej. Ten temat pozostaje nadal otwarty, bo dużo czynników wpływa na czas wstawania systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to doskonale, dlatego nie pali się... Ale nie ukrywam będę trzymał rękę na pulsie w Twoim temacie i jak się wyklaruje co i jak z chęcią skorzystam z tego żródła.

Bo to będzie tylko jedna kwestia do rozwiązania, pozostałe będę musiał sam rozpykać (aby nie było, że skorzystałem z gotowca i... zadowolony).

Jako ,że chyba(a raczej na pewno bo to nie te czasy) 700ka nie radzi sobie z gęstszymi plikami typu 24/96 24/192 a chciałbym korzystać i z ich dobrodziejstw, to myślę nad zmianą procka na taki , który się nie "przydławi" skoro hi-fi berry daje możliwość wysłania takich plików po coax i spdif, to stoi przede mną wyzwanie:

-Jak rozwiązać sterowanie przełączeniem wejścia cyfrowego w procku z coax na spdif i na odwrót, wtedy pozostwiłbym stację alpine, z niej sygnał po toslinku z cd wchodziłby w procka, sygnał analogowy(np radio), do procka już nie po ainet(bo się nie da), a po rca, zaś sygnał z rapsberry po coaxie do procka.

 

Trochę skomplikowane, ale myślę ,że do przeskoczenia i po dograniu zupełnie funkcjonalne:

-chcę posłuchać radia, słucham radia.... sygnał idzie z 800ki po rca do procka

-chcę posłuchać klasycznie płyty cd.... sygnał idzie po toslinku ze stacji do procka

-chcę malinki przełączam wejście w procku z toslinka na coax i słucham malinki i plików np z dysku ssd. :)

 

Pozostają jeszcze smaczki typu, wejście po rca z sygnałem wizji z malinki do stacji, wtedy można będzie oglądać np filmy itp... Temat morze... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również od jakiegoś czasu bawię się raspberry pi. Czekam właśnie na hifiberry i trochę testowałem urządzenie w domu. Do obsługi rpi z systemem opartym na xbmc przez androida najbardziej podeszła mi aplikacja Yatse. Widzimy na telefonie całą bibliotekę i łatwo wybieramy utwory + jest możliwość korzystania z telefonu jak z pilota jeśli mamy podłączony jakiś wyświetlacz. Drugim systemem, który jest interesujący jest Volumio. Prosty, szybki, odtworzył na razie każdy plik. Podobno dobra współpraca z hifiberry. Jak tylko dojdzie do mnie karta, to wrzucam to do auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na razie korzystam (nie w aucie bo nie mam auta) testowo z urządzenia overmax homebox. takie cudeńko za 250ziko z wyjściem cyfrowym na androidzie. po "zakupie" darmowej aplikacji do strumieniowania poprzez wifi przesyłam z telefonu lub ipada (obsługuje i telefony na androidzie i na iOS)

http://gallery.dpcdn.pl/imgc/UGC/41760/g_-_550x366_-_-_41760x20130606122540_0.jpg

 

działa całkiem fajnie i jest one-in-one boxem gotowym.

wady tego boxa to na dzisiaj to ze ma włącznik, więc trzeba przerabiać przed wrzuceniem do auta i długo się uruchamia, choć nie mierzyłem czasu.

 

co finalnie wyląduje w aucie to się okaże. na dziś faworytem jest iFi iLink, które wg producenta i niejednego testu mówi jitterowi good bye :)  http://www.ifiaudio.pl/products-page/micro/ilink/

http://www.ifiaudio.pl/wp-content/gallery/ilink/03.jpg

tutaj wady też są dwie, brak zasilania (czerpie z hosta lub huba) i konieczność połączenia kablem

 

zapomniałbym prawie o trzecim urządzeniu. Arcam rBlink. działa po bluetooth i ma całkiem niezły przetwornik, oraz dodatkowo spdif. obsługuje aptx choć to podobno nie jest audiofilskie rozwiązanie (bluetooth jako taki)

 

http://www.americanaudiovideo.com/assets/latestNews/news3/news3.jpg

 

 

no i ostatnia rzecz. Fischery planują wypuścić moduł bluetooth do mojego helix DSP pro, tylko ze to znów bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischery planują wypuścić moduł bluetooth do mojego helix DSP pro, tylko ze to znów bluetooth.

 

No ja czekam co tam wymyślą bo tak jak u Ciebie pojawiła się "klubowa" zdrada na rzecz morela, tak u mnie(na 95%) szykuje się zdrada ukochanej Alpine na rzecz... DSP pro. :D

Mogliby pomyśleć nad streamingiem po wi-fi bo mnie także jakoś o uszy się obiło ,że blusru, niestety daje mierną jakość , kolejna sprawa ,że nie wiem jak się ma również przy próbie przesyłu gęstych plików ( możliwa ilość przesyłu danych przez technologię BT). ?

 

Miałem się przesiąść na 800kę od Alpine, ale jej problemy i kombinacje odnośnie przełączenia się na optyka z automatu oraz w sumie już leciwa konstrukcja skłania mnie jednak przy dość podobnej cenie do nowinki od Helixa(Jednak chłopaki szybciej reagują na zmiany np. kolejnymi wersjami oprogramowania itp niż Alpine).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie bluetooth jak sie na to zapatrywac? wedle moscona stary modul AMAS:

"

 Data transfer also of uncompressed files and directly into the digital section of the DSP
so the best possible signal flow for absolute High-End Sound
- 3 simultaneous connections (control/handsfree-set/audio), but only one audio source
- Bit rate up to 2.1 Mbit/sec
- Supported codes: SBC, MP3, AAC, Flac, Loss-Less, Wave"

 

Dodatkowo nowosc ktorej nie ma jeszcze na stronie moscona ale handlorze juz maja w przedsprzedazy :)

http://www.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.carhifi-store-buende.de%2Fmedia%2Fimage%2Fthumbnail%2Fchs11652-mosconi-amas-2-bluetooth-modul_1_285x255.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.carhifi-store-buende.de%2Fdsp&h=142&w=285&tbnid=90M8wqOpuXXQXM%3A&zoom=1&docid=fekK6OWHMOijbM&ei=-z6EVKyhIM2CPeyEgbgO&tbm=isch&iact=rc&uact=3&dur=1316&page=1&start=0&ndsp=18&ved=0CDsQrQMwCQ

 

Opis troche malo profi widac ze cos ktos tam u nich w sklepie wie ale nie do konca wie o co chodzi lub problem z tlumaczeniem z makaronsiego :)

 

  • BT Audio Streaming auch unkomprimierter Files wie Apt-X, Wave, Flac (Apple) aber auch Lossless, Mp3, A2DP.
  • A2DP in höchster EDR Spezifikation von jeder Quelle wie Pads/Tabs/Phones mit iOS, Android oder Windows
  • Bestmöglicher Signalweg direkt in die digitale DSP Sektion, High-End pur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...