Skocz do zawartości

Zestaw na przód do 3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam alternatywy dla mojego obecnego zestawu odseparowanego DLS Ultimate UP6i.

 

Kilka dni temu miałem okazję słuchać zestawu opartego na głośnikach u-Dimension ProX Comp 6 i doszedłem do wniosku, że te moje DLS-y to przy nich grają dość przeciętnie. U-Dimy ujęły mnie dynamiką i lepszą "górą". Ponadto były bardziej szczegółowe i ogólnie przyjemniejsze w odsłuchu.

 

Inny zestaw, którego słuchałem (choć tylko w sklepie) to Dynaudio Esotec 242. W sklepie wiadomo - środowisko odsłuchu jest zgoła odmienne od tego w wytłumionym samochodzie. Mimo to Dynasy zagrały znacznie lepiej od pozostałych głośników odsłuchanych w tych samych warunkach. Jak zagrałyby w podobnym środowisku jak wspomniane wcześniej u-Dimy - nie wiem? Spodziewam się jednak, że zagrałyby co najmniej tak samo jeśli nie lepiej.

 

Trzecie głośniki, które biorę pod uwagę to JL Audio ZR650-CSi. Tych co prawda nie odsłuchiwałem, ale przemawia za nimi fakt, że mógłbym mieć nówki za 1300zł, zaś nowe kosztują coś ponad 3000zł. Tak więc pewno też są coś warte.

 

Czy ktoś z Was miał okazję porównywać te modele głośników i mógłby się wypowiedzieć? Który lepiej sprawdzi się przy dynamicznej muzyce ze sprężystym, basem i sporą ilością wysokich tonów?

 

Zestaw będzie na razie napędzany wzmacniaczem JL Audio Slash 450/4v2, a cała instalacja została wykonana i zestrojona w Carado w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest rozwojowy. Na razie mam wzmacniacz JL Audio Slash 450/4v2 i do wyboru dwa suby: u-Dimension ProX-208 i JL Audio 10W0-4. Na razie gra mi to w Oplu Vivaro. Za kilka miesięcy odbieram jednak nowego Citroena Spacetourera i tam docelowo planuję zrobić jakąś fajną instalację. Wtedy też kupię jakiegoś sensownego 10" suba i zabuduję go gdzieś w środku. Teraz jednak korzystam z półśrodków w postaci małych subików,które mieszczą się w całości pod siedzeniami w busie.

 

A co do zwrotnicy to w każdym z tych zestawów jest zwrotnica na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niedługo zmieniasz auto to narazie się może wstrzymaj z zakupem. Wybierz się na jakiegoś spota, na Śląsk czy do Krakowa masz mniej więcej tak samo daleko. Będziesz miał możliwość posłuchać sobie różnych systemów.

W0 to fajny subik, Prox-ów nie miałem okazji słuchać. O jednym i drugim znajdziesz na forum trochę informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odbiorę nowego Citroena to mam do zrobienia jeszcze ponad 25 tysięcy km po Europie obecnym busem, więc wolałbym teraz zmienić przynajmniej przednie głośniki. One i tak zostaną przeniesione do nowego samochodu w przeciwieństwie do subów, bo te na pewno zamienię na coś lepszego.

 

Tak więc pytanie nadal w mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...