Skocz do zawartości

Wzmacniacz kenwood kac ps520


KaczorM5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po kupnie samochodu okazało się ze w promocji dostałem wzmacniacz zamontowany pod siedzeniem pasażera jest to kenwood kac ps520 1000w jest podłączony (bo świeci po włączeniu radia) nie zabardzo się na tym znam szukając w google coś tam po angielsku jest.

Chciałbym się dowiedzieć od sznownego grona forumowiczów jaki subwoofer mogę do tego podłączyć interesuje mnie jakiś gotowy zestaw żeby tylko podpiąć dwa kabelki Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym, abyś się upewnił czy na pewno wzmak jest sprawny. Poproś kogoś, kto się na tym zna i będzie w stanie zdiagnozować ewentualne usterki.

Tu masz dane techniczne tego wzmacniacza KAC-PS 520:

https://www.manualslib.com/manual/86575/Kenwood-Kac-Ps520.html?page=13#manual

W tej instrukcji masz dokładnie opisane co, gdzie i jak podłączyć.

 

Interesują Ciebie parametry zawarte w tej sekcji ->Rated Power Output (+B = 14.4 V)... i reszta poniżej.

 

Raczej szkoda go zostawiać w aucie sprzedawanym. Albo zapomniano o nim, albo nie wiedziano, że jest pod siedzeniem, albo jest nie do końca sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sprawny i dobrze zamontowany ma wszystkie kable z koncowkami miedzianymi polutowane a przewòd do subwoofera ma wtyczkę żeby w szybki sposób odłączyć subwoofer kolega podłączał głośnik do wtyczki i gra nawet się ten glosnik spalił widocznie był za slaby ten wzmacniacz jest godny czy jakieś badziewie ze sprzedający samochód go zostawił?

Bridged (4 Ω) (1 kHz, 0.5 % THD) 500 W × 1

to jest jego moc ? Bo kostka jest podpięta właśnie pod Bridged

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określ jaki litraż skrzyni będzie optymalny. Litraż skoryguj pod głośnik, który ma mieć 4 Ohm. Typu nie polecam - musisz poczytać i zdecydować jakie ma mieć cechy i jaka muza dominuje w twoim grajdołku.

Nie musi mieć koniecznie 500 watów. Może mieć mniej. Gain we wzmacniaczu ograniczy moc do potrzebnej do wysterowania głośnika np. 250/300 wat.

Pamiętaj, że gain pozwala ustawić czułość wzmacniacza i nie jest potencjometrem regulującym głośność jak w radiu.

Kenwood jest OK. Dużo ludzi takie i inne tej firmy poleca. Są tanie, ale mają dobre parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@volvov40

Różnica jest.

2x40W dla 4 ohm;

2x60W dla 2 ohm;

1x120W w mostku 4 ohm.

Jest mały. Można go gdzieś fajnie schować, ale kiepsko u niego z filtrami. Ma tylko LPF dla 80Hz. Czyli bez HPF i LPF w radiu będzie słabo.

Jak słuchasz "delikatnie", to może być do sterowania małego (8' cali) subwoofera. Na przednie drzwi nie będziesz miał na nim możliwości odcinania na wooferach dolnego pasma (brak HPF). Dlatego przydaje się radio z oboma filtrami.

Tylko przypadkiem nie wyrzucaj go do kosza :wink: !

Link do Kenwood KAC-5201:

https://www.manualslib.com/manual/424110/Kenwood-Kac-5201.html#manual

Dla pewności podaję jego dane techniczne:

SPECIFICATIONS
Audio Section
Rated Power Output (4Ω 20Hz~20kHz) ........................................... 40W x 2 (0.08% THD)
(4Ω DIN45324, +B=14.4V) .................................................... 40W x 2
(2Ω 1kHz) .......................................................... 60W x 2 (0.8% THD)
Bridged Power Output (4Ω 1kHz) ..................................................... 120W x 1 (0.8% THD)
Max Power Output ................................................................................................ 250W x 1
Low-Pass Filter ......................................................................................... 80Hz (12dB/oct.)
Frequency Response (+0, -1dB) ....................................................................... 5Hz~50kHz
Signal to Noise Ratio ................................................................................................. 100dB
Sensitivity (Max.) ................................................................................. 0.2V (Rated Output)
Sensitivity (Min.) .................................................................................. 5.0V (Rated Output)
Input Impedance .......................................................................................................... 10kΩ
General
Operating Voltage ..................................................................... 14.4V (11V~16V allowable)
Current consumption (1kHz 10% THD) ......................................................................... 16A
Installation Size (W x H x D) .................................................................. 228 x 59 x 160 mm
(9 x 2-1/4 x 6-5/16 inch)
Weight ......................................................................................................................... 2.1kg

 

PDF z innej strony tego wzmacniacza, bardziej dokładny:

KAC-5201 - Hifi Vintage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak kolega z których sprawdzałem czy działa wzmacniacz przywiózł dla mnie od swojego syna bo syn subwoofer na wózek dziecięcy wymienił i zostawił u niego w garazu takie coś jbl gto 1214br za litrową butelkę polskiej wódki ha ha mam pytanie bo wyczytałem ze to jest 1200wat czy nie będzie za mocny do tego kenwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1x120W w mostku 4 ohm.

Jest mały. Można go gdzieś fajnie schować, ale kiepsko u niego z filtrami. Ma tylko LPF dla 80Hz. Czyli bez HPF i LPF w radiu będzie słabo.

Jak słuchasz "delikatnie", to może być do sterowania małego (8' cali) subwoofera

 

Nie słucham szczególnie głośno. Potrzeba mi czegoś co by uzupełniło pasmo. Gdyż po zrobieniu mazdy teraz jest delikatny niedosyt w Volvo. A że właśnie dzieki zalozycielowi tematu przypomniał mi się że gdzieś tam u mnie się podziewa. W takim razie trzeba będzie się za to zabrać. Dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaczorM5

W zupełności wystarczy.

A tak serio - wyszukiwarkę masz w małym palcu, czy raczej okazjonalnie coś szukasz?

Ta skrzynia, a raczej głośnik, dochodzi do orgaz...* już przy 300 W rms... więc wymaga uwagi przy głośniejszym słuchaniu.

@volvov40

Nie ma za co.

Też wcześniej mogłeś lepiej poszperać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK grzeczny_52 dzięki to jak kombinuje dobrze to ten głośnik ma 300w w RMS a mój wzmaczniacz 500w na mostku to bym musiał wzmaczniacz skręcić w imput sensitivity(V) to jest ten ( Gain ) jak myśle na mniej więcej w połowę żeby nie przesterować mam jeszcze pytanie bo zostają mi trzy pokrętła

B.M.S frequency (Hz) które mam na połowie ustawione

LPF frequency (Hz) tez jest na połowie

HPZ frequenc (Hz) tez mam na połowie

Mam je poprzestawiać

Dodatkowo na wzmaczniacz mam 4 przełączniki

Mono /stereo teraz mam na stereo

B.M.S /remote / off / +12 ja mam na +12

Filter. / HPF / off / LPF ja mam na LPF

Infrasonic / off / on ja mam na on

Mogę jeszcze prosić o pomoc w tych ustawieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain nie na mniej więcej połowę, a trzeba go ustawić pod napięcie RCA w radiu, to nie jest tak, że dajesz na połowę, to jest połowa mocy. Jakie radio tam jest w tym aucie ? Gain ma początek skręć na minimum, jeśli wszystko podłączysz, to w radiu nie włączaj podbić basu, loudnessów itp. Włącz muzykę taką, zazwyczaj jakiej słuchasz, podkręć radio do tego momentu, gdy głośniki grają najgłośniej Głośniki w tym przypadku podejrzewam, że grają pod radiem), ale bez zniekształceń, wtedy podkręcaj Gain do momentu, gdy bas będzie już wystarczająco mocny dla Ciebie, ale również subwoofer musi grać czysto, bez zniekształceń. Tak w skrócie.

 

 

BMS na minimum, LPF na 60 Hz, HPF na minimum (choć ten filtr nie działa przy włączonym LPG), przełączniki na Mono, BMS na Off, Filter na LPF, Infrasonic na On.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.dzięki Bogus1984 za wytłumaczenie radio w samochodzie to kenwood 4x50 skala głośnośći od 0-35 ja słucham do 30 bass na zero bez loudnes i bass surand.

Dzisiaj jestem umówiony z elektrykiem na podłączenie subwoofera do tej kostki ciekawy jestem efektu co to będzie

Kostka zamontowana wrażenia jak dla mnie są niezłe budą zaczepie ha ha syn mi powiedział ze ludzią na starość odbija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...