Skocz do zawartości

miernik dB


wilu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio sie kilka razy spotkałem z mierniczkiem z wyświetlaczem LED i zintegrowanym mikrofonem zabudowane w metalowej skrzynce z pomiarem do 150 dB czyli wychodzi na to ze nie jakas chalupnicza robota skoro w kilku roznych miejscach sie z nim spotkalem - czy ma ktoś jakieś namiary gdzie to nabyc ?

Niestety nie dysponuje fotka.

Z checia na wlasne potrzeby bym sobie zakupil bo ten ktory mam obecnie ma tylko do 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dbm 2 u mnie pzekłamuje o 1 db, od spodu obudowy jest mozliwosc "kalibracji" czujnika ale nie bawiłem sie w to bo zeby to dobrze ustawic to trzeba by miec termlaba.

za te pieniadze nie kupisz nic innego co mierzy cisnienie akustyczne.

zreszta jak pokazuje za duzo o 4 czy 1,5 db to wystarczy odjąc wynik i masz wynik bardziej zblizony do termlabowatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty dla niewtajemniczonych jak to wygląda:)

 

[ Dodano: 2009-07-04, 22:57 ]

Chłopaki jak macie dostep to niech ktoś zrobi test porównawczy , wrzuci zdjecia, i bedzie wszystko jasne,

myśle że taka rzecz się przyda.

u mnie porównanie było proste:

na termalabie nieoficjalnie 145,8

na dbm 2 146,8

post-1-1246740994.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nic szczególnego....

dwa stare12" JBL'e i monobloka PH-D2 i osprzęt

 

dla porównania napisze ze na tej imprezie - na tej samej nucie tym samym miernikiem byl mierzony Fi BTL 18" na Orionie -z wynikiem 145,1 a pozniej na innych nutach podbił do 145,7

 

takze satysfakcja wlasna jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie -istny old school juz

od lat lubie te marke acz u nas niektorzy twierda zawziecie ze badziew

a powiem ze leza ph-d3 w ilosci 2 szt a plynie ph-d10 ( wraz z miernikiem ) takze mam nadzieje ze ten obecny wynik nie zostanie na dlugo mim rekordzikiem :P

ale nie wiem czy w tym sezonie sklepie nową skrzynke

 

nota bene - wkrotce bede mial na sprzedaż mniernik DBM-2 bo tak sie zlozylo ze wyląduje z dwoma - takze jeden na sprzedaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

My też robiliśmy porównania omawianego miernika z oficjalnym miernikiem jakiego używamy w zawodach. Wygląda to tak, że przy niższych wynikach rozbieżność jest mniejsza właśnie ok. 1,5dB ale trafiło się parę razy nawet 2,5dB (bardzo istotne by przytwierdzić miernik w tym samym miejscu co na zawodach) Przy wyższych wynikach rozbieżność rośnie nawet do 4dB

Ogólnie tak naprawdę najlepiej przyoszczędzić i kupić sobie Term-Laba. Są u nas dostępne i coraz więcej poważnych graczy zaopatruje się w takowe. Koszt 3tyś. ale się szybko zwraca :zalamany::) - dla tych z głową do biznesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są u nas dostępne i coraz więcej poważnych graczy zaopatruje się w takowe

Ci "powazni gracze" pod koniec sezonu beda krecic wiecej niz ten mierniczek jest w stanie pokazac...- niektórzy juz kręcą

I tu takie pytanie... po co komu term-lab skoro nie zajmuje sie tym nawet na wpół profesionalnie i nieprzestępuje z nogi na noge nieumiejąc doczekac sie kolejnych zawodów??

I jeszcze jedno... po co komu term lab skoro piszemy o prostym i TANIM -chyba najtanszym dostępnym-(w porównaniu do terma) mierniku który mógłby miec przeciętny "kowalski"??

Trzeba chyba zejść na ziemie i spojrzec prawdzie w oczy - TO NIE USA tu nie ma w co drugiej chałupie termlaba- tu w co drugiej chałupie trza wągiel sciepywac na zima...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli moge - bo akurat nie szukałem tej info. - co wchodzi w skład oferowangeo przez Was zestawu za 3tys czyli 1 tys usd

 

a tak przy okazji DBM ma opcje kalibracji -czyli można go wykalibrowac względem Term Laba (po uprzednim wykalibrowaniu TL oczywiscie)

i wtedy porownac jaka bedzie roznica a z racji tego ze - jak gdzies tam wyczytalem- to ta sama ekipa projektowala to wyniki moga byc zbiezne oczywiscie TL jest lepszy czego nie neguje -większy zakres czy chocby ze wzgledu na sam wykres przebiegu częstotliwości i inne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...