Skocz do zawartości

zabezpieczenie uszkodzonego lakieru


Mocca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Sprawa jest taka. Po odebraniu auta z serwisu zauważyłem, że przednie felgi posiadają obdrapany lakier. Felgi od frontu są toczone natomiast ramiona na powierzchniach wewnętrznych są lakierowane na ciemny chrom i właśnie na tych wewnętrznych powierzchniach lakier jest obdrapany. Wygląda jakby ktoś chciał zablokować koło przy odkręcaniu poprzez włożenie między ramiona brechy. Obdrapanie ma postać placków średnicy ok 5mm. Lakierowanie fragmentaryczne nie wchodzi w grę i nie będę wyjaśniał dlaczego - po prostu złożoność felg to uniemożliwia - temat zbadany. 

To co chcę zrobić to zabezpieczyć uszkodzone fragmenty jakimś środkiem przed dalszym zadzieraniem się powłoki przy np. myciu karcherem itp.  Środek musi być przeźroczysty i bardzo przyczepny na gładkiej powierzchni, żeby sam nie odpadł. Co byście polecili? 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może środek ktory zabezpiecza powierzchnie przed graffiti. Jest on usuwany gorącą wodą pod ciśnieniem lub też z dodatkowym srodkiem do tego przeznaczonym. Musiał byś zbadać sprawe czy to zda egzamin na feldze :D

 

Edit:

Ewentualnie bezbarwny lakier taki jak do paznokci [emoji1]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy sam lakier będzie się trzymał. To wkońcu felga - kamienie, karcher, chemia. Lakiernicy mówią, żeby przeszlifować bo z gładkiego zejdzie. 

Myślę, żeby zrobić tak. Okleić taśmą felgę zostawiając tylko kwadrat z uszkodeniem. Papier 800 i ze dwie warstwy bezbarwnego. Tylko jak kupię w spreyu to jest bez utwardzacza, czyli tylko zakup lakier + utwardzacz i w pistolet. Dobrze kombinuje? i jakie robić przerwy między jedną warstwą a drugą, żeby mi w pistolecie nie zaschło i było dobrze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj się do mojej rady, nie kombinuj bo przedobrzysz. U mnie na przodzie maski robiłem zaprawki po kamykach i trzyma drugą zimę. Przed położeniem można delikatnie zmatować papierkiem

 

Link lakieru do zaprawek: http://allegro.pl/zaprawka-lakiernicza-audi-vw-lz7s-z7s-daytonagrau-i7039274033.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...