Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze wzmacniacza


vapman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo bym prosił jeśli mogę znawców tematu o doradzenie w wyborze wzmacniacza do Octavi III. Na tą chwile są głośniki w przodzie uDimension proxy m6, gwizdki prox m2, i chyba tyle. Teraz przyszedł czas na dołożenie wzmacniacz i skrzyni. Sub już jest -JL 12w3-2. I pozostaje dylemat między dwoma piecami- Morel MPS 5.950 lub JL XD 700/5v2. Całość poleci na fabrycznym radiu. Muzyka typowo pop, dance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam pierwszego wzmacniacza, ale seria XD jak najbardziej godna polecenia. Miałem XD 600/6 oraz mono 600/1 i sprawiały mi mnóstwo uciechy i frajdy te wzmacniacze, bardzo podobała mi się dynamika gry, żywa, naturalna.

No właśnie Morel ponoć całkiem nowy jakiś i cisza w necie na jego temat na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

... Jaki... dobrać wmzacniacz do dwóch... Blaupunkt GTB 1200 mkII... ?

Sprzedaj oba i kup jeden prawdziwy głośnik, później się zastanawiaj czym to zasilić.

 

Tak na marginesie, instalacja pradowa przygotowana? Czy będzie prąd sznurówkami szedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co zostane przy tych glosnikach. Prąd idzie z aku + i - kablem 3-żyłowym nie znam się zbytnio na tym dlatego powiem "domowym", dwie żyły na + i jedna na - (mam wzmak blaupunkt 255 ale nawet jednego glosnika nie ogarnia) chyba że coś spie***liłem przy podlączaniu bo patrze na allegro sprzedają takie tuby w zestawie z tym wzmakiem :/ . przy starym peiyngu 240w gra przyzwoicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd idzie z aku + i - kablem 3-żyłowym nie znam się zbytnio na tym dlatego powiem "domowym", dwie żyły na + i jedna na -

 

 

a ja poproszę o zdjęcie, może to być fajna sprawa edukacyjna :)   3x2,5 obstawiam (ale za to czysta miedź)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co zostane przy tych glosnikach. Prąd idzie z aku + i - kablem 3-żyłowym nie znam się zbytnio na tym dlatego powiem "domowym", dwie żyły na + i jedna na - (mam wzmak blaupunkt 255 ale nawet jednego glosnika nie ogarnia) chyba że coś spie***liłem przy podlączaniu bo patrze na allegro sprzedają takie tuby w zestawie z tym wzmakiem :/ . przy starym peiyngu 240w gra przyzwoicie.

Tu jest problem, nie znasz się, nie umiesz, nie chcesz się nauczyć, ale dłubiesz...

 

Rada: zacznij CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM I MYŚLEĆ,i zrób należycie instalację.

Wiesz ze + i - płynie "ten sam prąd"?

Taki trend wsadzić gówno byle jak i wymagać?

 

Chociaż bezpiecznik przy aku dałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lipa gra bo za wielkie spadki na bezpieczniku? O ile w ogóle przy samym akumulatorze jest??..;) Co do kabla to strasznie cienko, nawet do "tego wzmacniacza".. Na próbę można wszystkie 3 żyły potraktować jako plus. A na minus wyrwać jeszcze kawałek tego przewodu i masę wziąć z karoserii.. Nie pisząc już o 3 big..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurand87sca dzięki.

 

Biezpiecznik zwykły samochodowy

Za co dzięki? Za kolejny trefny pomysł z cyklu "patologia samochodowa"? Zamiast rozgrzebywać wszystko by wrzucić jeszcze trzy nitki, kup jak człowiek chociaż kable spawalnicze odpowiedniej grubości.

Na piece, suby pieniądze się znajdują jakoś, nawet na zbicie skrzynki (co pewnie na oko robiona i ze starej szafki), ale na kable to już szkoda wydać co?

Nie musi być drogo by było poprawnie...

 

Może lipa gra bo za wielkie spadki na bezpieczniku? O ile w ogóle przy samym akumulatorze jest??..;) Co do kabla to strasznie cienko, nawet do "tego wzmacniacza".. Na próbę można wszystkie 3 żyły potraktować jako plus. A na minus wyrwać jeszcze kawałek tego przewodu i masę wziąć z karoserii.. Nie pisząc już o 3 big..

Zastanowiłeś się zanim napisałeś? Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd? Chcesz mieć kogoś na sumieniu?

 

Można się pośmiać ostatnio :rotfl:

Ostatnio sporo "miszczów" się pojawia na forum;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym znał temat to nie potrzebowałbym kożystania z forum. Kabel zasilający kupiłem w sklepie dźwiękowym, krytyka przyjęta więc może ktoś odpowie na moje pytanie?

 

Wiem że dla większości lepiej kupić sprzęt i mieć z głowy, ja lubie pomajsterkować i zamierzam zrobić w swoim aucie jak najwięcej sam i tu nie chodzi o hajsl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym znał temat to nie potrzebowałbym kożystania z forum. Kabel zasilający kupiłem w sklepie dźwiękowym, krytyka przyjęta więc może ktoś odpowie na moje pytanie?

 

Wiem że dla większości lepiej kupić sprzęt i mieć z głowy, ja lubie pomajsterkować i zamierzam zrobić w swoim aucie jak najwięcej sam i tu nie chodzi o hajsl

Krytyka krytyką, tu chodzi o motywację, by zrobić to jak należy.

Łatwiej szukać przyczyn problemów później, o ile jakieś wystąpią.

A skoro nie znasz tematu, to może ktoś ma rację i dobrze radzi. Zacznij czytać i przyswajać wiedzę, w końcu temat poznasz (chyba);p

 

Zacznij od wymiany zasilania na np 25mm2 spawarkę, byle nie pseudo tanie gówno dedykowane, i nie jakieś magiczne rozwiązania.

A później zastanów się i podaj odpowiedzi na pytania: czego oczekujesz, czego słuchasz, co jeszcze masz zamontowane (i jak) w samochodzie i ile możesz na to wydać. Bez tego to jak wróżenie z fusów.

 

Ps. I nie kłam, bo to nie ładnie:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jestem nowy, właśnie założyłem konto, bo stwierdziłem a przynajmniej mam nadzieje, że ktoś tu jest ogarnięty w tematach ca. Zauważyłem też, iż gro ludzi wyśmiewa się i troluje zamiast pomóc a nie o to tu chodzi. Myślę, że żadna fala hejtu i nienawiści mnie tu nie spotka. Dawno temu w miarę ogarniałem te ca lecz gdy czasy się zmieniają już nie ogarniam nic. Chce złożyć coś do auta ale nie mam pojęcia co i jak. Załóżmy, że składam ca i kiedyś to w miarę ogarniałem i wiedziałem, że jeśli głośnik basowy ma 300rms to potrzebny taki sam wzmak a nawet ciut lepszy. Dziś nie ogarniam. Kolega ma wzmacniacz car power 750w z czego tam jest niby 500rms w mostku przy 4ohmach, koszt to jakieś 600zł. Dziś patrze na wzmacniacz i jest np 1200rms 1ohm, 800rms 2ohm oraz 400rms przy 4ohm. wychodzi na to, że jest słabszy a cena to 1500zł. Dlatego zawitałem na forum i chciałbym dowiedzieć się jakie wzmacniacze potrzebuje do mojego ca.

 

Front postanowiłem złożyć z czterech alpinów spg-17cs 165mm nie wiem czy to dobre głośniki ale słyszałem, że alpine robia dobrze swoje produkty. Gdyby miał ktoś lepszą propozycje to chętnie posłucham.

Subwoofer Alpine swr-1222d w zamkniętej obudowie

 

Teraz pytanie jaki wzmacniacze byłyby dobre co do tych zestawów. Dodam, że jeden wzmak pod cztery frontowe oraz jeden tylko do suba.

 

Pozdrawiam,

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zauważyłem też

 

Tego nie zauważyłeś? http://www.strefacaraudio.pl/topic/53279-jeste%C5%9B-nowy-wiec-tutaj-si%C4%99-witamy-czytaj-pierwszy-post/page-1

 

 

 


Front postanowiłem złożyć z czterech alpinów spg-17cs

 

Skąd taki pomysł ? Na forum chyba nie ma o nich opinii więc kupuj, testuj i opisz wrażenia. 

 

Jaki wzmacniacz do zestawu przedniego? Wiesz ile mamy takich tematów? Jednak chyba więcej mamy  tematów  o wzmacniaczach do subwoofera . Jak dobrać? Faq Nazara przeczytałeś? Czytałeś coś w ogóle ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że kiedyś bawiłeś się CA, a teraz nie ogarniasz i jest to dla Ciebie czarna magia?

A niby dlaczego?

Teraz jest znacznie łatwiej "rzeźbić" niż w dawnych czasach.

Głośniki masz przyzwoite i testuj. Napiszesz czy jesteś zadowolony czy nie. Tak jak napisał @powalla.

 

Znasz parametry głośników - poczytaj o wzmacniaczach stosowanych w instalacjach tu opisanych, opinie te plus jak i te minus. Robisz podsumowanie, szykujesz kasę i montujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine głośniki kaszana więc nie kupię. Poza tym w ca bawiłem się 15 lat temu i kiedyś wydaje mi się, że było prościej. Głośniki były czteroohmowe i i prosto było dobrać wzmaka. Dziś głośniki są różne począwszy od 1 ohm do 4 a nawet 8 ohmów. Skąd pomysł na 4 sztuki? W drzwiach są 4 otwory więc trzeba je zatkać. Kumpel miał w a3 4 sztuki i jak usłyszałem jak to gra to zwaliło mnie z nóg dlatego robie tak samo. Więc szukuje sie spora lektura do czytania.

A tak z innej beczki. to co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...