Skocz do zawartości

subwoofery do kina domowego


1grzecho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. proszę was o poradę w sprawie budowy subwooferów(myślę o dwóch sztukach) do kina domowego.
suby będą grały jedynie podczas filmów. Wcześniej miałem 10calowego Tiwa 250xs, a obecnie gra 10calowy głośnik samochodowy re audio 10sr.
w moich planach są dwie dziesiątki stx awx oczywiście w bass reflex albo dwie dwunastki mivoc AWM 124 również w br. 
pokój kinowy ma około 30metrów 4,20x7metrów. Jest ekran 110 cali i nagłośnienie onkyo 7.0
o napęd do subwooferów się nie martwie... będzię to końcówka klasy D-w zmacniacz DX-1000, także sobie napewno poradzi.
na głośniki chce przeznaczyć max 800zł.
czemu wybrałem akurat te suby? bo mają pochlebne opinie... oraz spełniają moje wymagania odnośnie objętości tzn. 2 suby do 50litrów każdy
co myślicie? dwie dziesiątki stx czy 2 dwunastki mivoca?
ja skłaniam się ku tym drugim.
a może macie lepsze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wielkość , niemiałem na myśli żadnego modelu, słychałem 15"klipch gotowca i jeszcze paru i przy tej wielkości pomieszczenia lepiej jeden większy. Chyba że Twój ampli ma wyjście na dwa suby i kalibruje je osobno to dwie 12" niebędą złym rozwiązaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał 10" (25cm) i w obudowie zamkniętej, więc biorąc pod uwagę Twoje wymagania to nie sugeruj się ta opinia (choć IMO miarodajną). Tej wielkości obudowa zamknięta to do kina tylko z korekcją jak dipole linkwitza. Potem jest 12" a my mówimy o 15". Ponadto do kina możesz myśleć o obudowie bass reflex. Bezkompromisowe zejście.

 

Porównaj ilość poruszanego powietrza w tym Daytonie (Sd x Xmax)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się logo w moim avatarze ale znajomy robi dość wysokiej klasy h.a. i na suba bardzo sobie ceni Vibe Space v4, jego klienci również ;) Żeby nie było, że chodzi o kolumny z desek zbite to wrzucam link z jednym projektem:

 

http://www.manufaktura-mk.pl/galeri-kolumn-hi-fi-i-hi-end/6mod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwie to podpowiedziałem Ci złą wersję - HO zamiast HF.

 

Z ciekawości zasymuluj sobie Mivoca i Daytona w wersji HF: https://www.parts-express.com/dayton-audio-rss390hf-4-15-reference-hf-subwoofer-4-ohm--295-468. 

Dayton może być w zamkniętej. Zobacz ile powietrza ruszą 2x12 Mivoca i 1x Dayton 15"HF. 

Co do kina domowego i h.a. - zerknij sobie na audiostereo i poczytaj o daytonach z tej serii: poziom zniekształceń i liniowość zawieszeń. Co do Mivoca to nawet nie ma takich danych. 

 

Tyle ode mnie. Reszta to Twój wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzicie że 1x15 będzię lepszym wyborem niż 2x12 mivoca?

A Phase Linear Thriller Pro 15? https://www.hifilager.de/car-hifi/lautsprecher-subs/din-380/phase-linear-thriller-pro-15-15-38-cm-subwoofer-500-watt-max-neu/a-958/

Akurat moge mieć go za grosze...

To co mi się rzuca w porównaniu z daytonem to phase ma efektywność rzędu 93db, a dayton jedynie 88db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się pogodzić zejścia, ilości przesuwanego powietrza i do tego małej obudowy z efektywnością. Znajdź sobie wzór na efektywność głośnika i zobacz dlaczego.

 

VAS przy twoich wymaganiach też mały nie będzie.

P.s. Dayton ma 91,2 dB 2.83V/1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...