Skocz do zawartości

RCA DIY - problem


kris-lodz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Napisano dziś, 22:40

 

Nie wątpię, że ktoś, kto wydał 8 k PLN na 1 m interkonekta powie, że to cudowny przewód, wprowadza tyle och i ach, że wart każdej złotówki :hyhy: Nie przyzna się, że tyłek szczypie po zakupie :rotfl: Cieszę się, że jednak jestem głuchy jak mikrofon z pewnego testu sygnałówek za 8 zł, 80 zł i 8000 zł za 1 metr :wink:

 

Boguś, mikrofon jest głuchy jak auto ubera ślepe.

 

Ciekawe jak chcieli zmierzyć to mikrofonem , może wymieniając kabel do niego

 

A teraz wbije Wam patyczek w mrowisko , "brzmienie" kabli sygnałowych to głównie kwestia miernego wyjścia RCA

 

 

Dużo ludzi chce wytłumaczenia "matematycznego" czyli im dana wartość będzie wyższa tym będzie lepszy dźwięk - tu tak nie działa.

 

Wszyscy słuchamy prądu, który biegnie po cynie, kablach, kondensatorach i na końcu jest przetwarzany na sygnał akustyczny - muzykę.

 

To jak to działa ? czy obok prądu jest tam jeszcze coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ciekawe jak chcieli zmierzyć to mikrofonem , może wymieniając kabel do niego

 

Mówię o prostym teście, czyli wszystkie inne elementy były te same, zmiana następowała tylko na RCA. Na mój rozum, to jeśli ktoś twierdzi, że góra na jakiś tam kablach zrobiła się bardziej detaliczna, bas stał się bardziej konturowy, a średnica pełniejsza, to na wykresie po prostu ma być tego odzwierciedlenie. Nie było, wykresy wyglądały, jak by ktoś użył kalki, więc :wink2: Nie wchodzę już w dalsze dyskusje, jeśli ktoś słyszy grające przewody - OK, auto podczas jazdy to ogólnie wyśmienite miejsce odsłuchowe  :hyhy:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o prostym teście, czyli wszystkie inne elementy były te same, zmiana następowała tylko na RCA. Na mój rozum, to jeśli ktoś twierdzi, że góra na jakiś tam kablach zrobiła się bardziej detaliczna, bas stał się bardziej konturowy, a średnica pełniejsza, to na wykresie po prostu ma być tego odzwierciedlenie. Nie było, wykresy wyglądały, jak by ktoś użył kalki, więc :wink2: Nie wchodzę już w dalsze dyskusje, jeśli ktoś słyszy grające przewody - OK, auto podczas jazdy to ogólnie wyśmienite miejsce odsłuchowe  :hyhy:  

 

Nie wiem co ktoś chciał osiągnąć , ale pomiary mikrofonem z całą pewnością nie są dobrym dobrym sposobem  do obserwacji zmian jakie mogłoby wnieść okablowanie.

Wymień wzmacniacz i zmierz tą metodą zmiany , a potem wyciągnij wnioski .

 

Inaczej wzmacniacz średniej klasy posiada liniowość w paśmie akustycznym ( 20 -20000 Hz ) na poziomie 0,2 dB , jak chcesz zmierzyć różnicę mikrofonem , lub o jakiej klasie mikrofonu i osprzętu pomiarowego mówisz , do tego czy jesteś w stanie w istniejących warunkach spowodować powtarzalność pomiarów z taką dokładnością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Oj tam zaraz g...burzę  :-)

Przecież nikt nikogo nie zmusza i nie mówi czym ma podpinać sprzęty .

Mnie nie boli co tam kto sobie montuje,jego sprawa i sam wie ile  funduszy na co  warto przeznaczyć .

Luźna dyskusja ,wymiana  swoich spostrzeżeń . 

Zdrowy rozsądek to klucz jak zawsze .

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...