Skocz do zawartości

RCA DIY - problem


kris-lodz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

w związku z różnymi problemami w torze sygnału i pracami, które w końcu postanowiłem porobić (posprzątanie bajzlu po byle jakim poskładaniu wszystkiego przez zaprzyjaźniony zakład CA), zrobiłem sobie kabelki RCA i mam pewien problem.

 

Pacjent:
Cordial CMK 222 + Neutrik REAN

 

Proces przygotowania:

1. zdjęcie izolacji, zwarcie oplotu ekranu z niebieską żyłą (od strony źródła dźwięku)

cordial_11.jpg
 
2. założenie termokurczki i zalutowanie 
cordial_1.jpg
 
3. przylutowanie wtyków i skręcenie
cordial_finish.jpg
 
 
Wszystko fajnie, ale...
PROBLEM:
3 kable działają poprawnie, zero zakłóceń (kable puszczone fotelami), po podłączeniu czwartego przychodzi buczenie i gwizd alternatora...
Wszystkie kable zarobione w taki sam sposób.
 
Co może być przyczyną? Czy warto przelutować raz jeszcze felerny kabel? Czy podłączanie oplotu tylko od strony odtwarzacza faktycznie wpływa znacząco na
niwelowanie zakłóceń, czy też lepiej zalutować ekran z obu stron?
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

generalnie masa jest po obu stronach, natomiast ekran zewnętrzny podłączony jedynie od strony źródła. Na chłopski rozum tworzy to "płaszcz" przeciw zakłóceniom i unikasz ewentualnej pętli masy (tego pewien nie jestem, proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu zwiera się tylko z jednej strony ekran a nie z dwóch ?

 

 

W ten sposób tworzysz przewód sygnałowy kierunkowy. Lepsze do tego zabiegu są kable z dwoma oplotami i jedną żyła gorącą. Jeden oplot służy jako masa RCA/ekran a drugi ( zewnętrzny ) jako sam ekran.

http://redsmusic.pl/wp-content/gallery/kable-na-szpuli-kabel-instrumentalny-ins101/schemat%20budowy%20kabla%20studio.jpg

PS. Treść nie zawiera promowania produktu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób tworzysz przewód sygnałowy kierunkowy. Lepsze do tego zabiegu są kable z dwoma oplotami i jedną żyła gorącą. Jeden oplot służy jako masa RCA/ekran a drugi ( zewnętrzny ) jako sam ekran.

http://redsmusic.pl/wp-content/gallery/kable-na-szpuli-kabel-instrumentalny-ins101/schemat%20budowy%20kabla%20studio.jpg

PS. Treść nie zawiera promowania produktu :P

 

a ja się cały czas zastanawiałem przed zakupem, czy wziąć mikrofonowy, czy instrumentalny i w końcu wybór padł na mikrofonowy (wyczytałem na innych forach, że nie ma różnicy).

Czyli uważasz, że instrumentalny byłby lepszy? (nie będę kupował i lutował nowego tak czy siak :D )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to szkoda ;-)

 

Instrumentalny nie byłby lepszy.

On jest lepszy .

 

Nie trzeba było czytać na innych forach tylko zgłosić się do mnie .

 

Nie do końca jest to stworzenie przewodu kierunkowego.

 

No lepszy, bo ma fajniej zrobione ekranowanie, ale nie widziałem żadnego takowego w rozsądnych na moje potrzeby cenach :( Za Cordiala zapłaciłem 3,6 z metra, mam nadzieję, że będzie się lepiej sprawdzał od gotowca hollywood'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był podobny problem jak wymieniałem ampire 100.4 na 200.4, po wpięciu czwartego RCA gwizdało i szumiało. Problemem była słaba masa od akumulatora do budy (stary samochód, masa była jakoś 8mm), zrobiłem Big3, poprawiłem masę wzmacniacz > buda i pomogło. Nie ma nic o Twojej instalacji prądowej, może masz dobrą masę/big3, może nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był podobny problem jak wymieniałem ampire 100.4 na 200.4, po wpięciu czwartego RCA gwizdało i szumiało. Problemem była słaba masa od akumulatora do budy (stary samochód, masa była jakoś 8mm), zrobiłem Big3, poprawiłem masę wzmacniacz > buda i pomogło. Nie ma nic o Twojej instalacji prądowej, może masz dobrą masę/big3, może nie.

 

Nie ma, bo jeszcze jej nie przerobiłem ;) Obecnie mam wszystko na kablach hollywooda 21mm^2, akku w bagażniku, także + wpięty pod akku, masa wzięta z głównej masy budy. 

W pudle czekają spawary 50mm, bezpiecznik ANL i rozdzielacze. Wczoraj zbudowałem mały stelaż pod wzmacniacze z mdfu, muszę go jeszcze obić. Jak porobię wszystko, to pewnie się pochwalę ;)

Ciężko u mnie z czasem, bo niedawno 2-gie dziecko się pojawiło na pokładzie, a pierwsze też mało samodzielne jeszcze ;)

 

U mnie raczej wina kabla - na holly nie mam takiego gwizdu i szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie masa jest po obu stronach, natomiast ekran zewnętrzny podłączony jedynie od strony źródła. Na chłopski rozum tworzy to "płaszcz" przeciw zakłóceniom i unikasz ewentualnej pętli masy (tego pewien nie jestem, proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę)?

 

Raczej się nie mylisz http://www.fizyka.umk.pl/~korcala/Ekranowanie.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...