Skocz do zawartości

Jak podpiąć głośniki i subwoofer pod wzmacniacz plus kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

powie mi ktoś jak podpiąć głośniki crunch gti 6.2c do wzmacniacza pioneer gmx624.

i jak podpiąć tubę aktywną blaupunkt gtb8200 do tego wzmacniacza

jak tweetery podepnę odwrotnie + - do zwrotnicy to nic nie stanie się? bo nie są oznaczone 

na zdjęciu połączyłem kable do przedłużenia o różnej średnicy, nie będzie problemu ?

post-17405-0-45214700-1515771205_thumb.jpg

post-17405-0-90186500-1515771288_thumb.jpg

post-17405-0-06922000-1515771587_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj podstawy...

Z tego co wiem to tuba/sub aktywny ma własny wzmacniacz i podłączaż tylko rca od radia i zasilające.

A głośniki masz opis na wzmacniaczu analogicznie wzmacniacza +do + głośnika. - wzmaniacza do - głośnika bridge to mostek. TW musi mieć zwrotki lub kondensator bo inaczej poleci z dymem jak podlaczysz odwrotnie + z - głośnika to będzie grał w przeciw fazie. FAQ Nazara poczytaj lepiej. Albo zleć komuś ogarniętemu montaż...

W schemat w Google 1min.

post-16455-0-02458700-1515780169_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tuba aktywna i jest w niej wzmacniacz wbudowany. widziałem ten schemat. teraz mam podpiętą tubę do rca w radio. ale trzeba będzie teraz podpiąć wzmacniacz przez rca do radia ale jak połączyć tubę ze wzmacniaczem? też tylko kablami rca czy jak ?

w tweeterze właśnie nie mam oznaczone + -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałeś dokładnie front wzmacniacza, tj. od strony RCA i systemów regulacji?

Jak obejrzałeś, to nie powinieneś mieć problemów z podłączeniem swojej tuby.

RCA w radiu (nie podałeś modelu) jest jedno na sub, czy dwa - na przód i sub oddzielnie?

Bo ten wzmacniacz ma 4 kanały i szkoda tego nie wykorzystać.

Tu masz link do wazmacniacza:

https://www.manualslib.com/manual/829879/Pioneer-Gm-X624.html?page=21#manual

A tu do swojej tuby w języku polskim:

http://www.blaupunkt.com/uploads/tx_ddfproductsbp/GTb8200A_print_01.pdf

 

Wzmacniacz Pioneer'a jest znacznie lepszym rozwiązaniem i nie brałbym pod uwagę wzmacniacza w tej tubie, a wykorzystałbym obudowę z głośnikiem i zasiliłbym całość ze wzmacniacza Pioneer'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli od TW to jeden masz gładki a drugi z czerwonym paskiem? Jeżeli org przewody to tak powinno być. Ja w AS miałem tak że ten z czerwonym paskiem od TW był +. A po za tym jakiś manualna pewnie na necie jest od tych głośników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radia do wzmacniacza pod in Put.

Z out Put wzmacniacza pod skrzynie (musisz mieć druga parę przewodów rca by połączyć) A remonte musisz rozdzielić na dwa czyli tak aby był do skrzyni i do wzmacniacza bo inaczej któryś Ci się nie uruchomi.

A no i jeżeli byś chciał wykorzystać wszystkie kanały wzmacniacza to przydał by Ci się rozdzielacz Rca typu Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pilot basu na kablu do tego aktywnego suba? Jesli nie masz to czeka Cie zmiana radia na takie z minimum 2 parami rca.

Nie masz pilota. Szukaj innego radia.

 

 

 

Nie mam pilota do basu. Taniej wyjdzie jego kupno niż nowego radia

 

 

Ten model nie posiada takowego.

 

 

 

Taniej wyjdzie jego kupno niż nowego radia

 

 

Kupno np. takiego https://centrumaudio.pl/piloty-do-wzmacniaczy/6429-interfejs-adapter-regulujacy-sygnal-do-subwoofera-cl-020062.html  wiązałoby się z kupnem  dodatkowych rca.

 

Podłącz suba po hi-input pod przednie głośniki i będziesz miał sterownie suba faderem.

Najprościej i najlepiej przerób suba na pasywny i podłącz pod gmx'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rca z radia które były podpięte do suba, przepiąłem do wzmacniacza - teraz spróbowałem jak na zdjęciu.

w radio mam tylko jedno wyjście rca.

jak kostkę wepnę do radia to działają dwa fabryczne tylnie głośniki. 

ale te ze wzmacniacza ciągle nie grają. 

bezpieczniki są ok i świeci sie na czerwono także żyje

post-17405-0-92805800-1515862605_thumb.jpg

post-17405-0-26275200-1515862703_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje jak świec na czerwono to ten wzmacniacz to trup;/ i nie ma co dalej z nim kombinować ew dać do elektronika i niech zrobi diagnozę. Wyliczyć koszt naprawy czy się opłaci...

P.S

Według ostatniego zdjęcia zasilanie masz dobrze podłączone i sygnałowe tez tak samo głośnikowe ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...