Skocz do zawartości

Wooferki do duzych drzwi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

dobra 8 robi robote ale dobra nie jakas za 700zł

 

Mam 8" ktora polozy nie jedna 10" i co w zqiazku ztym ze kosztowala 300zl. Nie myl pojec i nie ma co polecac skoro systemu nie ma a my polecamy wszystko tylko co z tego jak nie znamy preferencji i wogole niczego po za "duzymi drzwiami" a autor sam nie wie co chce bo bladzi po wypowiedziach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzielę się tutaj jako zainteresowany.

Może i jestem od niedawna na forum audio poświęconym tematyce dźwięku w samochodzie ale z muzyką i sprzętem obcuje od parunastu lat.

Od tych parunastu lat - mowie o sprzęcie domowym - przerzuciłem bardzo dużo sprzętu domowego, od jasnych i szczegółowych przez ciemne i mało detaliczne systemy.

Obecnie zestawiłem sprzęt w domu - stereo - jako najbardziej mi pasujący. 

Wzmacniacz gra charakterem, ciepły, muzykalny, dobra podstawą niskiego środka bez straty na szczegółach i zbędnej natarczywości.

Kolumny detaliczne, szczegołowe z dobra kontrolą basową, z szeroką sceną oraz namacalnym planem. 

Dopinając do tego kondycjoner, okablowanie sygnałowe, głośnikowe i zasilające z odpowiedniej półki gra dość zacnie.

Słucham z cd ale często mi się zdarza grać z 24 bit FLACów przez DAC w CD

 

 

Cały system gra wciągająco, muzykalnie i nie męcząco. Za wysokie tony odpowiedzialny jest przetwornik magnezowy, za średnicę tytan a za bas szybkie aluminium. Całość z ciepłym wzmacniaczem z dużym prądem spoczynkowym spisuje się wyśmienicie.

Obecnie prowadzę pracę na poziomie dostosowania akustyki swojego pokoju ponieważ robiąc pomiary okazało się ze mam rezonans na 27 Hz a tym samym na parzystych harmonicznych 54 Hz itd...

Deelay przy 27 hz to jakieś 0.8 sek więc sporo.

W chwili obecnej wstawione 4 szt rezonatorów strojonych na pierwszy rezonans - po wstępnych pomiarach opóźnienie spadło do 0.4 sek.

Nie jest idealnie ale poprawiła się kontrola basu w całym paśmie, brak dudnienia i różnobarwny bas.

 

Chcąc przenieść trochę frajdy ze słuchania muzyki podczas jazdy zgłosiłem się do was.

Jako że z car audio jestem zielony zdaję się na waszą wiedzę i praktykę.

Budżet nie jest jakiś mega wysoki ale sądzę że rozsądnie wydane 2 tyś zł na system 3 way zagra lepiej jak obecnie posiadane w aucie standardowe głośniki.

 

 

Jeśli chodzi o gusta muzyczne - nie wiem czy pasuję do tego forum ale słucham m.in.

Dire Straits

Celine Dion

Madonna,

Kenny G

Marcin Nowakowski

Michael Jackson

 

i wiele wiele innych POP-owych kapel z lat 80, 90

 

Auto Peugeot 3008 z radiem RNEG

Posiadana CAR elektronika to na razie MATCH p82dsp który niestety będzie spięty po Hi wejściu.

 

To tak w skrócie. 

Czekam na info jeśli rozwiązałem niejasność z ostatnich wpisów. czekam na sugestię poradę i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ze ogarniasz cos z grania tylko ze w domu. To powinno ci pomoc w zrozumieniu naszych wypowiedzi. Trzeba bylo odrazu ta informacje napisac i duzo by pomoglo. Powiedz tylko czemu chcesz isc w 3 drogi na starcie nie majac doswiadczenia w CA.?

Nie neguje tego tylko pytam z ciekawosci.

Budget powiedzmy ze ok choc moze byc ciut malo.

I nadal podtrzymuje spotkanie , bo wypisywanie tutaj co jest lepsze jest bez sensu, nie bedziemy sie licytowac bez "wiedzy"Twojej w sesie kierunku jaki chcesz uzyskac w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc chcę iść w 3 drogi aby mieć scenę zlokalizowaną tam gdzie powinna być - na szybie, masce czy jak to wy tam określacie.

Zapewne nie ja będę montował i nie ja będę stroił. Więc moje doświadczenie w CA a raczej jego brak nie ma tu chyba znaczenia.

W aucie jeśli chodzi o preferencję chciałbym.

System przedni mieć z dobrą kickiem na woferze bo to jednak nadaje rytm w utworach. 

Za jakiś czas przyjdzie moment na suba max 25 cm w kole zapasowym z dodatkowym wzmacniaczem sterowanym przez procesor z matcha i wyjscia chinch z matcha.

Sub także szybki z dobrą kontrolą i rytmem. Może być w BR ale preferuję obudowy zamknięte

Na chwile obecną chcę skupić się na przodzie...

 

Z cd słucham lepiej zrealizowanych płyt - większość to japońskie wydania albo xrcd po remasterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co chcesz uzyskac ale co auto to inne zmienne i kazdy zestaw inaczej zagra. Takze ciekawe co reszta napisze bo wg mnie to juz tylko zostalo u ciebie posluchanie X systemow w celu ukierunkowania i skladania klockow.

Dokladnie tak... Wiem jak gra scan, wiem jak jest prądożerny wiec nawet w niego nie celuje D klasa z 55 watami.

Innych marek Nie znam stad moje rozpaczliwe szukanie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podchodzisz w sposób że nie będziesz stroił ... Weź pod uwagę że warsztaty zazwyczaj mają swoje sprawdzone połączenia poszczególnych elementów i nie chcą montować zakupionych elementów przez właściciela

 

Trzy strony tematu i tak naprawdę przemaglowane praktycznie wszystkie modele glosnikow, a wnioski mizerne

 

Punktowy, kontrolowany, różnorodny bas to jedno z trudniejszych zadań ...

 

Przy kwocie jaka podałeś to nawet się nie zbliżysz do opisanego poziomu z domu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podchodzisz w sposób że nie będziesz stroił ... Weź pod uwagę że warsztaty zazwyczaj mają swoje sprawdzone połączenia poszczególnych elementów i nie chcą montować zakupionych elementów przez właściciela

 

Trzy strony tematu i tak naprawdę przemaglowane praktycznie wszystkie modele glosnikow, a wnioski mizerne

 

Punktowy, kontrolowany, różnorodny bas to jedno z trudniejszych zadań ...

Tak wiem że nie jest to prosta sprawa.... Ale nie mając wiedzy i praktyki wogóle jej nie uzyskam.... Może ktoś z forum z mojej okolicy zgodzi się na montaż z uwzględnieiem moich preferencji i ewentualnie korekt podczas odsłuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się kilka spraw nie klei... wiesz co chcesz, ok fajnie... ale CA to niestety nie HA.

Biorąc pod uwagę budżet na głośniki, w dodatku używane, celujsz w całkiem wysoką półke... i match niestety ale się spoci.

Dla Ciebie to P-SIX byłby odpowiedni.

W samochodzie granie robi napęd, montaż i strojenie... głośniki to przy tym sprawa drugorzędna.

Francuzy mają bardzo miękką blachę i można mieć tylko nadzieję że planujesz coś więcej jak przylepienie mat...

Jeżeli nie masz doświadczenia to drzwi musi zrobić ktoś na prawdę kumaty. I jeżeli ma to być jakiś warsztat CA to najgorsze co możesz zrobić już zrobiłeś... zakupiłeś sprzęt (nieodpowiedni) i o rady pytasz na forum. 

Pod matcha jeżeli coś ze scana to tylko najniższa seria automotive... charakterem bardzo podobne do MP albo właśnie wspomniane 5.16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...