facebook

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zaprojektowac glosnik do bagaznika z przegroda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 archi-85

archi-85
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 18:53

Mam audi 80 b1 i mam w niej glosnik w skrzyni zamknietej ale nie kestem pewien czy odpowiednio to zrobilem.

Jak powienien byc zamontowany glosnik w takim aucie?przodem do blachy i siedzenia? Czy tylem? Lepsza skrzynia zamnknieta czy br?
Jak br to gdzie skierowac otwory? Jak ja zaprojektowac?
Czy moze wyciac troche blachy?albo zrobic otwory na podszybiu?

Jest jakis spec ktory by zrobil taki projekt?
Tak mam aktualnie.

Załączone pliki

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:D

#2 Demondemidi

Demondemidi
  • Użytkownik
  • 1667 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 20:32

Głośnika to ty raczej projektować nie chcesz tylko ewentualnie skrzynkę do niego ;) Przy takiej zabudowie bardzo możliwe, że suba ledwo słyszysz... Jest w bagażniku który szczelnie odgrodziłeś od kabiny i zapewne więcej go słychać na zewnątrz niż w środku :D Patentów na takie zabudowy jest kilka przy czym bandpass jest chyba jednym z lepszych rozwiązań w takiej sytuacji bo możesz zachować ładny wygląd zabudowy ale grać do kabiny a nie w plener ;)

Dla przykładu trzy fotki... Pierwsza to br ze ścianą po przekątnej za kanapą i wylotem w podłokietniku, druga to bp z wylotem w podłokietniku a trzecia to bp z wylotami w półce ;)

Załączone pliki

Robię hałas... Ale z klasą ;) Vectra - off, przprzynajmniej teraz

Caravan - Kenwood kdc-6047u-> Rodek 2180A-> EDGE EDPRO8X-E6, EDPRO22T-E4 | Taramps Bass 12k->  EDGE edx18d1spl -> 147dB | Altek 140A+BIG3-> 68Ah (pod maską), 100Ah (w bagażniku)

#3 mastah22

mastah22
  • SCA Team
  • 13953 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 20:42

Tutaj musisz jedak dobrze dobrac port, bo kierowanie br do kabiny czesto skutkuje tym ze slychac swist powietrza.
Jesli masz podlokietnik jak panowie w e36 to glosnik w podlokietnik a br w bagaznik, to jest dobra opcja. Ale w przyp calkowitego odgrodzenia tak jak u Ciebie, warto by choc w półce miec zamaskowane polaczenie z kabina.

Generalnie tak jak masz teraz mimo odgrodzonego bagaznika cos tam musi sie przenosić co? Choc to jest wlasnie ta "wioska" ktorej sie zawsze obawialem gdy nachodzily mnie po pijaku mysli o zabudowaniu 125p. Dziwne spojrzenia ludzi ktorzy na ulicy slysza grajacy bagaznik glosniej niz ja.

Pierścienie montażowe,pierścienie ozdobne z maskownicami. Skrzynie dla subów pod żądany wymiar? Zapraszam.

Potrzebujesz usług CA na najwyzszym poziomie w okolicach Warszawy, uderz do Raadka.

#4 Demondemidi

Demondemidi
  • Użytkownik
  • 1667 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 20:43

Nikt nie mówił, że będzie łatwo :D

Caravan - Kenwood kdc-6047u-> Rodek 2180A-> EDGE EDPRO8X-E6, EDPRO22T-E4 | Taramps Bass 12k->  EDGE edx18d1spl -> 147dB | Altek 140A+BIG3-> 68Ah (pod maską), 100Ah (w bagażniku)

#5 archi-85

archi-85
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 20:49

[/quote]

Generalnie tak jak masz teraz mimo odgrodzonego bagaznika cos tam musi sie przenosić co? Choc to jest wlasnie ta "wioska" ktoralej sie zawsze obawialem gdy nachodzily mnie po pijaku mysli o zabudowaniu 125p. Dziwne spojrzenia ludzi ktorzy na ulicy slysza grajacy bagaznik bardziej niz ja.

Cos tam slysze ale przerabiam cala zabudowe bo mi sie wzmacniacze nie mieszcza i zawsze mozna poprawic.
Jest ktos na forum kto by zaprojektowal cos?
Glisnik to re audio se12

#6 mastah22

mastah22
  • SCA Team
  • 13953 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 21:21

Nie sadze zeby tu znalazl sie ktos kto by Ci kompleksowy projekt o...lil.
Na FB znajdziesz Mateusza Jaworskiego ktory sprzedaje projekty skrzyń.
U nas znajdziesz kolegów którzy sa w stanie pomóc, ale nie wiem czy ktos z nas tu opracowuje kompleksowe projekty zabudow.

Pierścienie montażowe,pierścienie ozdobne z maskownicami. Skrzynie dla subów pod żądany wymiar? Zapraszam.

Potrzebujesz usług CA na najwyzszym poziomie w okolicach Warszawy, uderz do Raadka.

#7 archi-85

archi-85
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 21:27

Ok szukam na fb

#8 malutki

malutki
  • Użytkownik
  • 1272 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 22:39

Może Michal / MW91 by się tym pobawił

N7 - A/D/S - Morel - Gladen - Phoenix Gold

#9 Demondemidi

Demondemidi
  • Użytkownik
  • 1667 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 22:52

Ja bym w tym przypadku poszedł w dyskretne otwory w tylnej półce i br z głośnikiem w tą półkę skierowanym (oczywiście odpowiedni odstęp między skrzynią i półką) wtedy od strony bagażnika można dać plexi i z tyłu ładnie a w środku gra ;) Ósemka z podobnym rozwiązaniem pobiła nawet w bb2 auta robione konwencjonalne ;)

#10 archi-85

archi-85
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 21:01

Taka propozycja od mateusza. Wylot do srodka auta

Załączone pliki

• Załączony plik  pict.png   8,87 KB   9 Ilość pobrań

#11 mastah22

mastah22
  • SCA Team
  • 13953 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 09:17

Bp 4 rzedu. Fajny patent, bedziesz mogl pozwolic nawet n...emu kumplowi pokatować suba :)

#12 archi-85

archi-85
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 12:34

Ktorego kumpla masz na mysli?

#13 mastah22

mastah22
  • SCA Team
  • 13953 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 13:07

Obojetnie :) skrzynia bp ma te zalete ze bardzo trudno jest spalic glosnik :)

#14 archi-85

archi-85
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 21:19

Projekt w trakcie. Podziekowania za namiary.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych