Skocz do zawartości

Stłumione FM - SONY XAV-AX100


kris-lodz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

jakiś czas temu zmieniłem ori radio na Sony XAV-AX100 i mam dość dziwny problem. Mianowicie jakość radia FM jest strasznie słaba.

Momentami gra przyzwoicie, po czym dźwięk robi się przytłumiony, tak jakby HPFem obiciąć całą górę. Na ori alpine (BMW Business CD)

grało normalnie - całkiem ładnie, jak na FM. Kabel antenowy wpięty mam za pomocą przejściówki z Fakry do DIN.

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zadno z ustawien nie ma na to wplywu bo skoro na poczatku jakis czas gra dobrze...?

myślę że ustawienia są ok, a gra wybiórczo... potrafi pograć 10 sek fajnie, po czym 20 stłumić i nagle znowu jakiś czas normalnie. Inne źródła grają poprawnie przez cały czas.

Zacząłem się zastanawiać nad tą przejściówką z fakry, czy to może mieć jakiekolwiek wpływ?

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie radio przeszukuje z trybu stereo na mono i dlatego słyszysz różnice w głośności, na wszystkich stacjach masz ten sam objaw? Spróbuj na jakiejś lokalnej o dobrym sygnale. Może antena ma jakiś wbudowany wzmacniacz i potrzebuje zasilania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie radio przeszukuje z trybu stereo na mono i dlatego słyszysz różnice w głośności, na wszystkich stacjach masz ten sam objaw? Spróbuj na jakiejś lokalnej o dobrym sygnale. Może antena ma jakiś wbudowany wzmacniacz i potrzebuje zasilania.

niestety ma wszystkich... antena na pewno ma wzmacniacz, ale wydaje mi się że niezależnie zasilany, aczkolwiek pewien nie jestem

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś ładowarki USB, zasilacze do kamer, HID w lampach itp. masz włączone?

 

No i faktycznie może to być wina braku zasilania na wzmaku anteny ( OEM radia mają to zaszyte w środku a do pozostałych zazwyczaj potrzebny jest tzw. "separator" ).

 

W mieście to antenę możesz sprawdzić od ręki. Odłączasz antenę od radia i do środkowego styku gniazdka w radiu wtykasz przewód o dł kilkudziesięciu cm. Powinno chodzić idealnie, jak jest lepiej niż na antenie samochodowej to wiadomo gdzie szukać problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakieś ładowarki USB, zasilacze do kamer, HID w lampach itp. masz włączone?

Kabel USB jedynie ten do radia idący, xenony mam ori, generalnie niezaleznie od wszystkiego dzieje się tak, jak pisałem wyżej, nawet przy wyłączonym silniku.

 

W mieście to antenę możesz sprawdzić od ręki. Odłączasz antenę od radia i do środkowego styku gniazdka w radiu wtykasz przewód o dł kilkudziesięciu cm. Powinno chodzić idealnie, jak jest lepiej niż na antenie samochodowej to wiadomo gdzie szukać problemu.

Ok, nie pomyślałem o takim eksperymencie, spróbuję zatem tak zrobić. Separatory widziałem że majątku nie kosztują. Myślałem że skoro gra, znajduje stacje, to raczej wzmacniacz wyklucza, ale faktycznie w miescie moze łapać z samego kabla

 

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...