Skocz do zawartości

Pierwsze audio, dylemat początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post dlatego z góry przepraszam jeżeli coś jest nie tak :). Z góry informuję też, że skorzystałem z wujka google oraz przeczytałem sporo wątków na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. 

Przechodząc do meritum posiadam citroena c5 i chciałbym w nim "udoskonalić" audio, bo to fabryczne jednym słowem jest do niczego.. 

 

Dlatego wykopałem spod "4ton" kartonów i innych gratów stare radio sony cdx m770 podpinam pod kostke ISO włącza się i działa, bajer jakieś radio mam z głowy.. 

 

Wygłuszenie, aktualnie przymierzam się do zakupu mat butylowych.

 

Głośniki i tu jest największy problem.. jedyne co wiem to jaki rozmiar, mam szukać tj .165mm i poza tym moja wiedza się urywa niczym sznurek którym tom próbował złapać jerrego.. ( hehe taki żarcik ) 

 

W wzmacniacz narazie nie będę inwestował ponieważ brak mi na to pieniędzy,  Pytanie jaką markę wybarać ? hertz, powerbass, helix ? czym właściwie się róznią i jakie polecacie ? co byście wybrali żeby to w miare zagrało 

 

Czego oczekuję - lepszych niskich tonów ( lepszych = żeby bass był badziej miękki miły dla uszu i w miare słyszalny przy małej głośności, zarazem żeby się nie popaliły przy podgłaszaniu :D )

wysokie tony z pewnością też mają dużo do życzenia dlatego w tweetery też trzeba zainwestować..

 

Mam nadzieje, że zostanę zrozumiany przez elite tego forum i jakieś porady zasięgnę... 

 

Budżet jaki w tym momencie dysponuje to ok. 1000zł 

 

Dziękuje i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj podstawy.... A następnie pomyśl o audio.

Np.

Dużo ludzi zaczynało od zestawu AMA bl + H/K mini do tego maty + dystanse i jakiś wzmacniacz + kable. Mooooże zmieścisz się w tym 1000zł jeżeli będziesz robił wszystko sam i kupisz używki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 


Wygłuszenie, aktualnie przymierzam się do zakupu mat butylowych.
Głośniki i tu jest największy problem.. jedyne co wiem to jaki rozmiar, mam szukać tj .165mm i poza tym moja wiedza się urywa niczym sznurek którym tom próbował złapać jerrego.. ( hehe taki żarcik ) 
W wzmacniacz narazie nie będę inwestował ponieważ brak mi na to pieniędzy,  Pytanie jaką markę wybarać ? hertz, powerbass, helix ? czym właściwie się róznią i jakie polecacie ? co byście wybrali żeby to w miare zagrało 
Czego oczekuję - lepszych niskich tonów ( lepszych = żeby bass był badziej miękki miły dla uszu i w miare słyszalny przy małej głośności, zarazem żeby się nie popaliły przy podgłaszaniu )
wysokie tony z pewnością też mają dużo do życzenia dlatego w tweetery też trzeba zainwestować..

Oczekujesz efektów które pod wspomnianym radiem są nieosiągalne. Max. ma to ok. 20W /kanał więc potrzebujesz wzmacniacza gdyż podłączając do tego markowe, separowane głośniki (załóżmy dysponujące 50 - 60W rms) uzyskasz dynamikę na poziomie ślimaka i bas porównywalny do puszczania bąków po fasoli. Nie pytaj o markę głośników bo ilu użytkowników tyle preferencji (zakładając, że mówimy o wyspecjalizowanych, znanych producentach car audio). Morel, Crunch, Focal, RF, itp. to pewne marki grające w danym przedziale cenowym na swój określony sposób który jednemu "podejdzie" innemu nie. Dysponując tym co wymieniłeś to niestety wiele nie jesteś w stanie zrobić. Ogólnie powiem Ci, że zostałeś lekko potraktowany. Mnie poturbowali za podobne, głupie pytania :-) ale niestety mają rację- czytaj, słuchaj i odkładaj kasę na coś konkretnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...