Skocz do zawartości

Brzmienie wzmacniaczy klasy ab


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam obecnie wzmacniacz hifonics thor xi i jestem niezadowolony z brzmienia tego wzmacniacza wcześniej była alpina 3542 grała częściej niż ten obecny. Chce kupić za 80e zapco ref 350 i tu pytanie czy ten wzmacniacz ma dobre brzmienie dodam że system który mam to rockford fosgate power t162s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuje Bóg wie też czego za 50e ale pisze że pod Alpina grali to częściej a co mi nie odpowiada to już tłumaczę przy muzyce mechanicznej jest wszystko ok ale gdy do gry wchodzi vocal czy też muzyka soul czy jazz sopran dosłownie krzyczy więc to mi nie odpowiada że z tego wzmaka nie jest on czysty dlatego też pytam co do zapco ref 350 gdyż mogę kupić za parę e jeśli brzmienie jego jest łagodne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w tym sęk jechac 200km po to by próbować to trochę mija się z celem tak zrobiłem poprzednio z hifonics thor xi zaplacilem stracilem czas i klapa sie to zakonczylo może do suba jest ok ale na front to nie bardzo a byłem przed decyzją hifonics czy Alpina mrv1000 v12 i pytałem ale nikt nie odpowiedział nie wążne to już historia teraz właśnie chodzi mi o to czy wzmacniacz zapco będzie dobrym wyborem lub podajcie inne propozycje czego można szukać do 120e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

znasz znaki interpunkcyjne? Proszę, zacznij stosować.

EOT

 

a wracając do zapco, to generalnie są ciekawe wzamcniacze.  poszukaj informacji o tej serii, pomiędzy modelami nie powinno być znaczących różnic. swego czasu interesował mnie model 650.6 ale u mnie wygrały PG Ti

 

Jak dostaniesz Phoenix Gold z serii MS, skończą się problemy z "krzykiem", naprawdę mało tweeterów może się oprzeć cukierkowemu brzmieniu tej serii, ew. Pioneer GM-X 922, DLS z serii A (Ultimate).

 

jeszcze AA serii HC. pozatym na tym polega cała zabawa by znaleźć sprzęt który Tobie odpowiada. I nie oczekuj że od razu trafisz na ideał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem panowie ale kupić jest łatwo a sprzedać to już robi się problem,a ja wychodzę z założenia że lepiej dołożyć kupić raz a dobrze i zostawić. Dzięki za propozycję zobaczę czy coś jest z tych modeli. Co do zabawy to już nie te czasy by mieć wiecej czau dla siebie kiedy biega mały brzdąc. Ten model zapco co znalazłem to za wiele info nie ma na jego temat tylko ile rms na kanał ile db i jaka częstotliwość, w skrócie dane. Dzięki za wypowiedzi. Jak ktoś by coś jeszcze polecił to bym rozszerzył poszukiwania

Znalazłem coś takiego jeszcze za 70e Phoenix Gold Ryval V1502

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoenix Gold Ryval jest budżetową wersją tego producenta, niczym szczególnym się nie wyróżnia i niczego nie wniesie do tego systemu. Jeśli chcesz wydobyć dużo detali, musisz szukać czegoś z wysokiej półki - np. Xtant serii x, wyżej wspomniane PG MS, M, Ti, Audio System, Steg, Mosconi, PHD, Audison lrx lub vr itd itp. 

A na końcu i tak się okaże, że system jest blokowany przez ten zestaw rockforda i trzeba będzie zmienić na coś innego :)

PS. Zajrzyj na giełdę na tym forum, pojawia się tutaj trochę ciekawego sprzętu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki acid za konkretną odpowiedź, co do giełdy to można by bylo ale mieszkam za granicą i wysyłka byście średnio mogła opłacać choć mogę się mylić. Znalazłem za coś takiego Audio system mx120.2' na licytacji narazie jest za 50e i pytanie czy warto licytować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mx to chyba najnizsza seria potem R, X i tak dalej. A zapytam - dlaczego nie bierzesz pod uwage starych rockfordow typu 75 HD czy serii z oznaczeniami Trans Ana. Moze by sie sprzeta jednego producenta jakos "dogadaly".  Mysle ze tez warto sprobowac czegos starego ze stajni Słony - chocby od niedrogich 6020 i 10020 poprzez ciut drozsze serie ES i G

No ale zawsze mozesz pojsc grubo i szukac czegos w rodzaju PG ms za niemale pieniadze ryzykujac ze te niemale pieniadze utopisz w sprzecie nie do konca sprawnym lub niezgrywajacym sie z Twoimi glosnikami. Kupujesz deko kota w worku na Ebay - a nie pewny klocek z gieldy forumowej - wiec miej to na uwadze przy wydawaniu eurosow setkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie że kolega patrzy na brzmienie wzmacniaczy przez pryzmat ceny. To że zapytasz czy warto wydać X euro/dolarów na sprzęt nie jest miarodajne. Dla jednego dana cena będzie okazją a inny powie że drożyzna. Tak jak pisałem kup coś i sam się przekonaj o walorach brzmieniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sztuka jest wydać 500e na wzmacniacz. Mi chodzi o wzmacniacz do 150e co będzie mial ciepłe brzmienie, nie musi być nowy może być to stary amp jedynie chodzi mi o to która seria jest dobra danej marki. Wcześnie są podane i takich staram się szukać ale nie zawsze jest. Licytowalem wcześniej dls a3 ultimat ale pisze za kasę która nie jest na moja kieszeń obecnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orionow na tą chwilę nie ma :( jak bym był w Polsce to pewnie bym nabył tak. Zobaczę jeszcze z tym dls a3 ultimate może doloze 50e i przebije licytację, jest za male pieniądze Sony xm754hx czytałem trochę i opinie są takie 50/50 jedni piszą że ok a inni że nie do ca. Jaka by była wasza opinia. Z góry dziękuję za wszystkie komentarze warto jest słuchać ludzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A co z serią rubicon od soundstream? Myśle że mogłaby uspokoić troche góre, a i w budzecie można sie zmieścić

 

Myślę, że padły bardziej trafione propozycje :) Jeśli ktoś nie jest tak mocno nastawiony na SQ, to równie dobrze można włożyć jakiegoś Axton, Kicx ze starszych serii, ESX starsze i nie koniecznie od ZEDa, a np. stara seria Vision, Quantum. To są tanie wzmacniacze, z górą nieco spod koca. Z Audio System można poszukać, ale bardziej seria Twister, starsze Audisony serii LR. Skoro nie ma nic z podanych propozycji, to ca tam jest dostępnego na rynku ? Aż taka bieda ? Sony XM-754hx lub 1001hx najlepiej w wersji fioletowej jak najbardziej wzmacniacze godne polecenia, a kosztują grosze. Hifonics w czarnych radiatorach, seria Industria bardzo ciekawe wzmacniacze, NEXT taki producent jeszcze warto w razie dostępności nabyć, wzmacniacze Dragster z serii DA. Nie wiem już co jeszcze można zasugerować z budżetówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...