Skocz do zawartości

Pierwsze audio BMW E36 Compact


Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników forum. Poszukuję zestawu audio do mojego pierwszego auta. Postanowiliśmy z tatą przeznaczyć trochę funduszy na zakup lepszego nagłośnienia gdyż obaj lubujemy się w dobrych utworach i słyszymy różnice między dobrym nagłośnieniem, a słabym. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to skromne 700 zł. Aktualnie w aucie w tylnej półce najprawdopodobniej poprzedni właściciel założył głośniki firmy Hertz DCX 165.3. Nie mam im nic do zarzucenia, na moje grają naprawdę dobrze i nie chciałbym ich wymieniać, ale do rzeczy. Audio z przodu auta jest stockowe.   Przeglądałem allegro i trafiłem na taki zestaw głośników Hertz, są to te same które mam w tylnej półce + tweetery. Te głośniki umieściłbym w nogach. Plus tweetery w słupkach. Link poniżej:

 

http://allegro.pl/hertz-dsk-165-3-2-drozne-pl-gw24m-fv23-k-ce-i5337981692.html

 

Do tego chciałbym dodać głośniki średniotonowe firmy Tonsil GDM 10/60/2:

 

http://allegro.pl/oryginalny-glosnik-tonsil-gdm-10-60-2-gdm10-60-2-i6781600002.html

 

Oraz znalazłem skrzynie basową firmy Magnat PRO 3000 w zestawie ze wzmacniaczem:

 

http://allegro.pl/skrzynia-basowa-magnat-pro-3000-wzmacniacz-kable-i6840429613.html

 

Moje pytania:

Czy jest to zestaw który będzie dobrze współgrał ?

Czy jest coś co tu w ogóle nie pasuje i by Państwo coś zamienili, jeśli tak to co ?

Czy coś jeszcze powinienem do tego zestawu dodać (wydaje mi się, że kable, i maty wygłuszające)?

 

Postanowiłem przed zakupem zapytać kogoś zaznajomionego z tematem niż zamówić coś i żałować.  Jeśli o czymś zapomniałem to przepraszam i  proszę mi wskazać błąd. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

[EDIT] W aucie posiadam radio Kenwood KDC 3024.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tedy droga.

Masz w linku (mailu ktory dostales) faq Nazara, zacznij od tego.

 

Nie bedzie dobrego grania z półki tym bardziej ze najnizsza serie hertza tratujesz z załozenia na plus i nie masz im nic do zarzucenia.

 

Nie dokladaj kolejnego zestawu DSK bo to jest masakra.

 

Po czesci jednak nie dziwi mnie fakt zachwytu nad dsk bo w bmw e36 poziom naglosnienia seryjnego mozna porownac do fiata 126p 

 

Powinienes przygotowac drzwi pod głosniki bo w tych seryjnych miejscach nie ma miejsca aby woofer zagral poprawnie.

 

Decydujac sie na jakis zestaw odseparowany nie potrzebujesz kupowac dodatkowo jakichs zapchajdziur "sredniotonowych" , pod warunkiem ze kupisz zestaw troszke mądrzejszy niz DSK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DSK w półce grają wg. Ciebie OK, to pocieszenie takie, że nie jesteś wymagający. Głośniki w nogach w BMW to bardzo kiepskie rozwiązanie i jeżeli masz zestaw 3 drożny oryginalny w BMW, to ja bym to zostawił. Miałem E-36 Compact, nawet w dziale z instalacjami opis, bo zdjęć już nie ma, siedział 3 drożny system i podmiana głośników, to w tym wypadku (budżet, auto), to będzie sztuka, dla sztuki. Subwoofer też tani, wzmacniacz - przecież to wzmacniacz, którego nawet nie można mostkować, równie dobrze można to pod radio podłączyć. Raczej czeka Cię lektura Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E36 Sedan, ogólnie E36 nagłośnienie, to temat w którym ostatnio siedziałem - jak chcesz za 700zł poprawić granie, to lepiej wrzuć je do kałuży i podeptaj, bo nic z tego nie będzie :DDDDDDDD Nie no, na moje jak chcesz tu coś zrobić w takim budżecie - mdfy w nogi + jakaś 13, albo przejście na 165 + wzmak i tyle... Chyba że chcesz subem zabić zerowy przód to akurat może starczy na jakiś wzmak+sub

 

daj maila to podeślę Ci moje mody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...