Skocz do zawartości

Nissan Navara D40


maniak1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zadurza komora też nie jest dobra

Średniak generalnie może pracować bez komory.

Tyłu komory może nie być, lub może być otwór stratny powiedzmy min 1/4 SD membrany.

Najważniejszym jest aby energia promieniowania z tyłu membrany nie przedostawała się na przód jak np. w kolumnach open baffle.

 

Można do środka dać np. anielskie włosy od mundorfa

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 205
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Średniak generalnie może pracować bez komory.

Tyłu komory może nie być, lub może być otwór stratny powiedzmy min 1/4 SD membrany.

Najważniejszym jest aby energia promieniowania z tyłu membrany nie przedostawała się na przód jak np. w kolumnach open baffle.

 

Można do środka dać np. anielskie włosy od mundorfa

 

 

 

 

U siebie zauważyłem zmianę w grze sredniaka w różnych komorach, tak jak i ta sama komora z i bez wypełnień materiałem. Dlatego tez pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komorę dla sredniaka przelicza się tak jak dla innych głośników, różne głośniki mają różne wymagania.

Dokładnie pojemność liczy się jak dla woofera ale closed nie jest wymagane.

Zobaczcie jak robią producenci aut gdzie jest 3way. Czy tam są komory pod średniaka, czy sredniak ma komorę w podszybiu lub czy boczku.

W kolumnach domowych średniak ma swoją komorę z racji tego, że ciśnienie od woofera wypychało by membranę średniaka.

Dodatkowo poogladajcie kanały np. pssound na Youtube czy on ma w swoich full range komory, czy jest raczej brak tylnej ścianki.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba również zależy od tego jak nisko chce się grać sredniakiem i od parametrów głośnika. Są sredniaki do małych komór i są średniaki gdzie Komory nie są potrzebne.

Odkryłeś Amerykę ...

Za bardzo teoryzujesz a za mało doświadczenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Git. Będziesz klad materiał czy malował ?

Bo pod malowanie każdą niedoskonałość trzeba poprawić. Materiał wybacza więcej.

 

Teraz to widać mocniej. Czemu ten TW wysunąłeś do przodu ?

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o pomalowaniu upol raptor z cienkiej dyszy i inne elementy które rzeźbiłem związane z car audio też.

TW to Account Cell C30 więc są troszkę długie i gdybym dał średniaki na równo było by to bardzo nie praktyczne i wizualnie mnie nie zadowalało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o pomalowaniu upol raptor z cienkiej dyszy i inne elementy które rzeźbiłem związane z car audio też.

TW to Account Cell C30 więc są troszkę długie i gdybym dał średniaki na równo było by to bardzo nie praktyczne i wizualnie mnie nie zadowalało.

Czy na front będzie 6 kanałów czy 4 i pasywka TW/MID?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuję się do następującego zestawu: Alpine cda-7990r z h900, TW accuton c30 na xes m1 MID Pioneer odr ts-s01rsII na xes m1 woofery Brax 6.1 na xes m3

Bo w procu przydało by się czasami cofnąć ten tweeter do średniaka.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiście chciałem dużo drobniejsze ziarno tylko na początku zaj*****m bo raptor był zbyt gesty i ciśnienie zbyt niskie druga warstwa nieco uratowała sytuację bo była dużo rzadsza. Człowiek uczy się na błędach ale myślę że do charakteru auta będzie pasować.

 

Na razie raptor ma połysk ale z wraz ze schnięciem stanie się bardziej matowy.

post-22750-0-13336100-1582917552_thumb.jpgpost-22750-0-66936500-1582917608_thumb.jpgpost-22750-0-08026400-1582917647_thumb.jpgpost-22750-0-94478200-1582917572_thumb.jpgpost-22750-0-55654200-1582917680_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...