Skocz do zawartości

Brax X2400.2 z Morel Elate


Mocca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

System bez procesora, radio z czasami.

 

 

Nigdzie nie napisałem, że ten zestaw będzie z popularnym radyjkiem. Poprzedni temat z obecnym nie mają nic wspólnego.

 

Może przynajmniej te wpisy doczekają się jakiejś sensownej odpowiedzi, chyba , ze jedynie ja widze to oczywistą sprzeczność.

Podobna dotyczy radyjka z czasami , w zestawieniu z klockami typu Elate i Brax .

Pytanie ogólne dotyczyło szeroko rozumianej  poprawności tego rodzaju zestawienia, a takie burzy mi krew w żyłach :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw potrzebuję zrozumieć jak można budować zestaw z popularnym radyjkiem , Braxem i Elate .

Nie demonizujmy, jest kilka radioodtwarzaczy z wewnętrznym procesorem, które nie będą oczywistym ograniczeniem w takim systemie.

Swoją drogą życzę autorowi, żeby jego wyimaginowanego systemu największym problemem było radio za 500 czy 1500. To tak w ramach zbliżających się świąt.

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (daaaaawno) byliśmy na spocie w Lublinie... była tam sobie taka Honda Civic, z morelami z przodu, xtantem 603, clarionem na źródle, pasywką, zero czasów itp. Subas, niepamiętam chyba aliante lub Intertechnik. Grało to bardzo przyjemnie, nie "łamało piszczeli" ale zrównoważenie, barwa, wyrównanie tonalne. Takie opinie zebrał ten system. Ale może wtedy ludzie nie słyszeli, może inaczej postrzegali "poprawne granie"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujmy, jest kilka radioodtwarzaczy z wewnętrznym procesorem, które nie będą oczywistym ograniczeniem w takim systemie.

 

Swoją drogą życzę autorowi, żeby jego wyimaginowanego systemu największym problemem było radio za 500 czy 1500. To tak w ramach zbliżających się świąt.

 

Temat procków , radyjek i możliwości budowania klasy dźwięku przez taki kontekst był tematem dyskusji niespełna tydzień temu .

Jak masz ochotę to zgłoś swoje sugestie w tamtym temacie , o ile nie zgodzisz się z tym co zostało tam napisane .

 

Kiedyś (daaaaawno) byliśmy na spocie w Lublinie... była tam sobie taka Honda Civic, z morelami z przodu, xtantem 603, clarionem na źródle, pasywką, zero czasów itp. Subas, niepamiętam chyba aliante lub Intertechnik. Grało to bardzo przyjemnie, nie "łamało piszczeli" ale zrównoważenie, barwa, wyrównanie tonalne. Takie opinie zebrał ten system. Ale może wtedy ludzie nie słyszeli, może inaczej postrzegali "poprawne granie"?

 

Jedni postzregają tak , a inni inaczej , to dobrze , ze ludzie potrafią tak pięknie sie różnić :wink2: .

To co poniżej jest moja prywatną opinią i nikt nie musi sie z nią zgadzać .

Morel Elate nie jest uniwersalnym zestawem ,  jest sprzętem dla wysoce wyrobionego słuchacza który dokładnie wie czego od dźwięku wymaga .

Ten zestaw nie reprezentuje uniwersalnego ( powszechnie uznanego ) modelu zrównoważenia tonalnego.

Nacisk i ciężar grania jest położony na średnicę a nie midbas , ten jest delikatny i rysowany bardzo cienką kreską .

Osoby  które preferują "jedynie słuszny " profil grania , mogą ten zestaw klasyfikować jako nie do końca spełniający ich oczekiwania. . Za każdym razem polecę bliższe zapoznanie się z tymi głośnikami a nie ślepe poszukiwanie okazji  .

Idę w zakład o miskę ryżu , ze 9 na 10 osób wybierze Morela Tempo Ultra i te polecę Mocce jako uniwersalne głośniki o przyjemnym brzmieniu , dość dobrze różnicujące materiał muzyczny w swojej klasie cenowej , będące dobrym partnerem dla średniej klasy źródeł , a nie zestaw który bezlitośnie obnaży wszystkie słabości tego co przed nim  .

 

 

....... ale Qts jest podobny do innych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kurcze w szoku jestem. Serio - pełne zaskoczenie :ok: . Elate nie wzięło się znikąd. Przez dwa lata jeździłem z przetwornikami z Hybrid 602 i bardzo mi się podobają (chociaż bas nie był tłusty i góra nie jak ze scana jak dużo osób lubi - i dobrze - mają prawo lubić) a mając od niedawna taki niewykorzystany wzmacniacz pomyślałem o Elate bo najzwyczajniej lubię Morela i zawsze widziałem Braxy z głośnikami Braxa albo z Dego master na dole i nie chciałem powielać tego co już było a odnośnie swojej wizji mam dylemat, czy zestawienie "inżyniera z poetką" będzie udane. I proszę się o źródło nie obawiać - sprawdzone i godne reszty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


....... ale Qts jest podobny do innych

 

Oj mało jest wooferów, które mają Qts na poziomie 0,8 - 0,9

 

Ale przynajmniej wiemy teraz dlaczego użytkownicy, którzy testowali ten woofer, twierdzili, że on nie zagra w pełnych drzwiach (czyt. nie ma basu).

 

O tym pisałem właśnie wcześniej. "Nie mieści się w moim ulubionym (często jedynie słusznym) profilu grania = NIE GRA"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie Panie Józefie dzięki za podzielenie się doświadczeniem. Liczyłem się z tym, że wysoki poziom Elate może nie być profilowo "produktem dla mas" a Pana 9 na 10 dobitnie to potwierdziło. Zanim kupię to koniecznie posłucham - a nuż będę tym 10, którym to właśnie profil Elate odpowiada najbardziej a są na to szanse. Jak nie wypali to będziemy szukać innej drogi ale już aktywnie z procesorem (dobrym - nie z radyjka) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (daaaaawno) byliśmy na spocie w Lublinie... była tam sobie taka Honda Civic, z morelami z przodu, xtantem 603, clarionem na źródle, pasywką, zero czasów itp. Subas, niepamiętam chyba aliante lub Intertechnik. Grało to bardzo przyjemnie, nie "łamało piszczeli" ale zrównoważenie, barwa, wyrównanie tonalne. Takie opinie zebrał ten system. Ale może wtedy ludzie nie słyszeli, może inaczej postrzegali "poprawne granie"? 

 

Coś mi się wydaje, że teraz też jest grupa ludzi, która ceni sobie bardziej równowagę tonalną i przyjemność słuchania niż "łamanie piszczeli"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej wiemy teraz dlaczego użytkownicy, którzy testowali ten woofer, twierdzili, że on nie zagra w pełnych drzwiach (czyt. nie ma basu).

 

 

 

O tym pisałem właśnie wcześniej. "Nie mieści się w moim ulubionym (często jedynie słusznym) profilu grania = NIE GRA"

 

 

Zupełnie nie o to chodzi ... Sprawa jest o tyle złożona że ten woofer jak pisałem nie jest z typu wkręcę i już gra. Uwidoczni wszystkie niedostatki montażowe, a jeżeli zostanie odpowiednio zamontowany bezlitośnie wypluje niedostatki sprzętowe (stąd niezrozumienie mentora połączenia go z przeciętnym źródłem ) Taką samą sytuacje miałem jak scan zaczął grać z komory i pokazał gdzie sa niedostatki ...

 

Dla Ciebie wkręcenie woofera bo ma takie, a nie inne Qts jest wyznacznikiem, ale niestety im bardziej zaawansowany system tym bardziej wychodzi że nie tędy droga...

 

Też dziwiłem się że mimo komór  oceny za bas się nie zmieniły, spędzało mi to sen z powiek kilka nocy, kilka nocy walczyłem i pewnego dnia aleluja, system zalany basem z rozmazanym niewyraźnym "misiowatym " dołem zaczął pokazywać instrumenty, zrobiła się przestrzeń przez zmuszenie woofera żeby grał tylko i wyłącznie to co ma grać. I zdecydowanie śmiem twierdzić że mają grać instrumenty na tej przedniej szybie, a nie bas z woofera, średnica z mida i wysokie z tw , a jak te instrumenty będą grały to już inna inszość  i tu zaczynają odgrywać istotna sprawę użyte elementy ...

 

I nie chodzi o komory (klękajcie narody ), ani że to scan za parę tysięcy (rozstępujcie się wody ) tylko o to że zapewniłem mu odpowiednie warunki i jest w stanie zagrać to co ma zagrać i w taki sposób jak powinien (pewnie można  wyciągnąć z niego więcej, ale ja z poziomu na którym obecnie jestem już się nie cofnę, a mogę iść do przodu ) 

 

Zabawne jest to że pierwsze moje strojenie w wawie lklukasza i dana na r6a właśnie na te tory sprowadziło moje auto, ale elementy systemu nie były jeszcze w stanie przenieść tego w tak precyzyjny i dokładny sposób jak ma to miejsce teraz ...

 

W sumie wplątałem się po raz kolejny w przepychanki z cyklu "kto ma większego " zdecydowanie nie potrzebnie bo mija to się z jakimkolwiek sensem... Jedyny sens jaki mi obecnie towarzyszy to taki że w system nie szczędzę czasu, pracy i kierując się w życiu zasadą "jak coś robisz rób to dobrze " moim celem stało się wydobycie tej pracy i tego czasu w taki sposób że odtwarzana płyta ... Nie dla Ciebie, czy dla forum tylko ku mojemu zadowoleniu i oczekiwaniom jakim stawiam systemowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dla Ciebie wkręcenie woofera bo ma takie, a nie inne Qts jest wyznacznikiem, ale niestety im bardziej zaawansowany system tym bardziej wychodzi że nie tędy droga...

 

Paweł, proszę Cię, nie jest. Jest to jedna rzecz z .... 

 

Sam już przecież dobrze wiesz, że zapewnienie odpowiednich warunków dla woofera jest dość istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, ale w temacie, tak na rozluźnienie:

 

w takim razie czy qts=0.3 w 18cm wooferze i FS ok 32hz + średniej wielkości wytłumione drzwi to DOBRE WARUNKI czy złe warunki dla basu?

 

Bo z tego co widzę to każdy ma swoją teorię i swoją praktykę, które względnie się przeplatają.

 

Zaznaczam, że nie jest to pytanie podchwytliwe, ani mające na celu wywołać spory.

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, ale w temacie, tak na rozluźnienie:

 

w takim razie czy qts=0.3 w 18cm wooferze i FS ok 32hz + średniej wielkości wytłumione drzwi to DOBRE WARUNKI czy złe warunki dla basu?

 

Bo z tego co widzę to każdy ma swoją teorię i swoją praktykę, które względnie się przeplatają.

 

Zaznaczam, że nie jest to pytanie podchwytliwe, ani mające na celu wywołać spory.

 

 

Jestem zdania , ze pewnego rodzaju sprzety powinny byc dostepne jedynie przez specjalistyczną sieć instalatorów , nie po to aby utrudnic dostep , ale aby ich właściwie użyć . Allegro w tej roli sie nie sprawdza .

Rola sprzedawcy ogranicza się do wysłania paczki a nabywca otrzymuje towar wraz z problemami :wink2:

 

Inna sprawa , czy tego rodzaju nota jest tak trudna w realizacji

 

is a bass driver specially designed for competition use. The speaker data makes it perfect as mid bass in 2-way configurations.

The extreme audio performance makes it a winner in every Pro installation.

- Come in pairs.

- Grilles are included.

- Fibre glass cone body.

FEATURES AND BENEFITS:

- Extreme audio performance, transparent and clear sound

- Great imaging and staging capabilities

- High resolution and dynamics

- Extremely low distortion

Rec. X-over frequency high pass: 50-60 Hz

Rec X-over frequency low pass: 3-4 kHz

Rec. speaker cable: DLS HQS 2 x 2,5 mm.

Optimized for door panel mount but can also be used in sealed boxes of 9 litre (0,31 cuft)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale chyba nie do końca się zrozumieliśmy... Pytanie padło, nie dlatego, że nie umiem tego sprawdzić, obliczyć, etc. Radziłbym się skupić na zacytowanym fragmencie mojego posta. Napisałem go nie z braku teoretycznej wiedzy, a raczej z chęci podsumowania dywagacji widocznych w tym wątku, do których 2 posty wyżej nawiązał pawel_luk1.

 

Bo z tego co widzę to każdy ma swoją teorię i swoją praktykę, które względnie się przeplatają.
 

 

P.s. Wiem, że mamy tu teraz na forum nowy narybek, który Boxsima i WinISD nie widział na oczy, na fizyce na lekcji o filtrach spał, a jedynym wyznacznikiem audio jest moc PMPO. Jednak nie każdy kto ma mało postów, jest osobą, która nie potrafi nawet przeprowadzić teoretycznej symulacji na którą patrzy jak małpa (pawel_luk1 - jest nas dwóch ;)  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.s. Wiem, że mamy tu teraz na forum nowy narybek, który Boxsima i WinISD nie widział na oczy, na fizyce na lekcji o filtrach spał, a jedynym wyznacznikiem audio jest moc PMPO. Jednak nie każdy kto ma mało postów, jest osobą, która nie potrafi nawet przeprowadzić teoretycznej symulacji na którą patrzy jak małpa (pawel_luk1 - jest nas dwóch ;) )

 

I gdzie Was te symulacje zaprowadziły ?

Niestety tego rodzaju zabawy sa jedynie wstępem , mogą odpowiedzieć w jaki sposób dany sprzęt instalować , a jakiego unikać .

Ale jak wspomniałem przesłanką a nie gotową odpowiedzią jaki rodzaj dźwięku stanie się naszym udziałem .

Dla wykresu jest wszystko jedno gdy zlinearyzujesz przebieg EQ ( oczywiście w zakresie wzmacniacza ) , dla dźwięku już niestety nie . Co na to program , jest bezsilny .

 

 

Patrzac na kabel ktory rekomenduja sprawa jest trudna a wrecz napisal bym bardzo kosztowana ☺ Naszczescie ten apekt ma tutaj male znaczenie przy instalacji..

 

Ale masz rekomendowany przekrój , a tu jak widzę najistotniejsza jest cena .

Bez watpienia zalecali najlepszy kabel jaki mieli w ofercie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I gdzie Was te symulacje zaprowadziły ?
Niestety tego rodzaju zabawy sa jedynie wstępem , mogą odpowiedzieć w jaki sposób dany sprzęt instalować , a jakiego unikać .

 

Ja już pisałem, gdzie to mnie prowadzi.

 

 

 


Parametry T/S Braxa i innych umiem zmierzyć w razie czego. Z dokładnością wystarczająca do wstępnego oszacowania w jakim litrażu zagrają prawidłową ilością basu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko my tu o tym Morelu , co ma ten Qts ......

 

Napisze jeszcze raz , symulacja jest wstępna przesłanką , a nie wyrocznią , przebieg dużo mówi , ale jednocześnie nie odpowiada na wszelkie pytania .

Będzie z 15 lat gdy pokazałem jeden z pierwszych pojazdów , gdzie z pełna świadomością użyłem głośników zabudowanych w komorach .  Jednak ona finalnie ulegała modyfikacjom aby uzyskać brzmienie którego oczekiwałem , a nie wyznaczonym przez program .

Podobnie z eksperymentami użycia głośników z HA w samochodzie . Myślisz , ze dobierałem je kierując się kolorem  :wink2: .

Mógłbym coś jeszcze napisać , ale wole czegoś nowego  posłuchać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa...

to ja się nie znam na Morelu.  :wstyd:


To jeszcze raz czytamy ze zrozumieniem, co ja tam na początku napisałem.

 

 

To     :?:  :?:  :?: 

Ale patrząc po parametrach (Qts=0,9), to optymalna objętość obudowy dla woofera Elate wyjdzie gdzieś 80 - 100l, czyli głośnik zrobiony z myślą o pełnych drzwiach,
podobnie jak MP 5.16.

 

 i jeszcze to

 

 

 


Bo widzisz, co innego jest prawidłowa ilość basu, a co innego czy ten bas się komuś podoba czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...