Skocz do zawartości

Zniekształcenia dźwięku po Bluetooth


trip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas odtwarzania muzyki przez Bluetooth w moim samochodzie, słychać metaliczny przydźwięk. Najbardziej słyszalny jest podczas słuchania muzyki z mała ilością instrumentów o delikatnym dźwięku, np fortepian. Nie jest to jednostajny przydźwięk, tylko jakby instrumenty przechodziły przez coś podobnego do efektów używanych w gitarach elektrycznych. Przydźwięk, ten jest delikatny i przeciętny słuchacz pewnie nie zwróci od razu na to uwagi lecz porównując z innym telefonem słychać różnicę. Po podłączeniu telefonu przez AUX w tym samym samochodzie dźwięk jest czysty i bez zakłóceń. Próbowałem różne programy do odtwarzania, łącznie z wbudowanym, oraz różne formaty plików. Problem jest tylko z telefonem HTC U11, który w innym samochodzie gra czysto. Inne telefony w moim samochodzie też działają prawidłowo, bez przydźwięków. Chociaż pozostałe telefony które sprawdzałem, to starsze modele, a HTC U11 to obecny "flagowiec" tej firmy. Radio to RD45, fabryczne Citroen/Peugeot. Obecnie nie mam dostępu do jakiegoś "flagowca" innej firmy aby sprawdzić, czy to nie problem z jakimś najnowszym standardem, którego nie obsługuje moje radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...