Skocz do zawartości

Jakie auto typu SUV do 90k zł? używane.


tony_tr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Generalnie nie znam się całkowicie na tym segmencie aut, a muszę komuś pomóc w wyborze. Auto ma kosztować nie więcej niż 90k zł i być SUV'em. Nie będzie wykorzystywane w jakimś szczególnie wymagającym terenie, generalnie chodzi o wygodę podróżowania. Propozycja ze strony kupującego to Nissan X-trail - do czego podchodzę nieco sceptycznie... auto z 2016r. Moglibyście mi coś polecić? Ten nissan ma silnik 1.6 co nieco mnie odpycha. Diesel, benzyna, ogólnie bez preferencji - ważne żeby nie był to model z segmentu "awaryjne". Ja osobiście bardziej bym celował w Q7 lub jakiegoś VW. Ktoś mógłby się wypowiedzieć w tym temacie? Benzyna plus gaz byłoby idealnie ale wiem jak wygląda gazowanie tych nowych silników... Rocznik preferowane ok 2014r plus.

 

Z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli szukasz Suva pod gaz do szukaj jakiegoś Volvo np.

 

XC60 3.0T 304KM 2013-2015r

 

XC70 3.2 238KM ,

 

XC90 ale chyba tylko buda mk 1 do 2010 np 2.8T 272KM 

 

będzie tanio przy tankowaniu i szybko , tylko musisz gazownika z głową wybrać...

 

By trzeba było głębiej poszukać..... to tak na szybciocha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai Tuscon 1,7T benz , świetny silnik (elastyczny, mało pali i od chyba 2 lat znajomy tylko serwis okresowy robi , a lata nim sporo pomiędzy Litwą , a Katowicami) , w środku przestrzeni dużo i dla pasażerów i bagażnik spory . Czy da się kupić do tej kasy nie sprawdzałem.

 

Chodzi o ten model http://www.hyundai.pl/Samochod/Rekreacyjne/Tucson/

 

 

Rozważyłbym też Kia Sportage , bo jest niby mniejsza ale mają świetne opinie na rynku i bardzo łatwo się da takie auto potem odsprzedać ...tak jak Dacię Duster  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh gruuubo... 90k? Wlasnie ogarnalem jakim jestem biedakiem :) 90k za samochód na forum gdzie 70% użytkownikow ma gwozdzia czy 200zl za tweeter to nie przerost formy nad treścią :)

 

sorry nie moglem sie powstrzymac, tym bardziej ze nigdy nie było mnie stac na auto drozsze niz 15k i jakos nie jest mi z tym specjalnie zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai Tucson obojętnie diesel czy benzyna oba są dobre.

Od aut typu Volvo (dość niezawodne ale mała dostępność części a ceny w serwisie mogą wywalić z butów), VAG czyli Audi Skoda Vw także trzymać się z daleka , mówię to jako osoba serwisujaca na codzień marki Premium więc z pierwszej ręki wiem co pada jaka ma jakość i ile potrafi kosztować.

 

przykładowo... Ktoś wspomniał o silniku 3.0 Tdi, w A6 z roku 2014 dwa miesiące po gwarancji zatarl się silnik na 1 cylinderze... koszt silnika za który zawołało audi to 100 tys zł... i tak długo można opowiadać.

 

Ogólnie na ta chwilę Hyundai produkuje bardzo uczciwe auta , oczywiście to nie Premium w środku nie prowadzą się jak BMW, nie mają spasowania krawędzi jak Audi itd itd ale co po np Audi Q7 jak wysra się skrzynia za 40 tys zł???

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai Tuscon 1,7T benz , świetny silnik (elastyczny, mało pali i od chyba 2 lat znajomy tylko serwis okresowy robi , a lata nim sporo pomiędzy Litwą , a Katowicami) , w środku przestrzeni dużo i dla pasażerów i bagażnik spory . Czy da się kupić do tej kasy nie sprawdzałem.

Mam takiego 2.0 w gnojówce 4x4 i zrezygnowałem dla niego z zakupu glc, ale w temacie chyba bardziej istotny jest wyraz tego auta niż inne aspekty ...

 

 

 

Hyundai Tucson obojętnie diesel czy benzyna oba są dobre.

Zrobiłem nim już 25 tysięcy od marca i  maski nie podnosiłem jeszcze, nawet płyn do spryskiwaczy zalany w Gliwicach w salonie jest do tej pory :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafił mi się b ciekawy przypadek BMW 5 GT w której kierownica mająca aktywne wspomaganie plus asystenta pasa ruchu zaczęła żyć własnym życiem, tzn kręcić się wedle uznania przy czym trzeba było 2 chłopa aby przełamać opór silnika elektrycznego we wspomaganiu, chyba za dużo wyobraźni nie potrzeba aby poznać skutki czegoś takiego na drodze w normalnym ruchu a klient miał tyle szczęścia że zjechał z autostrady na parking i już z niego nie wyjechał bo nie był w stanie manewrowac autem .

Ciekawe ilu z kierowców BMW zginęło będąc osadzonym o " niedostosowanie prędkości do warunków na drodze "

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio na Weihnachtsfaier ( czyli po Naszemu świąteczną impreza firmowa ) miałem okazję siedzieć przy stole z gościem z działu rozwoju Bmki opowiadał o różnych nadchodzących ciekawostkach problemach itd i powiedział wprost ( wiem to banał bo każdy tak mówi choć właściciele kupujący Premium nadal się łudzą, że jest inaczej) że wewnętrzna polityka w BMW jest taka... interesuje Nas co się dzieje na gwarancji i czy auto ja wytrzyma aby nie generowało kosztów, co dalej... mają to głęboko w ... bo większość z tych aut po gw rozjezdza się po niezależnych serwisach a skoro nie mogą na tym zarabiać nawet sobie głowy tym nie zaprzątają ile to wytrzyma , ile pochłonie naprawa , jak serwisant wyciągnie jeden czy drugi komponent ? pff...

 

Ja jestem zdecydowanie wyleczony z Premium.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim bardzo ślicznie za odpowiedzi. Analizuje wszystkie typy.

Chciałbym natomiast spytać się jeszcze o konkretny typ. Generalnie Nissan X-trail 2016 rok 1.6 diesel w full opcji, coś takiego jak to: https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-full-led-skora-nawi-4-kamery-sam-parkuje-panorama-blis-automat-full-ID6zpewa.html

Generalnie widziałem, siedziałem i mi się podoba. Problem w tym, że ten którego oglądaliśmy ma przejechane 12k km i gość chce za niego 92k zł. po jakiejś lekkiej przygodzie z tylnym zderzakiem. Na allegro widzę tańsze. Teraz pytanie czy ten diesel jest w porządku czy np szukać X-traila w benzynie? Ktoś mógłby wypowiedzieć się konkretnie na temat tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90k to już dostaniesz Cherokee z normalnym silnikiem V6 i bez problemu zagazujesz, więc pchać się w plastikowe hybrydy oferowane w europie ? co za różnica czy kia czy hyundai jak to to samo technicznie auto, diesle dobre, ale trzeba kupić nowe lub jeszcze na gwarancji, benzyna już tylko GDI więc LPG.... bez sensu,   merc GL_ ? równie dobrze Koleosa można kupić za ułamek ceny, gdyż silnik i elektronika w mercach jest reno.... a wiadomo jak ich nowe diesle, rosyjska ruletka po tuningu, czyli 5 / 6 kul w magazynku, sąsiad nową C z poznania do wawy nie dojechał, wtryski się posrały....

Można tak wymieniać bez liku, volvo to tylko te poprzednie serie, gdyż nowe ze szwecji to już tylko myśl techniczną przejeli, bo.... jest w rękach skośnych....

 

Troszkę się suvami najeździłem i osobiście w lekki teren kupiłbym poliftowe sorento z motorem 3,3 (to do 2008r - i to zamiast phaetona), ale jesli auto ma tylko z bajeru być suvem, a ogólnie wygodną osobówką, szukałbym rozwiązań na niezależnym zawieszeniu kół, jest po prostu wygodniejsze.

Od 2 lat robię przymiarkę do zmiany auta, i po rundzie po salonach, rozmowach z kilkoma znajomymi co się teraz dorwali do kierowniczych stanowisk znów odpuściłem, najlepsza rozmowa była ostatnio z kumplem co jest szefem serwisu multisalonu, powiedział krótko - Tomek, twoje auto jeździ ? jak tak to je zostaw, bo to ostatni samochód, teraz są jednorazówki produkowane, nawet częsci w skrzyniach są z teflonu a nie metalu, rekordzistą jest BMW - to zabawka dla bogatych i fanatyków.

 

Kolejne auto... kupie Renegade w benzynie, i to "kupię" to powiedziane z górka - szkoda kasy na zakup, po prostu je wynajmę za 1000zł na miesiac brutto, z umową że co 6 miesiecy mam dostać nowe auto pod dom.

I wbrew pozorom i opiniom typu - płacę a potem nic nie mam bo oddaje kluczyki, zrobiłem sobie rachunek, po wyliczeniu zakup - odsprzedaż + ubezpieczenie, wychodzi że taka opcja wynajmu jest droższa miesięcznie o ok 10-12%, czyli płacę miesięcznie 100zł tylko za to żeby po 3 latach nie wysłuchiwać wszelakiej maści Januszów biznesu że to auto ma tu ryskę a tam plamkę - oddaje kluczę i mówię sp.....aj.

 

 

taki eot - nie wiem czy wiecie ale już nawet piwa polskiego nie pijecie, bo największa w Polsce kompania piwowarska jest w rękach..... Japonii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renegade jeździliśmy tym z żoną i pozwolę sobie zacytować " w środku to jest tak jak w naszej byłej pandzie tylko plastik gorszy, a jeździ się jak moja stara bklasa "

 

Rynek się troszkę zmienił i jedni chcą blink blink, a inni zaczynają oczekiwać jak najmniejszych problemów związanych z autem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że przesada to Twoje drugie ja. Miałem Pande długi czas i Renegade na jazdach testowych i porównanie obu aut na jednym poziomie.... Tłumaczy to tylko to że to wypowiedź kobiety, z którą się po części zgodzę, oba auta są bliźniacze ale w formie właściciela który je zrobił.

 

Wracając do meritum, niech ten ktoś kupi auto które mu się podoba, a trakcja odpowiada, reszta i tak pochodzi z jednych fabryk. Byleby miało gwarancję przynajmniej jeszcze na rok, co by wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ktoś mógłby wypowiedzieć się konkretnie na temat tego modelu?

 

Tego modelu nie znam, a silnik jest taki sam jak w scenicach/talisman itd, a to już miałem okazję, osobiście uważam że tak mały silnik do auta typu SUV się nie nadaje, ze względu na słabą moc względem nie tyle masy (bo to teraz zabawki ) co oporu powietrza, i raczej na dłuższą metę będzie męczące, no chyba że auto ma być dla osoby starczej co przy 70km/h na obwodnicy zjedzie na prawy pas i zwolni do 50 :)

 

Sam mam Orlando 1.8 140km i powiem szczerze, wyprzedzanie tym autem zakrawa o moce nerwy, nawet 2.0dti 130km jest kiepsko, dopiero opcja 163KM to dobre rozwiązanie, za to pali 10l ropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tego modelu nie znam, a silnik jest taki sam jak w scenicach/talisman itd, a to już miałem okazję, osobiście uważam że tak mały silnik do auta typu SUV się nie nadaje,

 

Musze jeszcze raz pisać :D

Po tym co napisałeś to zmienił się nieco kierunek poszukiwań i padło na Jeepa Grand Cherokee z silnikiem V6 3.6 benzyna.

Oczywiście na allegro jest tego trochę, a ja nie wiem na czym konkretnie się skupić. Większość z nich to chyba auta z USA, nie napotkałem chyba na ani jednego europejczyka. NA co patrzeć przy oględzinach takiego auta? Skrzynia automatyczna i V6 to dla mnie abstrakcja. Naturalnie kwota też poszła do góry bo taki Jeep z 2015 roku to już wydatek +/- 115k zł. Szczerze mówiąc moja rola w tym zakupie jest dość duża i nie chciał bym wpakować bliskiej mi osoby na minę. Ktoś może powiedzieć coś więcej na temat tych wozów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie tam spuszczacie ,że za słaby ............ te silniki seryjnie teraz pakują do Opla vivaro i merca vito więc :D . Osobiście jak cię stać na nowe to bierz co Ci się podoba ale jest jeden warunek nie trzymać dłużej niż 2 - 3 lata . jak chcesz się związać na dłużej z autem to niestety trzeba celować w coś starszego  zasada jest jedna im nowsze tym gorsze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...