Skocz do zawartości

Wymiana alternatora na większy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wymienić alternator w 1,9tdi standardowy jest 120A . Upatrzyłem sobie już ładną 180tke również z Tdi<niekoniecznie 1,9> tylko pytanie czy będzie pasował :)

szukałem katalogów części zamiennych ale bez sukcesu,

Ktoś przerabiał może takową przekładkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jeśli jest alternator z grupy VW, a 180A wystepuje np w Transporterze 2.5Tdi, Passatach 2.0 to rozstaw śrub jest taki sam. Tylko zwróć uwagę na gabaryt-jest o parę centymetrów większy i odsadzenie kola pasowego. Sam standardowo miałem 70A, dałem 120A, gdyż większy by mi nie wlazł, a rozstaw śrub pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli rozstaw śrub będzie pasował tylko czy gabaryt wejdzie i czy koło pasowe będzie pasować, ja musiałem przekręcić z innego alternatora, także grupy VW. Sam bym takiego wrzucil, tylko musialbym troszke blache pociac.

Aha, jeszcze jedna sprawa, masz do alternatora we wtyczce 2 kabelki czy 1? Bo jesli 1 to ok, obrotomierz pobiera obroty z komputera, a jesli 2 to z alternatora i wymiana kola pasowego na inny (czasami i inną srednice) i obrotomierz bedzie klamal. A jesli juz 2 kabelki to szukaj takiego altka ktory tez ma 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem niedawno przód w FL'u - silnik 1.9tdi AVF mam ori altek 120A - przymierzałem 180A (z audi A6 który siedział do tej pory w pasku B3 1.8abs gdzie pasowało górne mocowanie, a dół dorabiałem) pasuje na łapy idealnie, ale koło do zmiany, bo w AVF mam na 4pr a drugi altek na 6pr, nie miałem weny na przekładanie koła to póki co zostało jak jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pasowało górne mocowanie, a dół dorabiałem) pasuje na łapy idealnie, ale koło do zmiany, bo w AVF mam na 4pr a drugi altek na 6pr, nie miałem weny na przekładanie koła to póki co zostało jak jest "

 

i nic się nie dzieje? pasek się nie ślizga? jak dół dorabiałeś?

 

alternator zakupiony :) ciekawe co z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorabiałem w passacie B3 silnik 1.8benz (tam górne mocowanie pasuje a dól trzeba dorabiać, bo oryginalnie jest wycięty otwór "fasola" - altkiem napina się też pompę wody i ten dół trzeba było przerobić). Do B5fl mierzyłem ten sam i pasuje idealnie (tu na szczęście jest osobno napinacz), tylko rolka jest oryginalnie w FL'u na 4pr, a ten 180A ma rolkę na 6pr (kwestia przełożenia rolki ze sprzegiełkiem), jako że w FL'u nie ma jeszcze grania nie montowałem go póki co :) chciałem szybko przód poskładać, ale jak zawita granie zawita i ten altek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...