Skocz do zawartości

Jaki głośnik 30cm do skrzyni


Fazi997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,obecnie posiadam Hannibal fx30 dd

I zrobiła mi się dziura w membramie,dlatego chciałem kupić coś w tym wymiarze.

Dlatego proszę o pomoc ,Czy lepiej kupić ten sam głośnik czy może w podobnej cenie kupię lepszy?

Lubię głośno grać,lubię jak buda trzęsie...Czy może ktoś się wypowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że to wiąże się z wymianą skrzynki? Ten Hannibal siedział w jakiejś dobrej skrzynce , czy takiej za 100 z allegro kupionej w ciemno? Jesteś gotowy na zakup nowej (odpowiedniej dla DD) skrzynki ? 

To że ten DD ma 6 miesięcy niewiele mówi, bo to głośnik do "głośniejszego grania" i na bank nie grał w instalacji gdzie tylko uzupełniał pasmo  :wink:  Nieumiejętnie granie w takim przypadku może uszkodzić głośnik nie w 6 miesięcy lecz w 3 minuty basstestów  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o DD chodzi to najważniejsze żeby był sztywny (zawieszenie dolne) i żeby cewka nie była pokryta węglem ;) Czy zagra lepiej to pojęcie już bardzo względne ;) Z całą pewnością jest to głośnik o wiele lepszy od FX. Znajomy na dwóch takich robi ponad 149db ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carpower 900watt igbt power-2/400

Dwa Hannibala podobno dawaja 146db...wiec troszkę mniej od dd natomiast .2koka w kieszeni..

Ja potrzebuje głośnik ktory dobrze u głodna gra mocnym basem.

Hannibal mnie zadowolil..dlatego pisze czy w podobnej cenie nie będzie lepszego (30)cm

Jeśli chodzi o prąd to od akumulatora mam przeciagniete przewodem spawalniczym pod wzmak i tym samym przewodem masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I tak na marginesie co sądzicie o Hannibalu?

 

Wpisz "hannibal" w szukajkę .

 

 

 


no nie wiem jakie cewki

 

To się dowiedz żebyś nie kupił 2x4 ohmy, bo zakup taniego według Ciebie głośnika spowoduje zakup  nowego wzmacniacza. 

 

 

 

 


chce wybrać najlepszą opcję dla siebie.

 

Jedziesz do zakładu CA i podłączasz kilka skrzynek, bo tylko tak dobierzesz najlepszy dla SIEBIE subwoofer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatruję tylko kwestię dobrego suba w kwocie ok 1k PLN... 35 da się za tą kasę kupić a czy go da radę zasilić czy spalić prostokątem to inna kwestia ;) Jest jeszcze helon12 spl w podobnych kwotach, pewnie też kove by się jakiś znalazł... vibe black death, rf hx i wiele innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator będę wymieniał w mazdzue na 200amper i zmachol kupię też 1.5kw

Miałem dwa lata Hannibala i on mnie zadowolil,ale pękła membrama i chce się dowiedzieć czy istnieje lepszy głośnik. Ktory lepiej zagrzmi i zatrzesie nudą.i odda soczystrzy Bad .

Ja mam ogólnie plus że mam hetbeka

Skrzynie mam solidnie zrobiona pod głośnik Hannibala..ma około 55litrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy alphard hannibal fx30 d2 kosztuje 550 zł. Wątpie żebyś w tych pieniądzach znalazł mocniejszy nowy głośnik. Możesz kupić używkę ale weź to pod uwagę że takie głośniki nikt nie kupuje żeby lajcikowo z nich korzystać.Nigdy nie wiesz co kupisz używanego,może będzie ci się wydawało że gra zajebiście ale cewki może mieć już podsmażone bo nie wiesz jak był użytkowany.Takie jest moje skromne zdanie.A wracając jeszcze do tego twojego hannibala to też nie wiesz jak on jeszcze potrafi zagrać, bo wzmacniacz który masz 640w rms nie zrobił na nim najmniejszego wrażenia, podaj mu dobry prąd 1kw rms i dopiero zobaczysz co on potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...