Skocz do zawartości

Alpine mrv f405- aktywny podział po zmostkowaniu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aktualnie w swoim aucie citroen c4 mam wyprowadzony sygnał z fabrycznego radia na wzmacniacz( brak możliwości cięcia pasma). Do napędzania aktywnego dls r6a używam wzmacniacza wymienionego w tytule i mam lpf ustawione na 2.khz jednak używane są tylko 2 kanały a pozostałe 2 są nieużywane. Chciałbym zmostkować ten wzmacniacz aby dać więcej mocy na woofery. Dla kanałów 1i2 jest możliwość lpf ustawić x20 czyli te 2khz zaś dla kanału 3i4 tylko hpf x20. Czy jest możliwość tak podłączyć aby na zmostkowanych kanałach 3i4 można było również wymusić lpf na poziomie 2khz?? Z innego wzmacniacza napędzam dt284 cięte hpf na 2.5khz. Chciałbym wykorzystać to co mam bez wymiany radia oraz dodatkowych zwrotnic. Mam nadzieję że wszystko dość zrozumiale napisałem. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to w takim razie pozostaje albo korzystać z dwóch kanałów albo znaleść jakąś odpowiednią zwrotnicę i podłączyć wtedy przez mostek.Teraz w takim razie troche inne pytanie, jeśli zwrotnica z zestawu od r6a ma punkt przecięcia pasma miedzy wooferem a tweeterem na poziomie 4.5khz to od jakiej częstotliwości zaczyna być odcinany?? Wiadomo że nie jest tak że do równych owych 4.5khz gra ciągle równo a później zostaje odcięty jak siekierą. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to w takim razie pozostaje albo korzystać z dwóch kanałów albo znaleść jakąś odpowiednią zwrotnicę i podłączyć wtedy przez mostek.Teraz w takim razie troche inne pytanie, jeśli zwrotnica z zestawu od r6a ma punkt przecięcia pasma miedzy wooferem a tweeterem na poziomie 4.5khz to od jakiej częstotliwości zaczyna być odcinany?? Wiadomo że nie jest tak że do równych owych 4.5khz gra ciągle równo a później zostaje odcięty jak siekierą. Pzdr.

Zależnie jak zbudowana jest zwrotnica ale zazwyczaj spadek będzie się zaczynał w granicach 1-1/2 oktawy czyli w tym wypadku 2.25 -3.4 kHz ale to jest zależne od tego jak sobie ktoś wymyślił zwrotnice

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...