Skocz do zawartości

Jaki telefon ?


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 695
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jak wczoraj odebralem Sony Eriscssona Xperia Arc S, żona od miesiąca ma Xperio Neo V, bardzo przyjemne oba telefony, generalnie Neo V by mi wystarczyl ale musiałem kupic sobie lepszy :P , a tak na powaznie 4,3" to mega TV i mozna na luzaku z dobra widocznoscia korzystac z netu i ogladac jakies seriale w autobusie jak jade do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podałem ile dni przy normalnym użytkowaniu..kilka rozmów dziennie i dużo jeżdżenia w trasie czyli non stop logowanie się po nadajnikach i czasem braku zasięgu

Nawet nie używam zatwierdzonych przez samsunga kodów do wydłużania bateri..są one dostępne na forach i stronie samsunga.

Niby w nieznacznym stopniu ograniczają prace procesora ale niezauważalnie dla użytkownika...jak piszą.

Dokładnie proste zabiegi potrafią o 30% wydłużyć bat a pierwszy krok to wyłączenie 3G i gps,u bo wyjscie z navi nie oznacza wyłączenie gps.a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, żeby nie zakładać nowego tematu. Przymierzam się do zakupu nowego telefonu. Mam obecnie starego wysłużonego SE K800i, zawsze miałem telefony tej marki i bardzo sobie je chwaliłem.

Teraz chcę przejść na telefon wszystkomający (internet, dobre zdjęcia, dobre filmy, ekran około 4 cale, dobra wydajność i niezawodność i fajny wygląd, ale to kwestia gustu oraz nawigacja, łączenie z TV po HDMI). Miałem przez jakiś czas HTC Desire, ale jakoś mi nie podszedł. Teraz widziałem wyszły fajne modele od Sonego (już bez Ericssona) a dokładnie to Xperia S i Xperia P i nad nimi się zastanawiam.

Czy ktoś miał z nimi do czynienia i może je porównać do konkurencji (Galaxy S2, HTC Sensation i tym podobne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stałem przed podobnym dylematem ale że siedze obok kolegi w pracy co zajmuje ogolnie zwanym "mobilem" u nas to androidy i inne cholery ma obcykane jak siema. Kupilem ARC'a S ale jeszcze od (Sony-Ericsson) bo mi powiedział ze nie opłaca sie dopłacać rożnicy do w/w wymienionych a nic lepszego az tak bardzo w nich nie uświadcze, zważwyszy na fakt ze własnie SE Xperia ARC S jest w chwili obecnej w bardzo dobrej cenie w abonamencie. No ale zrobisz jak chcesz. Mam juz go ok 2 tygodnie i jestem bardzo zadowolony, zona ma mniejszą Xperia Neo V i też jest super. W uzytkowaniu fajniejszy bo troszke mniejszym i jedną ręką sie wygodniej obsluguje ale ma troche mniejszy wyswietlacz (ale ta sama rozdziałka jak ARC S) no i troche słabszy aparat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie proste zabiegi potrafią o 30% wydłużyć bat a pierwszy krok to wyłączenie 3G i gps,u bo wyjscie z navi nie oznacza wyłączenie gps.a

 

tylko po co komu smartfon bez 3G np.?

 

Jak sobie pomyślę, że poczta czy kalendarz miałyby mi się synchronizować przez Edge, to robi mi się słabo. O przeglądaniu stron nie wspominam.

 

Oczywiście można co chwilę włączać i wyłączać 3G, ale osobiście uważam iż "smartfon" bez stałego dostępu do netu, jest zbędny i można kupić coś mniejszego ;)

 

Iphone 4S przy 4 kontach mailowych z push, jedno fetch co godzinę + kalendarz, pogoda i 3G włączonym cały czas trzyma niecałe dwa dni.

 

Stanec - ja wygrałem słabszą Xperię P w konkursie Orange, ale czekam na kuriera ciągle. Tak to mógłbym zrobić porównanie do S2 np. bo jakiś czas użytkowałem (niestety) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xperia ARC S dla mnie jest trochę tandetna z wyglądu (nie umniejszając temu telefonowi), chyba idelana by była Xperia P, ma ekran 4 cale, nie za duży, nie za małay, Xperia S ma 4,3 i jest dla mnie trochę za duży. Nie mówię już o wyglądzie, który mi się bardzo podoba. Dodatkowo Xperia P ma poprawione błędy Xperii S (włącznik z boku a nie na górze, dotykowe klawisze pod ekranem lepiej umieszczone i bardziej czułe, głośnik też z boku a nie z tyłu itp.). Tylko wersja P jest nowsza, więc trzyma cenę, a brałbym z Allegro (mam fona na kartę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując smartfona z dużym ekranem (3,5" i więcej), szybkim procem, dobrą grafą, przy jego wykorzystaniu w powiedzmy 70% (navi, 3G, itd) trzeba się liczyć z tym, że bateria leci jak szalona w porównaniu do starych komórek :) takie czasy

 

Mam HTC Desire Z wgrany customroom, proc na 1,6GHz, jak wyłączę 3G, wszystkie synchronizacje itd, czyli telefon służy mi jak kiedyś Nokia E51 albo SE K550i to trzyma kilka dni, ale nie do tego został on stworzony :wink:

 

Smartfona kupuje się po to żeby z niego korzystać, czyli sprawdzać pocztę, moderować forum (Jareczku to dla Ciebie :P), przeglądać internet, korzystać z różnych aplikacji korzystających z dobrodziejstw internetu, itd... wtedy siłą rzeczy musi tego prundu szybko braknąć :wink:

 

Tak samo nie rozumię osób, które kupują smarta tylko na pokaz... bo jak określić kogoś kto ma smartfona bez... pakietu :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co komu smartfon bez 3G np.?

nie każdy siedzi codziennie na necie...bo innego zastosowania nie widzę no chyba że jeszcze wideo rozmowy...sam codziennie kilka razy wchodze z fona w neta ale znam dużo ludzi co nie kozystają z neta mając smartfona,nie każdy zyje netem a chce miec fajnego fona

 

 

teraz nie widzę innego smartfona jak galaxy s2 lub note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nie widzę innego smartfona jak galaxy s2 lub note

 

Wszyscy tylko S2 i S2... Tak sie składa że miałem S2 i ma on też wady jak i zalety, jak inne telefony w jego segmencie jak np LG p920 i HTC Sensation.

Używałem wszystkie 3, i poleciłbym najbardziej LG ze względu na cenę, na prawdę w użytkowaniu niczym nie odbiega od S2 czy Sensation a jest wiele tańszy.

Ogólne każdy sprawował się bez problemowo i są to telefony godne polecenia.

Ja zostałem jak na razie przy Sensation ze względu na najlepszą (i najpiekniejszą) nakładkę, w samsungu najlepszy jest ekran a w LG cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu test Sony Xperia S: http://komorkomania.pl/2012/03/16/sony-xperia-s-piekna-i-bestia-test

 

I podsumowanie:

 

"Na model lepszy od Galaxy S II trzeba było trochę poczekać, ale opłaciło się. Xperia S to pierwsza Xperia, która może śmiało rywalizować z najlepszymi propozycjami konkurencji, i wcale nie musi mieć do tego czterech rdzeni. Dlatego gorąco polecam ten telefon wszystkim osobom zastanawiającym się nad zakupem topowego Androida."

 

Szajsung w ogóle nie wchodzi w grę, nie lubię tej marki :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...