Skocz do zawartości

Jaki telefon ?


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Obecnie posiadam nokie e50, ale jest juz troche leciwa, a chciałbym cos nowszego. Zalezy mi przede wszystkim, zeby miała bezpłatna nawigacje(bedzie uzytkowana rzadko dlatego wole kupic telefon z nawi niz osobno telefon i nawigacje). Telefon ma byc niezniszczalny jak nokia e50, oraz ma miec wytrzymała baterie i byc przyjazny w obsłudze. Na telefon mam max 400zł. Co polecacie?

Z tego co sie orientowałem to stac mnie na avile gps i nokie 5230 gps

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 695
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja miałem Omnie II i sprzedałem, bo obsługa raczej nie nalezy do mega intuicyjnych, a poza tym telefon miał jedną mega wadę: mianowicie na wibracjach nie szło słuchać muzyki z odtwarzacza mp3 ( tylko na profilu głosnym ), mało tego profilów nie szło personalizować tak jakbym to chciał. Przeglądanie www na wbudowanej przeglądarce to tragedia ( nie wiem jak na innych ). Czasem nie chciał przerzucać w poziom obrazu razem z telefonem.

To, że bateria trzyma 2-3 dni to fakt dobry wynik biorąc pod uwage ogromny i czytelny lcd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecę e72. Co prawda przekracza budżet, ale nawigacja chodzi bez najmniejszego problemu, powiedziałbym, że lepiej od mojego Larka 50.2. Szybko, bez zacinania się, jak skręcisz nie tam gdzie trzeba to nie krzyczy "zawróć, zawróć, zawróć" tylko od razu liczy nową trasę. Pracuję na Nokia Maps, ponieważ są darmowe mapy, całość chodzi poprawnie, praktycznie większość dróg, ulic i numerów jest na mapach, a do telefonu był dołączony uchwyt na szybę.

Bateria spokojnie wystarcza na tydzień.

 

Wcześniej miałem N95 8gb, gdzie był wgrany Garmin. Nie chodziło to za specjalnie, sygnał łapał bardzo długo i miała problemy z obliczaniem tras.

Z navi do 400 zł możesz e71, pancerny telefon i świetna bateria, tylko navi trzeba wgrać samemu (Garmin, TomTom itd.), ale jak w niej pracuje odbiornik - tego nie powiem, bo jej nie używałem.

 

Wszystkie 3 telefony, które wymieniłem, są bardzo wytrzymałe, n95 mimo wielu złych opinii u mnie sprawdzała się wyśmienicie, poza baterią, która trzymała 3 dni.

 

Jeśli chodzi o telefon z darmową Navi, to Nokia wydaje się najbardziej rozsądną opcją.

Ps. Nie bierz e52, bo u mnie w rodzinie są 3, każda się grzeje przy korzystaniu z Navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej nie kupię juz noki. 2 tygodnie temu kupiłem nówkę n8 z plombą na pudełku, gwarancja z salonu play nową. Jakież było moje zdziwienie i frustracja jak po wyjęciu z pudełka top model noki za ponad 1000 z, kiedy próbowałem go uruchomić a on nie chciał się włączyć !!!! Nie pomagały wszelkie próby ładowania itp, poprostu uszkodzony. Telefon oddałem na gwarancje, w czwartek mineło 2 tygodnie i telefonu nadal nie mam. Wcześniej używałem telefonów SE, postanowiłem zmienić na nokię, no i odrazu wtopa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej nie kupię juz noki. 2 tygodnie temu kupiłem nówkę n8 z plombą na pudełku, gwarancja z salonu play nową. Jakież było moje zdziwienie i frustracja jak po wyjęciu z pudełka top model noki za ponad 1000 z, kiedy próbowałem go uruchomić a on nie chciał się włączyć !!!! Nie pomagały wszelkie próby ładowania itp, poprostu uszkodzony. Telefon oddałem na gwarancje, w czwartek mineło 2 tygodnie i telefonu nadal nie mam. Wcześniej używałem telefonów SE, postanowiłem zmienić na nokię, no i odrazu wtopa.

 

Niestety ale w tym przypadku się z tobą zgodzę. W firmie, w której obecnie mam praktyki, mój opiekun, czyli główny informatyk miał ten sam przypadek z n8 szefa. Przyszła nóweczka i od razu było coś z nią nie tak. Wystarczy poczytać ogólne opinie na temat tego telefonu, strasznie niedopracowany. Podobnie było z n97 kilka miesięcy temu, trafiała do serwisu co kilka tygodni, aż wymienili na nową. Szef zamiast nowych telefonów używa n95 8gb od 4 lat, wymienia tylko obudowę co jakiś czas i jest z niego bardzo zadowolony.

A tak jak jest napisane w gwarancji, do 21 dni serwis ma obowiązek naprawić towar, jeżeli naprawa się wydłuży powinien o tym poinformować. Możesz żądać wymiany na nowy egzemplarz, wolny od wad w przypadku wadliwego towaru.

Zależy też czy oddałeś telefon bezpośrednio do punktu, w którym zakupiłeś, czy prosto do serwisu Nokii. W pierwszym wypadku czas naprawy może się wydłużyć i nic z tym nie zrobisz, bo zazwyczaj serwisy leją na klientów.

 

Opierając się na jednym produkcie skreślasz całą markę. Każdemu mogą zdarzyć się wpadki, nawet najlepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecę e72. .....Bateria spokojnie wystarcza na tydzień...

Z navi do 400 zł możesz e71, pancerny telefon i świetna bateria, tylko navi trzeba wgrać samemu (Garmin, TomTom itd.), ale jak w niej pracuje odbiornik - tego nie powiem, bo jej nie używałem.

 

Oj z tym tygodniem działania baterii to zaszalałeś :) Chyba na czuwaniu. U mnie ani E71 ani E72 nie działa dłużej jak 3 dni (może za dużo rozmawiam)

 

W E71 za te pieniądze jest naprawdę super świetna ( w mojej po 1-mc użytkowania odleciało kilka przycisków :) wymienione na gwarancji) U mnie navi działało na Garminie. Jak złapał sygnał to działał super. Bez usługi wspomagania GSM czasami dość długo łapał sygnał ale za to działał w całej Europie bez problemu.

 

Teraz czaję się na E7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ani E71 ani E72 nie działa dłużej jak 3 dni (może za dużo rozmawiam)

No własnie.. :P Na mój nie mogę powiedzieć złego słowa. Przy rozmawianiu ok. 30 minut + kilka smsów + 5 minut internetu dziennie wytrzymuje tydzień. Aparat, odtwarzacz i inne pierdoły chodzą rzadko, poza latarką ;P

 

Teraz czaję się na E7 :)

Zdaj relację jak go będziesz już miał, bo mnie zainteresował ten model. Może nie popełnili takich błędów jak w N8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przegladałem szukałem, macałem i kiszka. Kolejna propozycja to xperia x1 z tej aukcji:

http://allegro.pl/sony-ericsson-xperia-x1-gw12mc-legnica-d1161-i1662562106.html

 

+

obudowa ori poserwisowka:

http://allegro.pl/oryginalna-obudowa-sonyericsson-xperia-x1-1-i1622933654.html

 

I mam fajny telefonik na windzie, moge automape wgrać, na której mi zalezy. CO o tym myslicie? telefon mnie wyjdzie ok 300zł.

Jak myslicie, warto sobie głowe SE xperia x1 zawracac, czy odpuscic, bo ta uzywka to jakis szajs?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

odkopię temat.

 

Czas na zmianę mojej nokii n97 (równe 3 lata będzie miała w czerwcu). Czy ktoś, kto zna się na telefonach, mógłby mi polecić telefon z aktualnej oferty orange?

czego oczekuję?

- Android (bo MeeGoo nie ma w ofercie orange - Nokia N9),

- duży wyświetlacz - mam duże dłonie,

- fajnie jakby była klawiatura jak w nokii n97 ale niekoniecznie.

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam aktualnej oferty orange, ale całkiem niedawno kupiłem Galaxy S+ w dobrych pieniądzach.

Ma wszystko czego oczekujesz - no, poza klawiaturą, ale z tym można sobie poradzić.

Telefon na firmę czy osobę fizyczną ? Jak na firmę, odezwij się na PW - mam znajomego w Orange odpowiedzialnego za obsługę firm. Ma spore rabaty, może coś uda się wynegocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SAmsung Galaxy S 2 i sobie chwale - rewelka aparat (HD), duzo pamieci, procek ok, system android - na chwile obecna zaktualizowany do najnowszej wersji 4.0.3, rewelacyjne wsparcie. Telefonik polecam dla osob ktore maja zamiar korzystac z internetu w kazdym miejscu (oczywiscie pakiecik musi byc wykupiony)

jesli ktos bedzie mial wiecej pytan zapraszam - chetnie podziele sie wrazeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...