Skocz do zawartości

Radio z procesorem - jak to jest w rzeczywistości


Mocca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O, Matko Boska!

 

Miało być o prostym radyjku a skończyło się na tym,

 

Skończyło się na tym co zawsze , niestety jakość kosztuje i nie bierze się jedynie z woli jej posiadania .

Na drugim biegunie jest wiedza i ogrom pracy , które odpowiednio użyte mogą czasami zaowocować dobrym brzmieniem średniej klasy komponentów , ale źródło  jest raczej wyłączone z tego rodzaju rozważań .

 

Możesz koledze zaproponować kilka modeli radyjek z prockiem na pokładzie za kilkaset złotych i zapewnić , ze zagrają dźwiękiem zbliżonym lub lepszym od "nisko klasyfikowanej  w hierarchii 700 ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O, Matko Boska!

Miało być o prostym radyjku a skończyło się na tym, że musisz Mocca wrzucić Iluminatory w drzwi i zainstalować jedynie słuszny procesor - Sony XDP-4000.

Do tego będziesz musiał zainstalować jakiś wzmacniacz - spawarkę o mocy 1kW na stronę, żeby ruszyć te Iluminatory.

Bez 20k zł na sprzęt nawet nie podchodź do tematu. Inaczej nie zagra. Nie ma bata.

No czasami taki wygląd to przybiera ale też dostałem wiadomości od kolegów odnośnie mojego zapytania i podzielili się oni swoimi spostrzeżeniami odnośnie porównania H700 z tańszymi tudzież droższymi prockowatymi radiami także pomoc w temacie uzyskałem za co wszystkim dziękuję.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

Zawsze staram sie pisać aby być dobrze zrozumianym ,poetą niestety nie jestem i czasem może nie wyjść.

 

 

 


Możesz koledze zaproponować kilka modeli radyjek z prockiem na pokładzie za kilkaset złotych i zapewnić , ze zagrają dźwiękiem zbliżonym lub lepszym od "nisko klasyfikowanej  w hierarchii 700 ".

 

Skoro już się od innych wymaga czytania między wierszami i logicznego wyciągania spostrzeżeń trzeba być przygotowanym na takie same oczekiwania ze strony przeciwnej.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania  :wink:

 

 

 

Nie jest tajemnicą żadną że H700 jest modelem niżej plasowanym w ofercie marki Alpine  od  specjalnie wymienionego przeze mnie  dla przykładu H900.

Wiąże się to oczywiście z użytymi w środku komponentami co ma bezpośrednie przełożenie na cenę. 

 

Wystarczyło napisać-

 

Robercie jeżeli chodzi o pozycje w katalogu to tak masz rację .Co nie oznacza że H700 jest złym procesorem .

 

Trochę empatii ,to nic nie kosztuje  :ok:

 

Z drugiej strony w rozmowach z  kilkoma userami   otrzymałem informacje że :

Helix DSP PRO  pomimo  wyłożenia większej ilośći biletów NBP nie jest jakoś (w stosunku do różnicy ceny) specjalnie "lepszym" od  Helix DSP . (?)

Może to dziwić patrząc właśnie przez pryzmat użycia tych "lepszych komponentów  w środku ".

Nie  jest to moja opinia bo bezpośrednio ich nie porównałem w jednym aucie.

 

Ale jak zawsze podkreślam  jest to kwestia 

- nie    czy procesor sprostał wymaganiom .Tylko czy to instalator stroiciel  "dał radę".

 

Mam taki problem u siebie .  Sprzęt jest spoko -  to ja nie umiem .

 

Odnośnie  woferów  MP  to niestety Pawle  nie u mnie Ci one plumkają .Mam tu na myśli auto kolegi Saltech .Używa MP w drugiej odsłonie .

Nie znajduje tam misiów itp przytoczonych epitetów.Nie jest to tylko moja opinia ,już  kilka pielgrzymek  posłuchało  i  buczenia nie doznało. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już się od innych wymaga czytania między wierszami i logicznego wyciągania spostrzeżeń trzeba być przygotowanym na takie same oczekiwania ze strony przeciwnej.

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania :wink:

 

 

 

No właśnie , zupełnie nie wiem do czego sięgnąłeś w tym temacie po 900 , bo tu nawet najbardziej lotny umysł nie znajdzie związku z szeregowym radyjkiem z prockiem . Pozostaje nadal kwestia jakiego rodzaju dźwięk moźe się stać udziałem 700 i czyja to opinia o nisko pozycjonowanym 700 . Prosiłem tez o osobistą ocenę poziomu grania 700 a nie powielanie obiegowych opinii , a otrzymałem wykład o dobrej woli w interpretacji . Zatem zapytam jeszcze raz bez niedomówień i bla , bla , bla , jak oceniasz granie 700 , czy miałeś go osobiście, stosowałeś w systemie i jak oceniasz w zestawieniu z nim brzmienie popularnych zintegrowanych radyjek .

Wszak nawet producent wyraźnie zaznaczył granicę , co jest sprzętem z jakiego segmentu , a 700 i 900 nigdy nie znajdowały się w tej samej grupie .

 

 

Nie jest tajemnicą żadną że H700 jest modelem niżej plasowanym w ofercie marki Alpine od specjalnie wymienionego przeze mnie dla przykładu H900.

Akurat to można było napisać w inny sposób , jedynymi przedstawicielami sprzętu budowanego bezkompromisowo do wąskiej klasy referencyjnej są procki z serii F1 . Obok jakości, konstrukcji i użytych komponentów wyróżnia je tez cena .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Odnośnie woferów MP to niestety Pawle nie u mnie Ci one plumkają .Mam tu na myśli auto kolegi Saltech .Używa MP w drugiej odsłonie .

Nie znajduje tam misiów itp przytoczonych epitetów.Nie jest to tylko moja opinia ,już kilka pielgrzymek posłuchało i buczenia nie doznało. :rotfl:

 

Ja wersję 1 ćwiczyłem w tamtym roku w zimę dłuższą chwilkę i niechcący wpadła wersja druga - dla porównania.Grałem nimi na m3 i xm 1000 i m1.  Wróciłem do r6a na m1  tak w skrócie ... Dlatego znając ten wf i h700 na dole jestem ciekaw bardzo tej lekcji ...

W sumie to nie o tym temat i jak faktycznie ogarnęliście ten wf to nie omieszkam o tym napisać  :wink: Miłe zaskoczenia zawsze lubię

 

Żeby of nie było to wracając do h700. Nie jest to procesor zbudowany bez kompromisów i pewne niedostatki słychać, dlatego mając po swojej stronie

 

 


Na drugim biegunie jest wiedza i ogrom pracy , które odpowiednio użyte mogą czasami zaowocować dobrym brzmieniem średniej klasy komponentów

Można z niego wiele wyciągnąć. Ja się poddałem. Wybrałem może łatwiejszą drogę montując lepszej jakości procesor, ale to nie była też decyzja spowodowana tym że jest trafił się i będzie już ślicznie i cudownie, tylko dlatego że przyszedł czas (procek ze dwa lata leżał na półce ). Podobna sytuacja jest obecnie, gdzie leży procek xesa i już wiem że na górze gra lepiej niż obecny i wstęga jest na nim zupełnie inna ... Jednak nie przyszedł jeszcze na niego  czas. Obecnie skupiłem się na zlikwidowaniu ograniczenia jakie stawia lewy słupek. Nie doszedłem jeszcze do momentu w którym muszę tu stracić żeby zyskać tam, więc możliwości się nie skończyły,

 

Z każdym procesorem, czy radiem trzeba się poznać i znaleźć jego  ograniczenia, czy to związane z użytymi przetwornikami, czy to właśnie brakami w jego budowie i próbować to jakoś poprawić korzystając  z wiedzy którą się posiada im jej większy poziom tym lepiej można nią gospodarować, ale nie zapewniają tego ciągłe zmiany tylko słuchanie, słuchanie i wyciąganie wniosków, co jest nie tak i w jaki sposób można to poprawić. Zmiany sprzętowe uwidocznią też że skoro woofer x nie chce grać w drzwiach i po zmianie na woofer y też nie jest dobrze to zmiana procesora, czy wzmacniacza temu nie zaradzi ...
 

Dlatego występuje ten paradoks że głośniki za xxx, zdarza się że grają lepiej od takich za xxxx, bo poświęcono im znacznie więcej pracy i użyto więcej wiedzy do tego żeby one zagrały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego występuje ten paradoks że głośniki za xxx, zdarza się że grają lepiej od takich za xxxx, bo poświęcono im znacznie więcej pracy i użyto więcej wiedzy do tego żeby one zagrały

 

 

Dowód na to

http://www.tuningforum.pl/forum/odpowiedzi/69997/zestaw-prosba-o-ocene-sugestie-porady-.html?page=5#p1213789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Archeolog :wink2:

 

 

Normalnie to bez problemu ale w tym przypadku osoby do mnie piszące nie chciały wypowiadać się na forum ogólnym

To bardzo wygodna postawa , wyrażać opinie bez możliwości poddania ich konfrontacji .

Ja tez mogłem twierdzić , ze zmodernizowany przeze mnie zestaw głośników  za 220 zł  gra na zupełnie innym poziomie , ale wolałem poddać je rzetelnej weryfikacji . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archeolog :wink2:

 

 

To bardzo wygodna postawa , wyrażać opinie bez możliwości poddania ich konfrontacji .

Ja tez mogłem twierdzić , ze zmodernizowany przeze mnie zestaw głośników  za 220 zł  gra na zupełnie innym poziomie , ale wolałem poddać je rzetelnej weryfikacji . 

Postawa akurat wzięła się z doświadczeń. Są osoby które nie potrafią uszanować odmiennych poglądów i na takie reagują tak, że czasami jak się czyta co i w jaki sposób piszą to się przykro robi. W dodatku nikt nie ma obowiązku wygłaszać swoich doświadczeń na forum ogólnym. A kolega który pytał mnie czy mogę się podzielić z nim tym co się dowiedziałem dostał ode mnie odpowiedz.

Ps. Panie Józefie.

Jest Pan jednym z najbardziej doświadczonych i obrytych w zagadnienia ca forumowiczem. Z chęcią bym się dowiedział jakie jest Pana zdanie odnośnie porównania poziomu jakości brzmienia h700 z budżetowymi prockowcami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana zdanie odnośnie porównania poziomu jakości brzmienia h700 z budżetowymi prockowcami .

Może uda Ci się po raz pierwszy napisać o co Ci chodzi .

Pytałeś o porównanie grania popularnych radyjek z prockiem na pokładzie z 700 i moim zdaniem otrzymałeś aż nadto odpowiedzi aby poznać moje zdanie .

 

 

 

 

Skończyło się na tym co zawsze , niestety jakość kosztuje i nie bierze się jedynie z woli jej posiadania .

 

Na drugim biegunie jest wiedza i ogrom pracy , które odpowiednio użyte mogą czasami zaowocować dobrym brzmieniem średniej klasy komponentów , ale źródło jest raczej wyłączone z tego rodzaju rozważań .

 

 

 

Możesz koledze zaproponować kilka modeli radyjek z prockiem na pokładzie za kilkaset złotych i zapewnić , ze zagrają dźwiękiem zbliżonym lub lepszym od "nisko klasyfikowanej w hierarchii 700 ".

  Zatem moim zdaniem 700 gra dźwiękiem nieosiągalnym dla tych jednostek , albo niech inni Cie przekonają , ze jest inaczej . I w tym wypadku chciałbym poznać autora takiej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje zdanie wyraziłem i popieram je jakimś tam bądź co bądź "organoleptycznym" doświadczeniem.

Wzmacnianie pełnego pasma i ewentualne cięcia na hmmm...pełnej mocy :wink:  dają wymierniejsze efekty niż operacje na niskim sygnale.

Po zacnym dograniu i zestrojeniu daje to lepsze efekty mimo grania przy lewym słupku.

 

Dlatego ja prędzej (niż później)  postawię system stricte pasywny.

I mam dostęp do nie najgorszych jednostek tzw. aktywnych  :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś się..."głupiomądry "  :wink2: i jakoś coraz natarczywiej próbujesz mi wmówić w jakim ciemnogrodzie nie siedzę :hyhy:

 

 


operacje na niskim sygnale są w stanie dać więcej niż kopiące woofery na max sygnale

Czego ???

Nie słyszałes nigdy zwrotu: "ciężko się pogodzić z degradacją wprowadzaną przez procesory".

Słuchałem już dobrze zrobionej pasywki, Ty widocznie masz to ciągle przed sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 

 


Oczywiście że się da. Do całej linii prockowatych ze stajnii audioteca są dostępne moduły BT.

 

Tylko gdzie to zamontować w Helix DSP , w którym złączu ? Kolejne generacje już maja odpowiedni slot .W moim modelu go nie widzę.

 

 

 

Padły  wcześniej pytania pod moim adresem   więc  lepiej późno niż wcale.

A co odpisze  :wink:  

 

Nad czym tu się zastanawiać i szukać problemu.
Czasem szukanie drugiego dna przesłania nam prostotę wypowiedzi .

Ale O.K.   

Może to o dobrze że trzeba rozkładać na czynniki pierwsze.
Dzięki temu wszyscy mający jakieś wątpliwości ogarną  lepiej temat.


Pytanie autora tematu było proste.

"Cześć
Nowe instalacje, nowe pomysły, nowe pytania - tym razem o radia z wbudowanym procesorem i jego sam wpływ na jakość sygnału wyjściowego, bo w instalacji ta dla mnie jest najwyższym priorytetem. "


Aby obrazowo odpowiedzieć wybrałem banalne przedstawienie 
- model wyższy i model niższy.

W żadnym  miejscu ode mnie  nie ma nic o samej jako takiej jakości lub  oceny dźwięku generowanego przez H700 lub H900 .
Nigdzie nie pisze też  że system lub dźwięk zrobiony na H700 będzie nisko . 
 

 

No właśnie , zupełnie nie wiem do czego sięgnąłeś w tym temacie po 900 , bo tu nawet najbardziej lotny umysł nie znajdzie związku z szeregowym radyjkiem z prockiem"

 

Celowo zostały przedstawione dwa modele , ten najlepszy jako najmniej degradujący zera i jedynki oraz ten z listy  firmy  znajdujący się poniżej   niego który siłą użytej technologi i ceny zrobi to na innym poziomie.

Sądzę że ten sam schemat tyczy się procesorów zamontowanych w radio odtwarzaczach.
Tylko produkty z wysokiej półki utrzymują wysoki poziom konwersji cyfrowo analogowej.
Sprzęty znajdujace się niżej w hierarchii poprzez  swoją cenę , konstrukcję i segment dla jakiego są wyprodukowane będą się z sygnałem obchodzić mniej subtelnie 
"degradując "go bardziej.
Z tego jak że oczywistego powodu jeden procesor kosztuje np. 2000 a drugi 12000 PLN


Osobiście nie przywiązuje wagi do cyferek i użytych "bebechów" bo nie jednokrotnie może to skrzywdzić  ocenę sprzętu na starcie .
Jednak coś w tym jest i trzeba i na to brać poprawkę.

Patrząc po schematach to :

Alpine 7998R użyto single chip procesor - TC94A14FA

 

Alpinie 9855R użyto podobnego chipu - TC94A20F-008

 

W Alpin-owskiej top półce F1 Status ( PXI 990 ) jest już pełną gębą Burr-Brown .

 

Wiedza moja w tej materii jest nikła a nie dążę do zgłębiania tego zakresu.

Elektronicy wiedzą lepiej mogą się śmiało rozpisać co w jakich modelach siedzi czym się różni i o ile jest lepiej /gorzej .O ile tylko zechcą .

 

 

 

 

 

"Zatem zapytam jeszcze raz bez niedomówień i bla , bla , bla , jak oceniasz granie 700"

 

W moim mniemaniu H700 gra jak ...   hmm - po alpinowskiemu .
Obydwaj wiemy że  jest to taka "maniera grania" i nie chodzi czy jest zła czy dobra.

Po prostu jest to taki pewien sposób prezentacji dźwięku potocznie zwanym profilem grania.

A jak finalnie  gra to zależy w głównej mierze od reszty komponentów użytych w torze no i umiejętności stroiciela. Mylę się ?






" Czy miałeś go osobiście, stosowałeś w systemie "

Nie przesadzajmy nie trzeba się żenić żeby sprawdzić  czy panna jest dobra w te klocki
Tak samo jak nie trzeba kupować browaru dla napicia się piwa.
- zgoda? 


Tak osobiście stosowałem H700  w systemie. Ba nadal tam siedzi i cieszy uszy właściciela.
Jako napęd i punkt zarządzający  pracowała IVA 310RB   teraz jest INA W 910R.
Nie raz i nie cztery razy kręciłem gałkami   , narzucałem wybór okablowania do wzmacniaczy  ,słuchałem i pomagałem w szlifowaniu tego diamentu:rotfl: 

Bo my tutaj na Lubelszczyźnie sobie pomagamy, praktycznie bezinteresownie i mamy z tego frajdę.
Serio można .  :ok:  :zdrowko: 

W tymże systemie  zostały też dwukrotnie zmieniane przetworniki sekcji wysoko, średnio-tonowej  i wzmacniacze .
H700 pozostała wartością stałą . Był czas się osłuchać i pobawić.




"I jak oceniasz w zestawieniu z nim brzmienie popularnych zintegrowanych radyjek"

Nie będę tutaj moich ulubionych elaboratów uskuteczniał.
Zresztą jak bym śmiał. Jeszcze mój odbiór się komuś nie spodoba i zostanę wychłostany.

Z dużą pewnością stwierdze że jeżeli system wyszedł by spod ręki dobrego stroiciela to osobiście nie rozpoznał bym czy gra H 700 czy np 9835 .

Aby być dobrze zrozumianym wreszcie napiszę tylko że mi nie odpowiada po prostu profil brzmienia Alpiny i tyle . Bliższy jest mi sposób grania 
Clarion-a lub Helixa. Gdybym miał wybrać samo radio to zapewne - HX-D2 .

Wiadomo nie przesłuchałem wszystkich modeli i nie mogłem wszystkich Alpin poznanych  do tej pory odsłuchać w jednym systemie.

A jaki jest H 700 i co można z niego wycisnąć to już  osoba  zadająca mi te pytania  chyba  wie najlepiej z wszystkich forumowiczów. :wink: 

 

 

Kilkukrotnie zaznaczałem też  że to o czym prawię wywodzi się wyłącznie z moich organoleptycznych poczynań i doznań .Nie powinno być wątpliwości co do mojej osoby .

Dlatego też nie chcę być niepotrzebnie lub przez pomyłkę wzięty za kogoś kim nie jestem . :wsciekly:  

Jeżeli zaś czegoś nie wiem lub powtarzam po kimś opinie to o tym po prostu informuje.

 

Nawiasem mówiąc zapewne autor do tej pory już dokonał wyboru .

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Celowo zostały przedstawione dwa modele , ten najlepszy jako najmniej degradujący zera i jedynki oraz ten z listy firmy znajdujący się poniżej niego który siłą użytej technologi i ceny zrobi to na innym poziomie.

Sądzę że ten sam schemat tyczy się procesorów zamontowanych w radio odtwarzaczach.
Tylko produkty z wysokiej półki utrzymują wysoki poziom konwersji cyfrowo analogowej.
Sprzęty znajdujace się niżej w hierarchii poprzez swoją cenę , konstrukcję i segment dla jakiego są wyprodukowane będą się z sygnałem obchodzić mniej subtelnie
"degradując "go bardziej.
Z tego jak że oczywistego powodu jeden procesor kosztuje np. 2000 a drugi 12000 PLN


Osobiście nie przywiązuje wagi do cyferek i użytych "bebechów" bo nie jednokrotnie może to skrzywdzić ocenę sprzętu na starcie .
Jednak coś w tym jest i trzeba i na to brać poprawkę.

Patrząc po schematach to :

Alpine 7998R użyto single chip procesor - TC94A14FA



Alpinie 9855R użyto podobnego chipu - TC94A20F-008



W Alpin-owskiej top półce F1 Status ( PXI 990 ) jest już pełną gębą Burr-Brown .



Wiedza moja w tej materii jest nikła a nie dążę do zgłębiania tego zakresu.

Elektronicy wiedzą lepiej mogą się śmiało rozpisać co w jakich modelach siedzi czym się różni i o ile jest lepiej /gorzej .O ile tylko zechcą .

 

No niestety , to jest droga która musiała wyprowadzić na manowce .

Otóż bez sięgania w bebechy można wydzielic pewne obszary , gdzie stosowane rozwiązania i budowa powoduje ze możliwy do uzyskania dźwięk jest ( moze być ) zdecydowanie lepszy , niz z popularnego radyjka czy nawet tych kosztujących sporą sumkę .

Zasadnicza , to rozdzielenie funkcji funkcji zasilania i napędu jako odzielnych urządzeń , zatem proces tworzenia dzwieku jest wolny od wpływu innych niekorzystnych czynników . Pośrednim rozwiązaniem jest   stosowanie napędu wraz przetwarzaniem , ale z obudowy wydzielone jest zasilanie np Alpine 9965 , czy Clarion HXD -2 .

A dopiero potem sa całe serie zintegrowanych radyjek różnej maści , ale konstrukcyjnie jest to juz jakiegoś rodzaju kompromis , rzutujący w ten czy inny sposób na osiągane parametry .

 

Dlatego a nie z sympatii , nie można przykładać tej samej miary do określenia procesor , bo nazwa procesu nie jest tożsama z tym co możemy w jego wyniku  uzyskać .

 

Aaaaaa, kostkę BB znajdziesz pełną gębą w 117 i co , no i nic :wink2: , a do tego obsługuje kanał subwoofera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 

 

 

Tylko gdzie to zamontować w Helix DSP , w którym złączu ? Kolejne generacje już maja odpowiedni slot .W moim modelu go nie widzę.

 

 

 

 

Zdaje się że Mocca nic nie pisał o mk1. A ja oczywiście miałem na myśli mk2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...