Skocz do zawartości

Jakie głośniki do tyłu i jaki wzmacniacz ? Audi a3 8l


Dziki99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Jakie głośniki do tyłu pod wzmacniacz ?

Przód już mam Hifonics VX5.2c na razie bez wzmacniacza bo też się zastanawiam jaki . Do skrzynki xplode 1200w mam hifonics zx6000 i daję rade, więc myślę o 4 kanałowym wzmacniaczu do tyłu i do przodu .Wiem że powinno się skrzynie łączyć z tyłem a osobny wzmacniacz do przodu , ale nie mam lepszego pomysłu niż ten podany wyżej :( Z góry dziękuję za doradzenie i komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to jest forum żeby zadawać pytania i na nie starać odpowiadać...

Skoro tak to i ja zapytam

Dlaczego nie przeczytasz listu powitalnego i faq. pana Bartosza Nazara?

Tak znajdziesz odpowiedź nt. głośników z tyłu i/lub w półce, ten pan już się postarał i odpowiedział zanim zdążyłeś zapytać.

 

I drugie pytanie, dlaczego ktoś ma się starać, tracić czas by Ci odpowiedzieć? Skoro odpowiedzi już padały wielokrotnie, a Ty nie raczysz nawet przeczytać, nawet szukać nie musisz, bo dostałeś wszystko w mailu.

Za ciężkie, by samemu się postarać, a nie tylko wymagać?

 

Grzecznie było:)

 

Coś ostatnio "Władza" zrobiła się miła, więc ciesz się, że temat jeszcze istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Proszę o konkretną odpowiedz dotyczącą tego wzmacniacza i głośników do tyłu/ewentualnie na półkę

Głośniki z tyłu albo w półce to samo zło, nie ma znaczenia jaki wzmacniacz zapniesz do głośników na tyle, zawsze będzie źle  Dlaczego tak jest już sam będziesz musiał poszukać na forum.

 

 


po to jest forum żeby zadawać pytania i na nie starać odpowiadać :) Więc trochę grzeczniej,

Przyszło Ci kiedyś do głowy, ze ludzie chętniej rozmawiają i są całkiem mili jak się z nimi przywitasz? Jak nie, to musisz spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już prosssze.

 

Robisz solidnie i zgodnie ze sztuką sam przód.

 

Oczywiście używasz wtedy wzmacniacz, nie jakiś made in czajnik

 

tylko jakosciowy tzn taki który nie tylko działa a Gra.

 

Jakie są polecane od lat to łatwo ustalić używając wyszukiwarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kurrr bez tego ☆{♡♤|&^=¥₩go tyłu.

 

Sam przód! raptem kilka osób to napisało.

 

Weź się za forumowa czytankę ,instalacje itd.

 

Jest odwilż dla świeżych użytkowników ale Ty przesadzasz.

 

Skoro tu trafiłeś to wykaż sięzaangażowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki99

Także jestem tu nowy i jak widzę pogląd wyjadaczy na głośniki w półce tylnej jest jaki jest ale napiszę jak ja to widzę (i słyszę bo opiszę Ci na moim przykładzie). Modyfikowałem audio w budżetowym samochodzie żony (Almera N16 sedan) którym dla wygody dość często się poruszam gdyż w ruchu miejskim offroadowa krowa średnio daje radę. W moim samochodzie siedzi praktycznie wszystko od Rockford Fosgate, natomiast zakupiona z fabrycznymi głośnikami i jakimś podst. Blaupunktem z CD mp3 Almera to "ulepek". Wybebeszyliśmy z kolegą całe nissanowe audio z przednich drzwi, wytłumiliśmy wrota i zamontowaliśmy w nich separowane Focale PS 165. Blaupunkta zastąpił Sony MEX N-5100 który przez stare Pyle Millenia 202 zasila drzwi. Matami wygłuszyliśmy także maskę tylną , tylne słupki, dach i półkę tylnej szyby gdyż w bagażniku spoczął CLARION SW3013B zasilany mostkowanym Pyle Millenia 205. Doskonale rozumiałem wtedy twierdzenie, że skupiamy się wyłącznie na przodzie. Rozumiałem to do momentu gdy zdarzyło mi się jechać z tyłu jako pasażer. Może to i głupota pchać głośniki w tylną półkę ale po tym gdy znalazłem się na tylnym siedzeniu szybko i bezapelacyjnie w półkę tylną powędrowały (po małej modyfikacji) odseparowane, budżetowe Focale Auditor 165 które grają wyłącznie pod radiem. Różnica jest kolosalna. Szczerze mówiąc mam wrażenie, że odbija się ona także na przodzie w którym słyszę teraz zdecydowanie więcej przestrzeni. Jest pełniej, bardziej kompletnie, przestrzennie i soczyście. Pasażerowie z tyłu także komentują tę zmianę mocno na plus gdyż wreszcie "słychać muzykę a nie dudnienie". Z ciekawości Auditory podłączyliśmy pod wzmacniacz który odpowiada za drzwi przednie, doskonale dawały radę, właściwie to jak zauważyliśmy potrzebują o wiele więcej mocy niż oferuje samo radio stąd śmiało mogę Ci je polecić. Może pchanie głośników w tył nie ma sensu jednak je podłączyłem i bezapelacyjnie jestem zadowolony. Wzmacniacz z pewnością kupuj jakiś markowy, do wspomnianych Focali spokojnie wystarczy coś 2 x prawdziwe 60W RMS.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przywitaniem się jest problem z prostego powodu.

Mnogość różnych stron z możliwością komentowania pod newsami z marszu, często bez sensu i z dużą dozą trollowania... i potem jest problem w prowadzeniu rozmowy z ż y w y m i ludźmi na takich forach jak To.

Idzie zima, więc odwilż powinna występować coraz rzadziej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


 Szczerze mówiąc mam wrażenie, że odbija się ona także na przodzie w którym słyszę teraz zdecydowanie więcej przestrzeni. Jest pełniej, bardziej kompletnie, przestrzennie i soczyście.

Słyszysz tylko dodatkowe źródła dźwięku, które wprowadzają chaos i bałagan w całym aucie. Może Ci się taki bełkot podobać ale ze soczystym, kompletnym a przede wszystkim przestrzennym (stereofonicznym) graniem nie ma to nic wspólnego.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 


Słyszysz tylko dodatkowe źródła dźwięku, które wprowadzają chaos i bałagan w całym aucie. Może Ci się taki bełkot podobać ale ze soczystym, kompletnym a przede wszystkim przestrzennym (stereofonicznym) graniem nie ma to nic wspólnego.   


Co więc radzisz by ludzie na tylnej kanapie słyszeli coś podobnego do tego co ja słyszę z przodu? Jak bezkonfliktowo z przodem nagłośnić tył średnio - wysokimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więc radzisz by ludzie na tylnej kanapie słyszeli coś podobnego do tego co ja słyszę z przodu? Jak bezkonfliktowo z przodem nagłośnić tył średnio - wysokimi?

 

Tak ustawić subwoofer, żeby grał, a nie dudniał. Może w tym jest właśnie problem ? Auto to raptem ze 2 m2 i jak słyszę, że "ludzie z tyłu nie słyszą nic, oprócz suba", to mi ręce opadają. Ciekaw jestem jak jest właśnie sub względem przodu rozkręcony.

 

Co do Audi, to ile razy można Ci powtarzać "zrób przód porządnie", i słuchaj co się dzieje. Masz dział Instalacje, tam masz niejedno Audi A3, A4. Zobaczyć, co mają ludzie na myśli, pisząc "porządnie przód". Forum jest po to, aby bardziej czerpać wiedzę już w tym momencie, bo pytania były wiele lat temu i odpowiedzi padły wtedy. Zasady robienia grania się raczej nie zmieniły, tylko jeszcze musi się "chcieć"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...